Ηλεκτρικο μπουζουκι <<sos>>

Καλημέρα στην παρέα.αδέρφια sos τα έκανα όλα όπως έπρεπε και μάλιστα με επιτυχία.άνοιξα την τρύπα βίδωσα το καρφί,βίδωσα τον μαγνήτη αφού έβαλα την μπαταρία 9v <μαγνήτης EMG> στην βάση τις ταστιέρας και κούρδισα το οργανάκι γεμάτος αγωνία,έβαλα τα βύσματα στην θέση τους αλλά ΤΖΙΦΟΣ, τι μπορεί να φταιει ρε παιδιά,ο μαγνήτης δεν ανταποκρίνεται καθόλου στον ήχο του μπουζουκιού ενώ πειράζοντας το βύσμα πάνω στο όργανο κοντεύει να κάψει τα ηχεία,και χτυπώντας τον ελαφριά με κάτι πάλι τον ακούω στα ηχεία,θα μπορούσα να πω ότι ακούω ελάχιστα τη ΝΤΟ, δώστε μου μια λογική εξήγηση γιατί θα πάθω κανένα έμφραγμα.Τι μπορεί να συμβαίνει.ευχαριστώ για τον χρόνο σας Μιχάλης

ΥΓ…Στην επόμενη αλλαγή της μπαταρίας νομίζω ότι το αυτοκόλλητο που έχει ο μαγνήτης για την συγκράτηση της μπαταρίας δεν θα λειτουργεί, υπάρχει άλλος τρόπος να κρατήσω την μπαταρία πάνω στο μαγνήτη??

Όταν χτυπάς τον μαγνήτη με το χέρι ενώ βρίσκεται πάνω στο όργανο, ακούγεται; Αν ναι, είναι χαμηλά, μακρυά από τις χορδές, γι’ αυτό δεν ακούγονται! Πρέπει να βάλεις μια δυό φέτες από τηλεκάρτα μεταξύ της βίδας και της ταστιέρας. Αφού την κόψεις (την φέτα) στις διαστάσεις που έχει το πλαίσιο στο τέλος της ταστιέρας και την τρυπήσεις για να περάσει η βίδα.

καλημέρα και πάλι,συμβαίνει το εξής παράξενο,έκανα αυτό που μου είπες Παναγιώτη, όταν η μπαταρία είναι κολλημένη πάνω στο μαγνήτη,χτυπώντας το μαγνήτη με το δάχτυλο ακούγεται πολύ ελάχιστα στα ηχεία,και μάλιστα ο ενισχυτής στο τέρμα, και όταν η μπαταρία κρέμεται κουμπωμένη πάνω στις παροχές ρεύματος,δεν ακούγεται το παραμικρό,τι μπορεί να φταιει,λετε να είναι βροντηγμένος ο μαγνήτης, καινούργιος στο κουτί του να έχει πρόβλημα,έχει συμβεί σε κάποιον αυτό? Μιχάλης