Μανώλης Πάππος

Ας ανεβάσω κι εγώ κάτι!!!

//youtu.be/dIxEeK5st-k

//youtu.be/0lSLB7WuDaE

//youtu.be/t83rF6cQC6Q

Καλή ακρόαση!!!

Απ ότι άκουσα (και δεν είναι κακό να λεχ8εί) ο επιχειρηματίας του Ταξιμιού σχόλασε με το έτσι θέλω και χωρίς ιδιαίτερες προειδοποιήσεις κάποιους απ τους μουσικούς του σχήματος και σταμάτησαν…
Δε ξέρω γιατί (δηλαδή ξέρω)…αλλά προσωπικά (όχι ότι ενδιαφέρει) θα έριχνα μαύρο στο αφεντικό του και στο μαγαζί του και ας έπαιζε εκεί και ο Λαξμιναραγιανα Σουμπραμανιάμ (υπαρκτός μουσικός)… αλληλεγγύη δε το λεν αυτό?

Νίκος

Χωρίς να γνωρίζω τι και πώς, και ενώ θεωρώ πως η αλληλεγγύη ιδιαίτερα στον χώρο των μουσικών (και όχι μόνο) είναι απαραίτητο στοιχείο, καλό θα είναι να μην βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα. Γιατί πολλά ακούστηκαν και γράφτηκαν όπως ότι τους έδιωξε στην μέση της σεζόν, ενώ όλοι οι του χώρου γνωρίζουν πως η σεζόν τελειώνει Κυριακή των Βαϊων. Δηλαδή την περίοδο που διέκοψε την συνεργασία του με τους μουσικούς αυτόυς. Είναι στην κρίση του κάθε επιχειρηματία να αλλάξει άν θέλει το σχήμα ακολουθώντας και τους ‘αγραφους’ κανόνες. Και στην τελική σίγουρα θα είχε κάποιους λόγους που τον οδήγησαν σε αυτή την απόφαση. Πάντως πρέπει να λαμβάνουμε υπόψιν ότι πολλές φορές οι συμπεριφορές των ανθρώπων εξαρτόνται και από τις αντίστοιχες των συνεργατών τους.

Μια σωστη και δικαιη κατα την γνωμη μου αποψη , παρα να συζηταμε στυλ “ραδιο αρβυλα” ,
θα ηταν , καποιος μουσικος - μελος της σελιδας μας , απο αυτους που απολυθηκαν ,
να παρει θεση σχετικα με τα συμβαντα γραφοντας δυο λογια προς αποκατασταση της αληθειας …

Θεώρησα σωστό να ποστάρω το νέο σχήμα του “Ταξιμιού” για να γνωρίζουμε όλοι τι παίζεται αυτή τη στιγμή στην πιάτσα. Από κει και πέρα δεν γνωρίζω και ούτε με νοιάζει τι έγινε και έφυγε ο Πάππος από το ταξίμι. Με νοιάζει όμως που παίζει αυτή την στιγμή ο Μανώλης για να πάω να τον ακούσω. Αν γνωρίζει λοιπόν κάποιος ας ξεκινήσει νέο θέμα στα στέκια. Γουστάρω να τους ακούω και μέχρι εκεί. Από κει και πέρα θεωρώ ότι είναι δικό τους θέμα.

Το Σάββατο που μας πέρασε, δηλαδή στις 24/4/2010, Ο Μανώλης ο Πάππος εμφανίστηκε στην Ηλιούπολη σε μια μπυραρία το beer academy, δεν γνωρίζω αν θα ξαναπαίξει πάλι ή ήταν έκτακτη εμφάνιση, με την Ανατολή και τον κιθαρίστα που είχε και στο Ταξίμι. Πραγματικά εκπληκτικός όπως πάντα, το ίδιο φυσικά ισχύει και για την Ανατολή, η οποία είναι για μένα εκπληκτική φωνή! Σας παραθέτω και ένα μικρό βιντεάκι που τράβηξα! Πιστεύω να σας αρέσει! Άντε να τον απολαύσουμε πάλι σύντομα!

Στις 16 Μαίου ημέρα Κυριακή ο Μανώλης θα παίξει πάλι στην συγκεκριμένη μπυραρία, αυτή τη φορά μεσημέρι. Περισσότερες πληροφορίες γαι κρατήσεις και τοποθεσία εδώ.

καλο μαγαζι και λογικες τιμες.τους ακουσα και την προηγουμενη φορα και ο μανωλης ηταν καταπληκτικος και ανεξαντλητος χωρις ωραρια κλπ.μια καλη προταση την κυριακη το μεσημερι.τηλ καταστηματος 6973239577 κ.αγγελος

ακυρωνεται η εμφανηση του μανωλη στις 16-5-2010 λογο εκτακτης εμφανισης του στην αλεξανδρουπολη.

