Μανώλης Καραντίνης

Νομίζω αν δεν κάνω λάθος με την Τσαλιγκοπούλου

Τι δουλεια εχει το ονομα του καραγκιοζη του Κολια σε μια συζητηση για τον Καραντινη? Ο ανθρωπος αυτος εκτος απο βρωμιαρης ( στο παιξιμο ) δεν σεβεται το οργανο που κραταει.Το δαγκωνει, το παταει με τα παπουτσια, κι αν δεν ηταν να το δειξει η TV μπορει να το γα…ε κιολας.Ειναι ενας καφρος και μισος ενας καγκουρας, ενας βλαχομπουζουξης.Και να ξερεται …και τσελο η ομποε να επαιζε αυτος, τα ιδια θα εκανε.Ειναι σαν αυτους με τα γρηγορα octavia,corolla,και αλλα saxoralla, που εχουν νεον φωτισμο κατω απο το σασι,εξατμιση μπουκα,και φωτακια στα πιτσιλιστιρια.Δηλαδη μαγκια, κλανια κι εξατμιση.Τελος

Κυριοι συντονιστες αδικα διαγραψατε το μηνυμα μου ως υβριστικο.Μαλον δεν εχετε μπει στην δημοσια ομαδα με τον Νταλαρα που του σερνουν διαφωρα οπως βαμπιρ της ελληνικης μουσικης,κι αλλα τετοια ,αλλα ακομη κι οταν δεν βριζουν, υπαρχει μια ειρωνικη διαθεση.Εγω, αν η λεξη καραγκιοζης ειναι βρισια…συγνωμη σταυρωστε με.Αφου λοιπων το καθε τι το περνατε απο λογοκρισια,δεν θα ξαναπω την αποψη μου εδω μεσα…Ευχαριστω για το χρονο σας

Δεν σταυρώσαμε κανέναν φίλε ΖΑΡΚΑΔΑΣ απλά σβήσαμε ένα μήνυμα το οποίο δεν αρμόζει σε αυτόν τον χώρο. Κανείς δεν είπε να μην πεις την άποψή σου. Απλά προσπαθούμε να κρατήσουμε ψηλά το Φόρουμ (όσο μπορούμε) σε ποιότητα και να γίνονται γόνιμες συζητήσεις κάτι το οποίο πιστεύω θέλουν και τα περισσότερα μέλη, όπως και αγωνίζονται γ΄αυτό. Υπάρχουν σίγουρα κάποιες συζητήσεις οι οποίες έχουν ξεφύγει όπως αυτή που αναφέρεις με τον Νταλάρα. Δεν είμαστε συνέχεια από πάνω από το πληκτρολόγιο για να τα παρακολουθούμε όλα. Και μεις ευχαριστούμε για τον χρόνο σου.

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας με τον Μανώλη Καραντίνη

Xρυσοπουλος Τακης…στην Κομοτηνη.
Ακουστε τον και τα συζηταμε,…

Καλη μας ημερα…

Πάντως κι εγώ που τον έχω γνωρίσει απο κοντά σε μια βραδιά μαζί με τον σπόρο (αλλη μορφή αυτός) για μένα απο τα καλλύτερα μπουζούκια σήμερα είναι ο Γεωργόπουλος Γιώργος. Οποος τον έχει ακούσει θα ξέρει.

Ο μεγαλος καραντινης με τις πενιες του, με το μπουζουκι του σταμκου!!!

Και εγω (νομιζω το ξανα ειπα ισως στο ιδιο ποτ παλιοτερα) ειμαι λατρης του καραντινη…αλλα εχτες ειδα την εκπμπη του Σ. παπαδοπουλου οπου επεζαι ο γιος του μανωλη…με εξεπληξε η ταχυτητα του!!!

Ο ίδιος ο Μανώλης έχει πει για τον γιο του ότι είναι πιο ολοκληρωμένο μπουζούκι… εγω πιστεύω ότι ο μικρός έχει πολλά να δώσει… θα τρελάνει πολύ κόσμο στο μέλλον…

Ο Καραντινης με τον Μαργαριτη στον Πετρο Κωστοπουλο.Το τραγουδι και οι πενιες ξεκινανε 27:00 Λεπτο.

To μπουζουκακι ειναι του Σταμκου, πολυ φανταιζι βεβαια για τα γουστα μου, αλλα η αληθεια ειναι οτι το χαζευα στο εργαστηριο οταν ετοιμαζοταν