ενισχυτης

Εχω σκοπο τον επωμενο μηνα να αγορασω εναν ενισχυτη μιας και λεμε με τους συμφοιτητες να παμε σε κανενα ταβερνακι να παιζουμε. Δεν ξερω καθολου τι παιζει μ’αυτα τα πραγματα μιας και μεχρι τωρα επαιζα μονο στο σπιτι μου. Ο χωρος που θα τον χρησιμοποιω θα ειναι οι ταβερνες. Αν μπορειτε διαφωτιστε με τι παιζει με τα βατ και αλλα χαρακτηριστικα . Αν μπορειτε προτεινετε μου καποιους. Ευχαριστω!!!

Kontostayros, έχουν γραφτεί πάμπολλα επ’ αυτού στο Φόρουμ. Προτείνω να επανέλεθεις αφού έχεις κάνει μια συστηματική αναζήτηση σε παλιότερα θέματα.

Γειά σου φίλε!! Εφόσον είσαι στην αρχή, και θα σε ενδιαφέρει κάτι απλό και οικονομικό, σου προτείνω να πας στον ΝΑΚΑ στα κεντρικά !!! Μη παρεξηγηθώ δεν κάνω διαφήμιση, ούτε είμαι ιδιαίτερος πελάτης!Αλλά εκεί πιστεύω ότι υπάρχουν γνώστες, προκειμένου να σου εξηγήσουν πρόθημα τις όποιες απορίες που μπορεί να έχεις, προκειμένου να κάνεις ένα απλό και οικονομικό,ηχητικό σύνολο!!!Πάντα για την αρχή απευθύνομε!!! εκεί μπορείς να τα δεις και στην πράξη!!! Φιλικά Γιάννης!!!

τσιμπα τον laney τον 50αρι , παρε το μοντελο με το βαθακι και εισαι comple. ψιτ ψωνιζουμε απο thomann.de

Μη μασάτε! thomann.de, musicstore.de και οποιοδήποτε μεγάλο ηλεκτρονικό μαγαζί εντός ΕΕ. Οι τιμές ξεκινούν από 30% φτηνότερα από εδώ και καμιά φορά φτάνουν στο 70%.
Χώρια που κάνεις την περατζάδα σου στο μαγαζί, χωρίς να ψάχνεις για πάρκιγκ, χωρίς να σε τρώει η ζέστη. Ρίχνετε πάντα μια ματιά στις προσφορές που κάνουν. Θυμάμαι για παράδειγμα πριν μερικούς μήνες μία οχτακάναλη κάρτα των 620 ευρώ, να προσφέρεται στα 220.

Παιδιά πάντως υπάρχουν και εντός Ελλάδος μαγαζιά που χτυπάν πολύ καλές τιμές σε πολλά προϊόντα:
artsound.gr (Θεσσαλονίκη)
Για τσεκάρετε και αφού συγκρίνετε τιμές πάντα, αν συμφέρει οικονομικά αγοράστε από εντός για να έχετε και την εγγύηση εδώ κοντά…

εγω τον Θωμα δεν τον αλλαζω με κανενα Ελληνικο cuber η οχι καταστημα δε αξιζει τον κοπο γιατι και σερβις εχω στιλει , και σπασμενη κιθαρα μου εστειλαν και σε μια βδομαδα ειχα καινουργια και Ελληνικο support εχει και ειναι και Ελληναρας ο τυπος και πολυ ενταξει παιδι και οτι παραγγελνω τζαμπα μεταφορικα και ερχοντε και σε 7 μερουλες … μια visa electron για atm χρειαζεστε…

Συμφωνώ φίλε. Άλλωστε τα’χουμε συζητήσει αυτά σε άλλο θέμα. Απλά δεν πρέπει να χεις τα μάτια στραμμένα σε μια κατεύθυνση αποκλειστικά και μόνο γιατί διαφέρουν μερικές φορές πολύ οι τιμές σε κάποια προιόντα. Σε μια κονσόλα Yamaha π.χ που ο Νάκας δίνει 899 Ευρώνια,στο thomann είχε 825 και στο artsound 728 από 899!!!:256:Ενώ σε άλλα ,όντως έχει χαμηλότερες τιμές από οποιοδήποτε ελληνικό μαγαζί…
πάντα έρευνα αγοράς!!
Δεν είναι όλοι τέλοιοι και δεν είναι όλοι για τα ανάθεμα…:089:

Καλησπέρα παιδιά,
Με ενδιαφέρει να αγοράσω έναν ακουστικό ενισχυτή για χρήση στο σπιτι.
Έχω στο μπουζουκι ένα μαγνήτη savvas και έχω δει ένα Fender Acoustasonic 15.
Έχει κάνεις γνώμη για αυτόν η κάποια άλλη πρόταση σε αυτά χρήματα;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Από τα 106 reviews στο Thomann έχει 4μισι στα 5 αστέρια. Φαίνεται τίμια αγορά.

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Μίλησα με Νακα το έχουν διαθέσιμο και μπορώ να το δοκιμάσω μου είπαν.
Όποτε αν μείνω ευχαριστημένος θα το πάρω κι εννοείται θα σας ενημερώσω σχετικά.
Από ότι με ενημέρωσαν και από το κατάστημα Ριχάρδος για αυτό που το θέλω είναι τέλειο.

Για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.

Καλησπέρα στην παρέα,
Σήμερα λοιπόν απέκτησα τον Acoustasonic 15 της Fender.
Μικρός και πολύ περιποιημένος σε εμφάνιση.
Από ήχο είναι πολύ δυνατός και με τις ρυθμίσεις που δίνει, ο ήχος βγαίνει πολύ φυσικός.
Για μέσα στο σπιτι είναι super.
Επειδή η πρώτη εντύπωση μετράει πολυ, οφείλω να πω ότι είναι αυτό που ήθελα.

Εύχομαι καλό βράδυ σε όλους.

2 «Μου αρέσει»