Πίκος

Και ενώ τα υπόλοιπα μαγαζιά κλείνουν για καλοκαίρι, το μπαράκι του Πίκου στην Νέα Ερυθραία συνεχίζει να καλέι στο πάλκο του καταξιωμένους μουσικούς ! Σήμερα και αύριο θα παίζουν οι Χρήστος Κωνσταντίνου, ο Αντώνης Αινίτης και ο Νίκος Μπέκος! Και βέβαια Τετάρτη και Πέμπτη με Θύμιο Στουραίτη και Μαρία Καπετανίδου!

Τηλ.2108078995

Οχι Τετάρτη - Πέμπτη;

Κοίτα ρε… κρύος ιδρώτας τον έπιασε και μόνο με την υποψία ότι θα χαλάσει το πρόγραμμά του. :019:

Ποιοι εμφανίζονται αυτή την περίοδο Παρασκευή-Σάββατο στον Πίκο;

συζητηση με φιλο μουσικο σε ενα εξτρα
Ρε Παναγιωτη παμε καμια βολτα στον Πικο …αμα μπορεσουμε τις αποκριες … εγω τι θα ντυθουμε ;οτ:230:αν λες τι θα ντυθουμε τι εννοεις ;μασκαραδες ; γιατι οχι τρεπεσαι …εγω στον πικο :019::019:μασκαρας ουτε απο ξω δεεεεε θα μαστε καλα ενας ειναι ο Πικος ο και μαλιστα λεγαμε πριν καποιες μερες οτι δεν εχει ρεμπεταδικα καθαρα εγω πειστευω οτι εχει απλα δεν το εχουν ψαξει, η οι θαμωνες να τυχαν σε λαθο στιγμη

Από χθες και κάθε Παρασκευή, Σάββατο θα είναι στον Πίκο ο Θύμιος Στουραίτης, Νίκος Σαράντης, Βαγγέλης Καλαιτζόγλου και Μαρία Καπετανίδου!:slight_smile:

Δυστυχώς πριν λίγο μου είπε ο Θύμιος Στουραίτης ότι το μπαράκι μας είναι πλέον παρελθόν. Έκλεισε μετά από ένα δύσκολο χειμώνα και δεν θα ανοίξει ξανά. Κρίμα. Εκεί μέσα περάσαμε από τα πιο όμορφα ρεμπέτικα βράδια μαζί με αξιόλογους καλλιτέχνες. Κρίμα.

τι μαυριλα ειναι αυτη ρε γαμωτο…

Κρίμα κρίμα κρίμα … και πάλι κρίμα!!!

Ποιά μαυρίλα; Αυτό είναι γκριζάδα! Η μαυρίλα είναι στο βάθος…:mad:

Ο ΠΙΚΟΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΣΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΙ ΟΥΖΕΡΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΑΥΛΙΔΑΣ.
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ Ο ΜΠΑΤΗΣ.
ΤΟ ΤΗΛ. ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ 2108078995 ΚΑΙ 6937730530.

Ευχαριστούμε Αμαλία. Καλώς ήρθες στο Ρεμπέτικο Φόρουμ. Γράφε μόνο με μικρά γράμματα.

Θα έχει ρεμπέτικη μουσική? Ρωτάω για να το βάλω στο “ρεμπετόραμα του παραθεριστή”…

Κοίτα να δεις. Ο Θύμιος με ενημέρωσε ότι έκλεισε αυτός πάλι μου είπε ότι άνοιξε και πάλι.

Ο Πίκος κάνει μια καινούρια αρχή στην Αθήνα πάλι στην οδό Κηφισίας 240 στο εμπορικό κέντρο Μελά.

Από σήμερα θα είναι ο Τατασόπουλος ο Νίκος μαζί με Σκούτα-Μηταράκη και Εβελίνα Αγγέλου.

Μείνετε συντονισμένοι.