Νέο μέλος. Καλησπέρα σας (2008)

Γειά σας.
Είμαι 38 ετών και ονομάζομαι Αλέκος.
Κατοικώ στην Λάρισα (άν και γεννήθηκα στην Ανακασιά Μαγνησίας)
Είμαι παντρεμένος (1 κόρη)
Παίζω τρίχορδο, μπαγλαμά, κιθάρα.
Παλαιότερα “είχα σταθεί αξιοπρεπώς” και σε ρεμπέτικο μουσικό σχήμα.

Το ρεμπέτικο είναι η Καψούρα μου από 14 χρονών παιδάκι.

Χάρηκα που βρήκα δικτυακό τόπο με την μεγάλη μου αγάπη.
Αυτά και εις άλλα με υγεία.

καλησπερα
το τελειο θα ειναι να εισαι ταυτοχρονα και ΑΕΛΑΡΑ…
καλως ηρθες φιλε στο λημερι τουτο.
εμενα με τρωει η Αθηνοξενητεια.
στα γουστα ωστοσο εδω ειναι η πατριδα των καλων ρεμπετικων.
να περνας ομορφα…

Καλώς τον Αλέκο με το φυλλαράκι του!:slight_smile:

:088:

καλώς σας βρήκα μάγκες:)

Καλώς τον Αλέκο τον συνομήλικο. Καλορίζικος.

ΥΓ: Μόνο δύο ώρες κάνετε να κουρδίσετε; Καλά είστε ρε φίλε. Να δούμε πόσο θα κάνεις αν έχεις τον Αδμίν στην παρέα να ρίχνει απανωτά ταξίμια πολυβόλα:019::019::019:

:090::090::090:

Γειά σου Αλέκο, καλωσόρισες και ακλή συνέχεια.

Κι εκμεταλλεύομαι την ευκαιρία του καλωσορίσματος, να πως πως αυτό το Φόρουμ μπορεί να καμαρώσει πως ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΑΧΟΠΟΥΛΙΑΔΑ.

Και να πω πως χάρηκα γιά τη σημερινή έκκληση της Αλέκας Παπαρήγα (την οποία γνωρίζω προσωπικά και εκτιμώ αφάνταστα) και να εκφράσω ένα παράπονο: Όλοι εμείς οι “διανοούμενοι”, “επιστήμονες”, “καλλιτέχνες” (μ’ ένα γελάκι όπως πάντα) που έχομε κάτι να πούμε, ΔΕΝ ΕΧΟΜΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ, παρά μόνο γιά να κάνουμε τους καραγκιόζηδες ή τις γλάστρες.

Εκείνο το γαμ…ένο το τηλεοπτικό κανάλι του ΚΚΕ, τι περιμένει ν’ ανοίξει τις πόρτες; Κανένας δε θέλει ν’ αμφισβητήσει την ιδεολογική γραμμή Κόμματος και Καναλιού. ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ θέλουμε, αν μη τι άλλο, τουλάχιστον όσοι δεν κάναμε ποτέ αντικομμουνισμό…

Χο χο, εδώ έκανες φάουλ.
:019:
Πώς να σε καλέσουν τώρα να πεις τη γνώμη σου;

Ρίτσαρντ,

Γιατί αγόρι μου έκανε φάουλ ο αγαπητός κος Φέρρης;:230:

και γιατι Φερρη δεν κανισ εσι προταση στον 902? ‘Αμα δεν κλαψει το μορο η μανα δεν το βιζενει’

Αυτό το νήμα έκλεισε αυτόματα 365 ημέρες μετά την τελευταία απάντηση. Δεν επιτρέπονται πλέον νέες απαντήσεις.