Μελετη παλαιου οργανου

ΕΤΣΙ!!! τα διαβαζω και φρικαρω ρε παιδι μου.ΕΓΩ λεει ο ενας ΕΓΩ ΞΕΡΩ λεει αλλος εμεις που εχουμε φτιαξει καμια 40 αρια οργανα το βουλονουμε, και σκαει μυτη Ο γκουρου και σταματαει την αιματοχισια.Γι αυτο κυριοι ποτε μην κανεται τον εξυπνο.Παντα υπαρχει καποιος που ξερει καλυτερα.ΟΧΙ ολα.Κανεις δεν ξερει τα παντα.Και παντα τα αυτια σας ανοιχτα.Ευχαριστω και ελπιζω να μην εγινα κακος .Κυριε φρονιμοπουλε τα σεβη μου:109:

Επηδει η παραθεση εχει το ονομα μου , λοιπων 2 πραγματα απαντησα οτι δεν χρειαζεται να κοψει ο ανθρωπος την ταστιερα σε μερη ,για να βγαλει το καπακι (δηλ υπεθεσα οτι ειναι σοβαρο λαθος ) και βιαστικα να απαντησω για δικο του καλο(μιας και ειχα αναλογη εμπηρεια με ολγανοποιο στη ξανθη καποτε που για να μου αλλαξει καπακι ελεγε οτι πρεπει να κοπει η ταστιερα επηδει εχει βεργα το μπουζουκι ) οπωτε μην φρικαρις γενικως , και η δευτερη απαντηση ειναι οτι η ταστιερα η μαλλων καλυτερα κατω απο την ταστιερα υπαρχει κομματι καπακιου μονο οτι ειναι κομμενο αριστερα και δεξια της ταστιερας , οπωτε αν ειναι να βγει κατι απο τα 2 θα ειναι ποιο ευκολο και ποιο γρηγορο .
Εγω να βοηθισω ηθελα οχι να κανω καθολου τον εξυπνο , , ο κυριος φρονικοπουλος ειπε οτι υπαρχει επισκευη η οποια κοβεται απο το πλαι , για να μην βγει ταστιερα , εγω απαντησα γιατι 2 και μονο μπουζουκια που χαλασα ηταν ετσι φτιαγμενα (ητανε κομμενα το μερος του καπακιου κατο απο την ταστιερα αλλα ηταν εκει ), οπωτε ετσι υπεθεσα οτι φτιαχνοντε.
αλλα ειτε ειναι κομμενα ειτε οχι πιστευω οτι ειναι μηδαμινο το λαθος αν ειναι δηλαδη λαθος και οχι τροπος κατασκευης διαφορων κατασκευαστων .

ΕΤΣΙ!!! τα διαβαζω και φρικαρω ρε παιδι μου.ΕΓΩ λεει ο ενας ΕΓΩ ΞΕΡΩ λεει αλλος … οκ , θα ηθελες λοιπων θα απαντανε μονο επαγγελματιες , και μονο οσοι εχουνε 20 χρονια πειρα στις ερωτησεις σου? η θα ηθελες να γινετε κουβεντα και γενικα μια συζητηση περι λαθων κτλ απο μια ξερη Απαντηση?

Βασικα με στεναχωρισες τωρα… παω να φαω :080:

Στο φόρουμ ο λόγος είναι ελέυθερος ωστόσο τα γραφόμενα επιδέχονται πάντα κριτικής γι΄αυτό χρειάζεται και θάρρος να λέει ο καθείς την άποψη του. Το αν ορισμένοι δεν μιλούν είναι δικό τους θέμα .Για μένα το σημαντικό είναι να άκούγεται η άποψη του άλλου είτε είναι σωστή η όχι.
Ο οχτοχορδος είτε έιναι ημιμαθής είτε όχι, στο στο τέλος θα την μάθει την τέχνη μόνο και μόνο εξαιτίας της διάθεσης που έχει να επικοινωνεί να παραδέχεται το λάθος του και να ρωτά.

xtaxordos, Συγνώμη αν σε στεναχώρεσα και για όνομα του Θεού, μη βάλεις και κιλά εξαιτίας μου γιατι θα με στεναχωρήσεις αφάνταστα. Έγραψα ότι έγραψα γιατί κάποτε ήμουνα και εγώ στη ηλικία σου, και είχα και εγώ αυτή τη ζωντάνια και προθυμία να βοηθήσω το κόσμο, αλλά έκανα και εγώ τα ίδια λάθη. Επέλεξα τον καλύτερο τρόπο για να σου διορθώσω μια λανθασμένη εντύπωση που είχες χωρίς να εμπλακούμε
σε συζητήσεις προσωπικές και να χαλούμε και τις καρδιές μας. Όντως φένεται ότι διάλεξα τον καλύτερο τρόπο. Μη μου κρατάς κακία.

Οχι φαγητο βραδυατικα. Λοιπον κατ αρχην συγνωμη αν σε στεναχωρησα αλλα επειδη ασχολουμε και με αλλα πραγματα ΠΧ. μοτοσικλετες σκι κλπ εχω βαρεθει να ακουω ΕΓΩ ΞΕΡΩ η ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ,μαλον σε κατεταξα σε λαθος κατηγορια.Και παλι συγνωμη και ειπαμε.Οχι φαι το βραδυ.Ευχαριστω:106:

ολα ενταξει λοιπων , ζαρκαδας με τις μηχανες οταν λες ασχολεισε? βλεπω και σκι , ριχνεις και καμια εντουραδα να πουμε , δικος μας εισαι?

ΦΙΛΕ ΟΧΤΑΧΟΡΔΕ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΜΙΧΑΝΑΚΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΑ ΓΥΨΙΝΑ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ ΑΝΑΠΟΔΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ.ΟΧΙ ΕΝΤΟΥΡΟ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΩΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΧΤ 89 ΚΑΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ SUPER-MOTARD ΚΑΙ ΗΣΗΧΑΣΑ.ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΚΑΛΕΣ ΠΕΝΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ.:slight_smile:

Φίλε Κώστα, αν και παλιό μέλος υπέπεσες σε ατόπημα:)
Αποφεύγουμε τα κεφαλαία.

Καλη Χρονια σε ολους με υγεια , ευτυχια , αγαπη και ευημερια.
Α!! και να ριχνουμε και καμμια πενια :088:

Αμαν ρε κολητε με τα τυπικα σου.Ακου εκει ατοπημα γιατι εγραψα με κεφαλαια.Sory δεν το ξανακανω.:019::112::112::112::112:

Κώστα, η γραφή με κεφαλαία σε οποιοδήποτε forum ή chat υπονοεί ότι ΦΩΝΑΖΕΙΣ. Γι’ αυτό το λόγο αποφεύγεται και έτσι το τηρούμε κι εδώ.