Μανώλης Καραντίνης

Μπουζουκοκαμενε δεν είχα κανένα απολύτως σκοπο να αντιπαρατεθώ μαζί σου…μια απλή παρατήρηση έκανα αξιολογώντας τα υπάρχοντα δεδομένα…αν σε πρόσβαλλα συγγνώμη…δε φταίω εγώ.Τα δεδομένα φταίνε :slight_smile:

Νικος

Σχολείο δεν είχες σήμερα μπουζουκοκαμμένε; Τι δουλειά έχεις εδω μέσα όλη μέρα; Πάλι κοπάνα;:019:

(σε πειράζω…μην εκραγείς)

Τα καλύτερα χρόνια είναι τα σχολικά σαν φοιτητής, κάνεις ότι θέλεις αλλά δεν έχει ουσία … δεν υπάρχει ο φόβος μην σε τσακώσουν οι γονείς.:019: Ενώ σαν μαθητής ;;;; Αυτό είναι απόλαυση να κάνεις κοπανά κ στην επιστροφή 2 θέσεις πιο πίσω να κάθετε η μάνα του κολλητού σου που κάνατε την κοπάνα :109::109::109: ΕΡΕΕΕ ΕΠΟΧΕΣ!!! :085:

Ναι, ας το αφήσουμε αυτό και να μπούμε στο θέμα που αφορά τον Καραντίνη.Θα πάει κανείς απο εσάς στις 14 Ιούνη να τον δεί στον Υμηττό?

Τι να πα να δω ρε συ; Την Τσαλιγοπούλου;

Μπουζουκοκαμένε, την άποψη μου για τον Καραντίνη την έγραψα στο μήνυμα #2 αυτού του τόπικ. Να συμπληρώσω εδώ ότι έχει σίγουρα “γράψει” αμέτρητα χιλιόμετρα στην ταστιέρα των οργάνων που παίζει, όπως πχ: Αλτής, Βασιλάς, Κούκος και δεκάδες άλλοι μπουζουκαραίοι που ακούμε καθημερινά.
Υπερθεματίζοντας, να αναφέρω ότι καλώς τον έχεις σαν πρότυπο, μια κι απ’ ότι φαίνεται ο άνθρωπος είναι ένας χαμηλών τόνων μπουζούκαρος, συμπαθέστατος, και πάντοτε καλοσυνάτος. Κι ο γιός μου όταν πάει με το καλό 16, δε θα με χάλαγε να’χει πρότυπο κάποιον σαν τον Καραντίνη. Θα θελα να 'χε τον Θύμιο, αλλά μπορεί και να με … τρόμαζε!:088:

ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥ !!! … κι ας σε τρομαζε !!!

Ο καβαλάρης του μπουζουκιού σου να δείς τρομάρα που θά παιρνε…:019:

Μακάρι να έχει πρότυπο τον Θύμιο και να μην σε τρομάζει η ιδέα, αντιθέτως να τον βάζεις να τον ακούει (εφ’ όσον φυσικά θέλει πάντα) για να καταλάβει τι σημαίνει βαριά και μάγκικη πενιά στο μπουζούκι και να παίζει και αυτός κάτι ανάλογο :088:

Αγαπητοί μου και εγώ αν και μικρός ασχολούμαι αρκετά με το μπουζούκι.Ο κ. Καραντίνης,λοιπόν, ειναι εκπληκτικά δουλεμένος στο όργανο του , διεθέτει φαντασία απλά προτιμώ και εγώ πιο απλό και ρεμπέτικο ήχο.

θα έλεγα πως με το παίξιμό του με εντυπωσιάζει αλλά δεν με ενθουσιάζει.

Αγαπητέ sakaflia65 και πατριώτη απο τα Τρίκαλα και εμένα αυτή η φράση με εκφράζει

Αγαπητοι φιλοι αν και ξερω πως το θεμα εχει συζητηθει αρκετα θα ηθελα ναγραψω και εγω την αποψη μου

Συμφωνω πως ο κος Καραντινης ειναι ενας σπουδαιος παιχτης που ακουγοντας τον σε συναρπαζει.

Ετσι λοιπον καποια στιγμη ακουσα τον Ιορδανη Τσομιδη και εκει καταλαβα τι σημαινει μπουζουκι , παιξιμο βαρυ , μερακλιδικο

Ολα ομως αυτα ειναι θεμα γουστου του καθενος.

να πω κι εγω την γνωμη μου.
πολυ γρηγορος οπως και αλλοι συγχρονοι ,ξερω οτι δεν προκειται να παιξω ποτε τοσο γρηγορα ,δεν εχω την ικανοτητα.:106:

Πρεπει να ειναι με την Τσαλιγοπουλου.

Σε ποιο κεντρο και με ποιους αλλους. μημως ξερετε?

stage λεγεται στη Θεσσαλονικη. Εκει ηταν τουλαχιστον απο 24 Σεπτεμβριου, δεν ξερω αν συνεχιζουν ακομη. Ειμαστε εκτος θεματος ομως.

Από αφίσες στην Κηφισίας είδα ότι παίζει στον “Μπάμπη” στην Κηφισιά με Κούκα και Αλκαίου.

μαζι του εχω μιλησει 4 η 5 φορες και ποτε για μπουζουκια…!!! τι να πω εγω στον μανωλη ,και τι να μου πει?Μιλησαμε για … μοτοσυκλετες,γιατι τοχει κι αυτο.Ενα θα πω…ειναι παντα με χαμογελο που σε κερδιζει,και το ματι του βγαζει φωτιες.Και ειναι μουρλοκομειο παιδια…

Οποιος ξερει αν παιζει και που παιζει ο Μανωλης Καραντινης ας γραψει να με βοηθησει…Ευχαριστω…