Aptallica - Πτολεμαίδα

Αφού το να γράφεις μουσική και στίχους έιναι τρόπος έκφρασης,ακούστε με καλά.Στο Facebook υπάρχει η ομάδα με όνομα Aptallica.Υπάρχουν εκεί κάτι βίντεο.Δείτε το τελευταίο.Ο τίτλος του τραγουδιού : Όλοι οι tredy θέλουν ξύλο.Τα παιδιά είναι πολύ οκ.Είναι από την Πτολεμαίδα.Έχουν γράψει καταπληκτικά τραγούδια για τα ορυχία και το κάρβουνο και για πολλά άλλα.Εγώ πάντως θα τους χαρακτήριζα νεορεμπέτες γιατί γράφουν για τα προβλήματα στην κοινωνία της Πτολεμαίδας.Κάποια τραγούδια είναι και λίγο αστεία.Πάντως θα ήταν φυσικά πολύ καλύτερα να τους ακούγατε από κοντά.Για περισσότερες πληροφορίες στείλτε μου πμ.

Ακόυστε ένα ωραίο τραγούδι που ηχογράφησα με το κινητό μου.

http://rapidshare.com/files/208329368/_922___951___960___959___965___961___959___962.mp3.html

Τα παιδιά που παίζουν λέγονται Aptallica.Και για όσους ήρθαν στην συνάντηση του φόρουμ στην Θεσ/νίκη στις 22/2,το παιδί που τραγουδάει είναι ο Γιάννης.

Σε άλλο θέμα του φόρουμ έχουν αναφερθεί τα παιδιά και υπάρχουν και βίντεο του youtube!

Κάθε Τρίτη βράδυ,στα 5Φ,στην Πτολεμαίδα,παίζουν ο Γιάννης και ο Σίμος.Εγώ πάντως πάω κάθε Τρίτη.Όποιος γουστάρει έρχεται.Για περισσότερες πληροφορίες στείλτε μου π.μ.

Τα παιδιά ξεκίνησαν στην τάβλα και για τη νέα περίοδο, μιλάμε για τον Γιάννη και το Σίμο πιστεύω ότι θα είναι ευχάριστη νότα σε μια πόλη που αναλώνεται για διασκέδαση στα νεοσκυλάδικα και ότι άλλο θεωρείται διασκέδαση :mad:

Το οτι θα πηγαίνω εννοείτε.Για να συμπληρώσω τον Tsiotri τα παιδιά θα παίζουν κάθε Δευτέρα,Πέμπτη και Παρασκευή.Γουστάρωωωωωωωω!!!

Πάρτε το Ορυχείο.

http://www.youtube.com/watch?v=VUq5rOLq3QA

Συγνώμη που δεν το βάζω στο blog μου αλλά νομίζω πως είναι καλύτερα να μείνει μέσα σε αυτό το θέμα.

Μπραβο Gilles, πολυ ωραιοι οι τυποι. Μαλλον κατι τετοιο εννοουμε οταν λεμε ‘‘σημερινο ρεμπετικο’’…

Οι μπάτσοι τον μυρίσανε,τον πιάσανε τον τύπο
στα σίδερα τον κλείσανε και μ’άφησε τον κήπο…

//youtu.be/B_ypeH0A8rc

Ηχογράφησα, έτσι για πλάκα!Ωραία φάση!

Που παίζουν οι λεβέντες είπες?

Κάθε Σάββατο και Κυριακή βράδυ,στο μαγαζάκι στις αθλητικές εγκαταστάσεις(Οδός Γράμμου) και κάθε Κυριακή μεσημέρι στο καφέ “το μπρίκι” στην λαϊκή αγορά.Ρεμπέτικα στο full με απίστευτο χρώμα!!!

Μπράβο σας παιδιά. Αν μπορέσω θα έρθω να σας ακούσω.

Απόψε στις 9 απέναντι από το Δίφωνο!