Για να ενημερώνονται οι νεότεροι (2009)

Ένα παλιότερο βίντεο από την εκδήλωση για τον 1 χρόνο της Κλίκας και τα 10 χρόνια του Ρεμπέτικου Φόρουμ στην “Άλλη Σκάλα”, τον Μάιο του 2006. Και οι τρεις τα “τρώνε” τα έγχορδα…

[video=Άλλη Σκάλα, Μάιος 2006]374[/video]

Άλλο ένα βίντεο από την ίδια εκδήλωση, χωρίς σχόλια…

[video=Άλλη Σκάλα, Μάιος 2006]376[/video]

Ευχαριστούμε για το βιντεο μάστορα!Τρομερή πενιά!Αν ημουν οργανοποιος δεν θα του εδινα εγγύηση πάντως…:019:

μεσογεια ειναι αυτα μαγκες…ειναι θεμα νοοτροπιας το λιωσιμο στα οργανα.

Η βιντεοθήκη μου έδωσε το έρεισμα να “ξεθάψω” υλικό… :slight_smile:
Από τη δεύτερη μάζωξη του Ρεμπέτικου Φόρουμ στην ταβέρνα του Λιάμη, στον Ασπρόπυργο, τον Δεκέμβριο του 2006.
[video=Ο μπουφετζής]378[/video]

Και ένα πιο “φρέσκο”, από τη φετινή μάζωξη στο Στρατηγείο. Ο Νίκος Πολίτης χορεύει τον Σακαφλιά και σείονται μέχρι κι οι κάμερες… :089:

[video=Στρατηγείο, Μάρτιος 2009]429[/video]

Είναι τόσο καταπληκτικό το βίντεο
που λέω να προσθέσω και αυτό το link στο λήμμα “Σακαφλιάς” στο γλωσσάρι, εδώ.

Νίκο, :110:

Και ένα πολύ παλιότερο:
Χειμώνας 2002. Σώτος (“ανεβασμένος”), Admin και Θανάσης στα μπουζούκια, katsibox στην κιθάρα. Σπέσιαλ εμφάνιση του Kostas™ μυστακιοφόρου.

[video=Αποβραδίς ξεκίνησα]435[/video]

πωπω το τεταρτο δαχτυλο πάει καπνός…όλοι του ωδείου είστε ρεε??? :slight_smile:

Νικος

ε ποτέ!!! Ο Κώστας με μουστάκι!!! :019::019::019::019::019::):):):):019::019::019::019::019:

Webmaster μήπως υπάρχει υλικό και από κάτι βραδιές στ ο Βόλο? Και τότε μάζωξη δεν ήταν? Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι?!!!

Έχω κάτι από Βόλο, αλλά μάλλον όχι αυτό που εννοείς.

Κάρολος Μιλάνος, Τόλης Χάρμας, Νίκος Καραμπερόπουλος στη συναυλία - αφιέρωμα για τα 85 χρόνια της Σκάλας του Μιλάνου (1919 - 2004), που έγινε στο Δημοτικό Θέατρο Βόλου τον Ιούνιο του 2004. Το βίντεο υπάρχει και στο αφιέρωμα της Κλίκας για τους Μιλαναίους. Εδώ είναι σε καλύτερη ανάλυση και θα ακολουθήσουν κι άλλα.

[video=Κάρολος Μιλάνος, Τόλης Χάρμας - Συναυλία στο Βόλο 2004]483[/video]

Άλλό ένα στιγμιότυπο από την ίδια συναυλία. Προλογίζει ο αείμνηστος Πάνος Γεραμάνης:

[video=Ξηντάρης, Καλαφάτης - Συναυλία στο Βόλο 2004]497[/video]

Ακόμη δυο αποσπάσματα από την ίδια συναυλία - αφιέρωμα:
[video=Παπάζογλου, Μητρέντζης, Τομπουρλίκα - Βόλος 2004]500[/video]
[video=Μαριώ μου Μαριγούλα - Νίκος & Κάρολος Μιλάνος]501[/video]