Νέο CD Στάμου-μουσουτού

…κάναμε πέρυσι μια δουλειά με τη Ρένα Στάμου. Ηχογραφήσαμε στο Λονδίνο και στην Αθήνα μερικά ρεμπέτικα. Βγήκε τελικά ένα CD. Αν και έφυγε κάποια στιγμή ο έλεγχος απ’τα χέρια μας θεωρούμε ότι αξίζει σα δουλειά…έγραψαν και μερικά ταξίμια ωραία ο Γιάννης Παπαβασιλείου (Βλάχος), ο Παναγιώτης Κατρανίτσας κι ο δικός μας από δώ, Άγγελος Γεωργάκης.

εδώ ένα βίντεο με τη Στάμου:

και δείγματα από το cd

Δεν έχουμε υπόψιν από πότε και πού το Cd κυκλοφορεί στην Ελλάδα…αν κάποια στιγμή έχω νέα θα τα ανεβάσω…

φιλιά από λονδίνο,
παύλος, μουσουτού
pavlosemail@gmail.com

ΥΓ
…και δύο δικά μου εδώ, πάλι γραμμένα στο Λονδίνο…δεν είμαι σίγουρος αν σηκώνει να ποσταριστούν σε ένα ρεμπέτικο φόρουμ αλλά μια που είμαι εδώ είπα να τα αναρτήσω…

κύματα

soulatso

ευχές πολλές από UK και η Ελλάδα να μή μασάει τίποτα από κρίσεις και επικρίσεις και να κρατάμε ψηλά το πνεύμα μας που στην τελική είναι όλα τα λεφτά! κάποιοι από μας θα είμαστε κάτω για λίγο, το καλοκαίρι…πιθανόν σε καμιά παραλία, ελεύθερο…αν πάλι κανένας φίλος μουσικός κλπ…σκέφτεται να μετοικήσει Λονδίνο μη διστάσετε να έρθετε σε επαφή μαζί μας για συμβουλές ή ότι άλλο…ψάχνουμε και καλούς Βυζαντινούς γι’αυτό το πρότζεκτ…