Καινούργιο ντοκιμαντέρ για τον Μάρκο Βαμβακάρη

Όταν κάνουν ντοκιμαντέρ για ζωντανούς, συνηθίζεται να πληρώνονται;

Δεν το ξέρω αλλά θα μου φαινόταν περίεργο.

Όσοι θέλουν να δουν την ταινία:
Από το γραφείο τύπου του Danaos Cinema σχετικά με την προβολή του ντοκιμαντέρ: “ΜΑΡΚΟΣ”

Οι ημερομηνίες και ώρες προβολής είναι:

Σάββατο 12 και Κυριακή 13 Νοεμβρίου στις 17:00

και Τρίτη 15 Νοεμβρίου στις 21:45.

4 «Μου αρέσει»

Σήμερα Παρακσευή 17/2 το βράδυ η πρώτη τηλεοπτική προβολή του ντοκυμαντέρ από την ΕΡΤ2
https://program.ert.gr/details.asp?pid=3853745&chid=49

6 «Μου αρέσει»

Καλησπέρα παιδιά,

Πριν δύο χρόνια είδα το ντοκιμαντέρ Μάρκος, πρέπει να υπάρχει στο cosmote TV ακόμη. Έχει τα δικαιώματα η εταιρεία και για αυτό οποίος και να το ανεβάσει δύσκολα θα μείνει για καιρό ανεβασμένο.

Τώρα για εξακρίβωση αν λέμε το ίδιο, βγαίνουν καλλιτέχνες από αλλά είδη μουσικής που έχουν πάρει την μουσική του Μάρκου και την έχουν εντάξει στο είδος τους. Επίσης έχει μέσα και ανθρώπους που τραγούδησαν για τον Μάρκο και μερικούς ανθρώπους που μιλάνε για το τι έκανε. Αυτό δεν είναι;

αυτο ειναι.

2 «Μου αρέσει»

Εφόσον είναι αυτό υπάρχει στην Cosmote TV κοντά δύο χρόνια. Έχει τα δικαιώματα η Cosmote και γι αυτό δεν υπάρχει πουθενά. Μόνο εάν περάσουν 5 χρόνια ή το αγοράσει κάποιο άλλο κανάλι για πανελλήνια προβολή θα μπορέσει να προβληθεί στην τηλεόραση αλλιώς δεν έχει θεωρητικά κάνεις το δικαίωμα να το ανεβάσει κάπου.

δεν ειναι τοσο νεο, τετραετίας περίπου.
είναι αρκετοί οι παραγωγοί δες κείμενο.
23.30 αποψε στην ΕΡΤ2.

<<Trailer of the feature documentary MARKOS
Directed by: Nikos SKARENTZOS
Written by: Kleanthis DANOPOULOS, Nikos SKARENTZOS
Produced by: Bad Crowd

Co-Producers:
23 Productions,
Greek Film Center,
ERT S.A.,
COSMOTE TV.

Cinematographer: Ramon MALAPETSAS
Edited by: Yiannis KATSABOULAS
Sound recordist: Dimitris FANTAKIS
Sound designer& mixer: Dimitris VALAGEORGIOU>>

Σύντομη περιγραφή

Σύγχρονοι μουσικοί ταξιδεύουν στο Αιγαίο, για ένα αφιέρωμα στο ρεμπέτη Μάρκο Βαμβακάρη. Ταυτόχρονα, διάσημοι μουσικοί σε όλο τον κόσμο αναδεικνύουν τη σημαντική μουσική κληρονομιά του με απρόβλεπτες προσαρμογές του έργου του. Οι Ευρωπαίοι καλλιτέχνες προσπαθούν να συλλάβουν τη ζωή του με λόγια και εικόνες.

3 «Μου αρέσει»

Συγχαρητήρια Μπάμπη και για αυτή την παρουσία/συμμετοχή σας.
Το είδα όλο και μου άρεσε η ποικιλία των μουσικών.
Υποθέτω πως σκοπός του ντοκιμαντέρ ηταν να παρουσιάσει την επιρροή του Μάρκου και να τον συστήσει ελάχιστα σε όσους δεν τον ξέρουν.

3 «Μου αρέσει»

ευχαριστώ Πάνο,
εμείς κάναμε κατά κάποιον τρόπο το “αυτονόητο”…
Το ντοκιμαντέρ το είδα 3η φορά κ τελικά απόλαυσα πολύ τις πιο “απρόσμενες” προσεγγίσεις.
νομίζω ότι ο σκηνοθέτης κατάφερε να αποτυπώσει την εποχή του…

2 «Μου αρέσει»

Δεν τοοοοοοο πιστευωωωωωω, στον ουρανό τό έψαχνα στην ΝΕΤ σήμερα το έχει, η μάγισσα σε ευχαριστώ πολύ σύμπαν :kissing_heart::kissing_heart::heart::heart::microphone::microphone::purple_heart::purple_heart::purple_heart::purple_heart::purple_heart::eye::eye::eye::hear_with_hearing_aid::hear_with_hearing_aid::hear_with_hearing_aid::hear_with_hearing_aid::hear_with_hearing_aid::hear_with_hearing_aid::clap::clap::clap::new_moon_with_face::new_moon_with_face::new_moon_with_face::musical_note::notes::musical_note::notes::musical_note::notes::musical_score::musical_score:

2 «Μου αρέσει»