Μισομπούζουκο Στάμκου

Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα μισομπούζουκο του Στάμκου και θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες όσων έχουν αγοράσει πριν από εμένα από τον ίδιο κατασκευαστή. Να σημειώσω επίσης ότι έχω αγοράσει 2 μπουζούκια από αυτόν και δεν με έχει απογοητεύσει κανένα από τα 2.

Όπως λένε και στην μπάλα, ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει.
Αν τα έχεις βρει με τα όργανα του Μάστορα και τον ίδιο τον Μάστορα τότε δεν έχεις και πολλά να φοβηθείς.
Μια διευκρίνιση, μιλας για 3χορδα η 4χορδα ?
Γιατι νομίζω ο συγκεκριμένος βγαζει και 4χορδα μισομπουζουκα.

Υποθέτω πως και τα τρίχορδα ήχο τετράχορδου θα έχουν, δεν έχω δει κάτι άλλο από τον συγκεκριμένο κατασκευαστή.

1 «Μου αρέσει»

Από τη στιγμή που έχεις ήδη δύο μπουζούκια του Στάμκου, τότε είσαι πολύ πιο έμπειρος από τους περισσότερους, για να κρίνεις αν αξίζει να πάρεις κι άλλο όργανο από τον ίδιο.

4 «Μου αρέσει»

Έχω πάρει και τρίχορχο και τετράχορδο. Απ’όλα βγάζει ο μάστορας

@Μάρκος θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους.
Έχεις ήδη στα χέρια σου δύο όργανα από τον μάστορα. Επομένως φαίνεται να είσαι ευχαριστημένος από τη δουλειά του και τον ήχο του. Μάλιστα λες ότι έχεις τρίχορδο και τετράχορδο. Άρα σου λείπει κάτι διαφορετικό. Το μισομπούζουκο πολύ πιθανό να στο δώσει. Και από τη στιγμή που η συνταγή είναι δοκιμασμένη από εσένα τον ίδιο, δε βλέπω το λόγο να μη ξαναπροτιμήσεις τον ίδιο κατασκευαστή.