τελευταια στιγμη ειδα το μηνυμα σου κ δεν πηγα σημερα στην Ηλιουπολη να ακουσω τον Παππο…:slight_smile:
Κριμα θα ηταν πολυ ωραια αν επαιζε…:106:
Ελπιζω την επομενη φορα που θα παιξει καπου στην Αθηνα να βρεθει παλι καποιος μεσα απο το φορουμ να μας ενημερωσει να παμε να τον δουμε.:088:
ευχαριστω !!!

καλησπέρα

Δεν ξέρω αν το έχετε ήδη επισημάνει, αλλά μόλις τώρα είδα οτι ο Μανώλης ο Πάππος παίζει αύριο (τελευταία φορά;) στις 1002 νύχτες:

ΤΟ ΛΑΪΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ʼ50-ʽ60

Ο βιρτουόζος του τρίχορδου και μοναδικά εκφραστικός Μανώλης Πάππος. Μαζί με τον επίσης πολύ δυνατό Κώστα
Δουμουλιάκα απαρτίζουν ένα δίδυμο που εγγυάται αυθεντική πενιά και γνήσια ρεμπέτικη-λαϊκή διασκέδαση. Τη συντροφιά συμπληρώνουν οι Ανατολή Μαργιολά: τραγούδι, Αλέξης Πάππος: κοντραμπάσο, Τάσος Κάντας: ακορντεόν, Νίκος Γείρας: κιθάρα

Ώρα έναρξης 22:30

Ευκαιρία λοιπόν…

προσωπικα ευχαριστω πολυ για την γρηγορη ενημερωση μια κ το ειχα ζητησει σε περασμενο μου ποστ στο τοπικ αυτο!:088:
Σημερα Τριτη ομως θα ειναι λιγο δυσκολο πιστευω αφου το πργραμμα ξεκινα στιος 22:30 κ αυριο το πρωι δουλευουμε οι περισσοτεροι.
Θα ειναι “βαρυ” το αυριανο πρωινο ξυπνημα :106: αν το συνδιασουμε με το ξενυχτι κ την καθιερωμενη οινοποσια :slight_smile: Πιστευω ομως πως σιγουρα αξιζει τον κοπο μια μικρη θυσια για να
απολαυσουμε την σημερινη βραδια!

ο μανωλης παππος το σαββατο 5-6-2010 στο beer academy στην ηλιουπολη.τιμες λογικες και πενιες…ζορικες.τηλ.καταστηματος 6973239577

Κρατήσεις κάνει;

Ολοι κανουν κρατησεις Ιασονα , κανονας , αν και θα βρεις στο μπαρ καποια θεση …
Μιλω με το σκεπτικο , του οτι αρχισαν οι αναχωρησεις του κοσμακη στα εξοχικα …
Και καλοκαιριασε (ζεστη) , ειδικα αν ο χωρος ειναι κλειστος , αλλά εχει μαζευτει
ο καθενας λογω του οικονομικου , μεγαλη υποθεση …

Ο Μανώλης Πάππος κάθε Σάββατο εμφανίζεται στο ΣΤΡΑΤΗΓΕΙΟ. Μαζί του η Δήμητρα Κωστάκη, ο Βασίλης Μασαλλάς και ο Ηλίας Κρομμύδας.

ΓΚΙΩΝΑΣ 7 ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΠΡΕΣΣΟΦ ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΑΠΟ ΛΕΩΦΟΡΟ ΣΧΙΣΤΟΥ ΤΗΛ 2104010053

Ο Μανώλης Πάππος με το Δημήτρη Χατζή στη Σίφνο στις 13 και 14 Αυγούστου στο χώρο Bella Vista (στον Αρτεμώνα).

Από σήμερα και κάθε Παρασκευή και Σάββατο ο Μανώλης στη Θεσσαλονίκη στο μαγαζί Βεντέτα απέναντι από το Κ.Θ.Β.Ε. Περισότερες λεπτομέρειες εντός ολίγων ημερών. Τυχεροί εσείς εκεί πάνω φέτος εμείς θα τον στερηθούμε τα Σαββατοκύριακα.

//youtu.be/f1bdDjJxK00

Εδώ ο Πάππος πάιζει μπάσσο;

Ναι εδώ ο Μανώλης παίζει κόντρα μπάσσο.Ακόμα παίζει κάθε Τρίτη στο ΠΥΡΟΦΑΝΙ ,ταβέρνα στην πλατεία ΚΑΜΙΝΙΩΝ.