Μαθήματα οργανοποιίας (Κέντρον Ερεύνης και Προβολής της Εθνικής Μουσικής)

Μαθήματα οργανοποιίας στο ΚΕΠΕΜ με τον Μανώλη Γιαννουλάκη.

Διετής κύκλος φοίτησης

Θέματα διδασκαλίας:

[ol]
[li]Ξύλα[/li][li]Εξοπλισμός εργαστηρίου (γενικά και ειδικά εργαλεία, συγκολλήσεις)[/li][li]Βερνίκια[/li][li]Σχέδια[/li][li]Ηχητικότητα[/li][li]Εφαρμογή των παραπάνω από τους μαθητές[/li][li]Κατασκευή συγκεκριμένου οργάνου[/li][/ol]
Περισσότερες πληροφορίες: http://simonkaras.com/ekpaideutikes-drastiriotites/mathimatagia-enilikes/organopoiia.html

εδω λεει και τιμες.
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0Bz7kOeaCgfRBYTgyNWYzMWQtMTkzMy00M2M2LTk4ZGEtMTA0MWQ1ZWI4YTdj&hl=en_US

Ο συγκεκριμένος κατάλογος είναι παλιός και έχει αποσυρθεί. Και τα μαθήματα έχουν πληθύνει και οι τιμές σε αρκετά έχουν αλλάξει. Για πληροφορίες σχετικά με τον ανανεωμένο κατάλογο, επικοινωνήστε στα τηλέφωνα του Κέντρου:

210 8237447, 5-8μ.μ., Δευτέρα-Πέμπτη
6970948771, υπόλοιπες ώρες και μέρες

Η πρώτη συνάντηση για το μάθημα της οργανοποιίας θα γίνει το Σάββατο, 15/10, στις 11.00, στο Κέντρο (Έρσης 9 και Πουλχερίας, Λόφος Στρέφη).

Καλησπέρα.Επειδή τους πήρα τηλέφωνο γιατί ενδιαφέρομαι για κατασκευή μπουζουκιού, σας ενημερώνω ότι δεν παραδίδουν μαθήματα για το συγκεκριμένο όργανο. Μόνο για λαουτοειδή όργανα, βυζαντινά και λύρες. Οι τιμές είναι 50 για ομαδικά και 100 για ατομικά. Αν βρείτε πουθενά μαθήματα ή σεμινάρια ή οτιδήποτε σχετικά με κατασκευή μπουζουκιού, σας παρακαλώ ενημερώστε…

Dimoso paei kairos pou psaxnw gia mathimata organopoiias kai den evriska tpt, mexri xthes!enimerwthika mesw tou omilou ellinikwn texnwn oti ginodai mathimata xekinwdas apo avrio tetarti 3 oktwvri. Ap oti katalava tha einai erasitexniki didaskalia sto ergastiri tou organopoiou Fwti Lourida mia fora tin evdomada wres 6-9 to apogevma. Kostizei 40 eurw to mina-kalo tha einai na exeis kai dika sou ergaleia ap oti katalava. To tilefwno tou einai 210-9019262 kai to ergastiri vrisketai stin odo Anaksandrou 27 ston 3o orofo. Vrisketai koda sti stasi metro Ag, Iwanni. Par ton tilefwno na sunennoitheitai an endiaferesai.Xairetw…

Σημείωση από συντονιστική ομάδα: Γράφετε με ελληνικούς χαρακτήρες παρακαλώ, τα greeklish απαγορεύονται

Α μαλιστα. Είμαι νέα στο σάιτ, δέν ήξερα…

EIRINIKARIA, σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Έχω κλείσει ήδη και αύριο θα είμαι στο σπίτι του. Όντως είναι ερασιτεχνική διδασκαλία που γίνεται , συγκεκριμένα, στην κουζίνα του (όπως μου είπε)… :slight_smile: Θα φτιάξουμε ένα ή δύο όργανα (όχι ο καθένας) κατα τη διάρκεια της διδασκαλίας. Το όργανο (λαούτο ή μπουζούκι) θα το αποφασίσουμε από κοινού.

Μπουζουκι, μπουζουκι!μαλιστα, αρα απο σήμερα θα μαστε συμμαθητες!χαχα.τα λεμε λοιπον!