Κατασκευή Μπουλγαρι

Φίλοι μου γιά σας .Πρίν λίγες μέρες κατάφερα να τελειώσο( με την μεγάλη βοήθεια φίλο μου - εξαίρετου οργανοποιού) το μπουλγαρί που κατασκεύαζα απο τον χειμώνα.την παρασκευή 16-5-14 το δοκιμάσαμε παίζοντας στην Κλιματαριά στα Τρίκαλα.Το σκάφος ειναι το μόνο που απέμεινε απο το παλιό οργανο και ειναι απο αφρικάνικη αμπούρα,το μάνικο με το καράουλο φλαμούρι δικό μου,η ταστιερα τριανταφιλιά και το καπάκι ελατο .Δεν ξέρω να ανεβάσω φωτογραφίες, θα πρωσπαθήσω με την βοήθεια φίλων ισως και κάποιο βιντεάκι.

pepe ευχαριστώ για την βοήθεια

φιλε μου γεια σου ,μηπως εχεις σχεδια με διαστασεις για μπουλγαρι καθως θα ηθελα να προσπαθισω να φτιαξω ενα ??

Καλημερα φιλε mpakalis, διαστασεις απο το οργανο( τις βρηκα στο διαδικτιο απο Κριτικο κατασκευαστη και ειχει και ολα τα κουρτισματα)δεν εχω γιατι το σκαφος ειναι απο παλιο μπουλγαρι που εσπασε το μανικο και το καπακι.θα το σχεδιασω και θα στο στειλω στο email σου.Αμπουρα δεν ξερω αν θα βρεις στην αγορα,μπορεις ομως να χρεισιμοποιησεις φλαμουρι το οποιο ειναι μαλακο στο σκαψιμο,ελαφρι και μουσικο ξυλο.