Ο δάσκαλος Δημήτρης Μυστακίδης

Καθώς διάβαζα σήμερα το άρθρο στην Κλίκα για τον Δημήτρη Μυστακίδη Θυμήθηκα κάποιες παλιες εποχές και είπα να τις μοραστω μαζί σας, και να θυμήσω στον Δημητρη εκείνες τις εποχές

Αν θυμάμαι καλά περίπου το 1995-1996 αγόρασα το πρώτο μου μπουζούκι και προσπαθούσα να μάθω μόνος μου, Δεν τα κατάφερνα και αποφάσισα να πάω σε μία σχολή.
Βρήκα λοιπόν μια σχολή στο παλιό τέρμα των λεωφορείων της Μενεμένης όπου δάσκαλος ήταν ο Δημήτρης μαζί με τον Πέτρο.
Δύο Ανθρωποι (με το Α κεφαλαίο ) όπου προσπάθούσαν να μου μάθουν να παίζω μπουζούκι
Ο Δημήτρης από τότε θυμάμαι έπαιζε πολλα όργανα και νομίζω ότι μάθαινε σαξόφωνο τοτε ( συγχωρεσε με Δημητρη αν κανω λάθος )
Είναι από τους καλύτερους δασκάλους που υπάρχουν στη μουσική και είμαι τυχερός που τον είχα δάσκαλο και στην σχολή αλλα και στο Δήμο Μενεμένης μετέπειτα
Εχω πολλα χρονια να τον συναντησω και χαίρομαι που μαθάινω συνέχεια για αυτον οτι διαπρέπει
Βλέπω επίσης ότι είναι και μέλος του φόρουμ και με χαροποιησε ιδιαίτερα και στέλνω τους χαιρετισμους μου στον Δάσκαλο.

Φωτης

1 «Μου αρέσει»