Μήπως ήρθε η ώρα και για Θεσσαλονίκη; (2009)

Κυριακη , 22 Φλεβαρη , ωρα 10 μ.μ. , στο " Καπηλειο το Νιαβεντι " …:088:
Ολυμπιαδος 82 , τηλ. 2310 269-930 , παρτε μαγκες αποφαση …:082:
και εκλεισε η συμφωνια , γιατι ειστε ολοι , " φεξε μου και γλιστρησα "…:092:

την Κυριακη , παιζει ο Ηλιας και θα χορτασετε Μαρκο …:109:

Πελαγια … προσταζει …:256:

αν μπορεί να γίνει στο λημέρι που είναι και κέντρο και ωραίο μαγαζί. Δημήτρη περιμένουμε να πεις αν γίνεται.

Μέσα για Κυριακή 22 και με το μαγαζί κανένα πρόβλημα!

παιζει ο Ηλιας και θα χορτασετε Μαρκο

Φοβάμαι μή χορτάσει αυτός Απο τις φωνές μας…Όσο νά’ναι πρώτη φορά συναντιόμαστε, θα είμαστε λιγο ενοχλητικοί…

Οπότε κλείσαμε.Κυριακη , 22 Φλεβαρη , ωρα 10 μ.μ. , στο " Καπηλειο το Νιαβεντι "
Ολυμπιαδος 82 , τηλ. 2310 269-930

Ακούμε συμετοχές

Kαλημέρα!ναι και ΄γω συμφωνώ πρέπει να γίνει κάτι και στη θεσσαλονίκη!

Έτσι ρε Πελαγία, έτσι πρέπει να γίνει η δουλειά, εξ αρχής έτσι έπρεπε να το κάνω κι εγώ (απλά σκιάχτηκα μην κανονίσω κάτι και πάω εγώ, άντε και άλλος ένας).
Παρόλα αυτά θεωρώ ότι δεν είναι σωστό να πάμε σε μαγαζί που έχει μουσικό πρόγραμμα, γιατί θα κάνουμε αυτά που λέγαμε σε άλλη κουβέντα, περί φασαρίας και αδιαφορίας του κοινού. Νομίζω ότι εφόσον ο Δημήτρης λέει ότι γίνεται το ραντεβού πρέπει να πάει
Κυριακή 22/2 στο Λημέρι 21.00

Όσοι πιστοί προσέλθετε. Μετά του οργάνου αν αυτό είναι εφικτό. Το Λημέρι είναι στην Ολύμπου, περίπου στο ύψος της Ιασωνίδου ακριβές αριθμό δεν θυμάμαι, αλλά το βρίσκεις εύκολα.
Αν και δεν έχω πάει ποτέ (αν και το έχω μπανίσει και θέλω να πάω εδώ και πέντε χρόνια), έχω ακούσει ότι έχει καλό φαγητό και πολύ καλές τιμές. Οπότε είναι πάρα πολύ καλή επιλογή.
Και πολύ απλά::127::107::102::247::246:

Ολύμπου 116. Λίγο πρίν την Ιασονίδου.Φερτε όργανα κι ελάτε!

Πάρτε όργανα κι ελάτε!!!:slight_smile:

Ρε κιορατά (:019:που λενε και στο χωριό μου:019:) Δημήτρη, ας βρεθούμε στη Θεσσαλονίκη, που το παιδεύουμε σαν κουτοί τόσον καιρό και μετά. Μαζεύουμε τα εργαλεία και ερχόμαστε και Μεσολόγγι. Έτσι κι αλλιώς δουλειές δεν έχουμε (μιλάω για τον εαυτό μου σε πληθυντικό ευγενείας) κωπρόσκυλα του κερατά είμαστε, απο δω από κει θα κάνουμε κατά κάτω!

Καλώς να έρθετε λοιπόν!!!

Kαι απο Πτολεμαιδα ακομα δυο συμετοχες ανευ απροοπτου.Εκεινο το "εξοφορουμιστες που θα μπορουσαν να ειναι μεσα "που ειπες Gogos ισχυει;

1000 καλοί χωράνε.

Εκτός απροόπτου κι εγώ μέσα :088:
(Ρε 'σεις υπάρχει ακόμα το Λημέρι;)

Απο το '84…

Το θυμάμαι αρχές δεκαετίας '90 που συχναζαμε εκεί φοιτητές…
(με καλό γεμιστό μπιφτέκι αν δεν κάνω λάθος!)
Εεε ρε εποχές!!! :088:

Ε ναι τι κοροϊδεύουμαι; Καλό είναι πέρα του ότι θα γνωριστούμε μεταξύ μας, να περάσουμε και ένα ωραίο βράδυ. Και υπό αυτάς τας συνθήκας χωράνε όσοι τους αρέσει το ρεμπέτικο.:089:

Α για να μην το ξεχάσω. Όποιος πιστεύει ότι θα δυσκολευτεί να βρει το μαγαζί, ας μου πει για να του στείλω το τηλέφωνό μου με πμ. Μην βγάζουμε και τόσο προσωπικά δεδομένα στη φόρα!:080:

Και για να μην το ψεχάσω. Από Πτολεμαΐδα στο τέλος θα είναι περισσότεροι από εμάς που είμαστε Θεσσαλονίκη. Α ρε Δυτ. Μακεδονία γερά.
Τι να πω ρε παιδιά είστε παλικάρια!:109::110:

Γεια σας παίδες απ’ τα Καϊλάρια!! :110::110:

(έχω και καταβολές από τα γύρω χωριά :):))

Καϊλάρια POWER και ΠΑΟΚ.Από που έισαι ρε Δημήτρη?Ποιο χωριό?

Από Πτολεμαίδα θα μαστε κουρτούμης και τριαντάφυλλος ενημερώστε μας για που και πότε

Ρε στου νίκου στα 5φ δεν σε είδαμε ή δεν έδωσες εμφανές στίγμα την περσινή χρονιά όταν βαρούσαμε με τον τρίχορδο