Μπουζουξής Γιώργος Αδαμόπουλος από Καλαμάτα

Ξέρει κανείς αν παίζει πουθενά στην περιοχή της Μεσσηνίας αυτός ο μπουζούκαρος? Μπότης? georgalasg?

καλησπερα…
μεχρι τις γιορτες που μας περασαν επαιζε σιγουρα στο καστρακι στη βεργα μαζί με κιθαρα, ακκορντεον, κρουστα, γυναικεια και αντρικη φωνη…
Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο τοτε…
Θα σου απαντήσει για σιγουρα ο Τακης μολις δει το μηνυμα…

Πολυ δυνατος παιχτης πραγματι…
οταν ερθεις να τον ακουσεις ρίξε κανενα τηλέφωνο να τα πουμε απο κοντα…

Λοιπόν Κώστα δεν θα το πιστέψεις. Ο Αδαμόπουλος παίζει Παρασκευή Σάββατο στο stones στην Κυπαρισσία.
υ.γ.Γιώργο εμείς πρέπει να πάμε:090:

Ένα βίντεο με το περσινό σχήμα του Γ. Αδαμόπουλου από μια συναυλία στο cafe tango στη Σουτγκάρδη.
Δεξιά είναι ο Γιώργος και δίπλα του ο Σταύρος Δερζιώτης, επίσης πολύ καλός παίχτης.

Μου το σφύριξε κάποιος φίλος στην δουλειά πριν καμιά βδομάδα. Δεν ήξερα σε πιο μαγαζί αλλά μου είπε κάπου στην περιοχή σου!!! Ε θα τρελλαθώ τελείως!!!Πάω για ποτάκι!!!:slight_smile:

Από σήμερα Τρίτη και κάθε Τρίτη ,Ιούλιο- Αύγουστο, Γ. Αδαμόπουλος θα εμφανίζεται στη Μυλόπετρα στο ιστορικό κέντρο (πλ. αγίων Αποστόλων) στην Καλαμάτα.

παιδια καλημερα.ειμαι καλαματα και εχθες κατεβηκα μια βολτα με την γυναικα στο ιστορικο κεντρο και πεσαμε πανω στο μαγαζι μυλοπετρα.μεγαλος γνωστης του οργανου ο κυριος αδαμοπουλος.μου εφυγε το κεφαλι.απιστευτα ταξιμια και πενιες πυροβολο!οποιος ειναι εδω του συνιστω να ερθει να τον δει

Έχουν αλλάξει τις μέρες που παίζουν. Παίζουν κάθε μέρα εκτός Τρίτης και Κυριακής νομίζω.

και δεν είναι μονο ο Γιώργος που αξιζει. Ολο το σχημα είναι πολυ καλο. Δεμενοι και με μια απιθανη γυναικεία φωνη την Μαριλένα.

Ο Γιώργος Αδαμόπουλος (μπουζούκι) μαζί με κιθάρα και γυναικεία φωνη παίζουν για την καλοκαιρινή περίοδο ξανα στη Μυλόπετρα.
Καθε Παρασκευη και Σάββατο. Αν βρεθειτε Καλαμάτα αξίζει να πατε !

Ένα νέο πολύ όμορφο τραγούδι από τον Γιώργο Αδαμόπουλο… Η ζεστή μας ή φωλιά.