(20/11) 1002 νύχτες: Τατασόπουλος, Κώτη, Μυστακίδης

Την Πέμπτη 20/11 στις 1002 νύχτες Νίκος Τατασόπουλος,Μαρία Κώτη και Δημήτρης Μυστακίδης,

Μήτσε για να μη γίνει και κανά λάθος εδώ εννοείς ε? Αθήνα?

Υ.Γ. Στην σελίδα λέει και κάθε δευτέρα Γιάννης Μωραίτης!!! Άρηηηηηηη που ζούμε ρε:)

Φαντάσου πλάκα που έπαθε το παλικαράκι! Γύρισε ξημερώματα στο σπίτι και κάθισε στο pc ν’ ανεβάσει το βίντεο!
Εγώ, που μένω πιο μακριά από το κέντρο, καθυστέρησα λίγο παραπάνω για να σας πω ότι θα κάνω πολύ καιρό να πιάσω όργανο, είτε μπουζούκι είτα κιθάρα. Μου τα κόψανε τα πόδια αυτές οι δυο οι κoυφάλες χθες στου Ψυρρή! (μπορεί να γίνει τραγούδι αυτό;)

ΥΓ. Ακούω τώρα τη βραδιά (την ηχογράφησα). Κορυφή εκτέλεση η “Ελένη η ζωντοχήρα”. Το μπουζούκι σε ανοιχτές και “τραβηχτές”, μέχρι μόρια έβγαζε, ενώ η κιθάρα είναι κουρδισμένη σε ντουζένι! Κόλαση!!!

Το βίντεο που παραθέτει ο μικρός είναι απλά …πταίσμα σε σχέση με όσα ακούσαμε. Απλώς έμεινε το κινητό του από μπαταρία και δεν πρόλαβε να τραβήξει κάτι καλύτερο.

ΥΓ. Η φασαρία πώς σας φαίνεται; Οι κάφροι είναι εκατομμύρια!

Αυτό ακριβώς θα έλεγα! Πιο πολύ ακούγονται “οι άλλοι”, παρά ο Μήτσος!

Κάποια στιγμή τρέμανε τα πόδια μου με αυτά που άκουγα. Σμίξανε και χωρίς καμία πρόβα (φαντάζομαι) ήταν λες και άκουγες ολόκληρη ορχήστρα. Πάρτε και το μισό βιντεάκι από τον Τατά. Όπως σας είπε και ο Άρης μπαταρία

Χαμός!

άτιμη μπαταρία,
μας άφησες στα κρύα!

ΥΓ: Τί παίζει ο Τατά ρε παλληκάρια:082:

ΥΓ1: Μπράβο ρε Κώστα! Μας έφτιαξες το ΠΣΚ :088:

ΥΓ2: πρώτο τραπέζι πίστα τα παιδιά βλέπω! :090:

ΥΓ3: δε λέγατε στους κάφρους να πάνε σπίτι τους να μιλήσουν, να μη γ!@$#$^$%&%^%^:mad:

Τι πατάω για να δω το βιντεακι ρε γαμω το ξεσταυρι μου ****

Πατάς πάνω στο βιντεάκι Μπάμπη! :slight_smile:

Σίγουρα χάσαμε, και σίγουρα πολλά! Κρίμα που η μπαταρία σταμάτησε σε φάση απίστευτων παπάδων…

Όμως πράγματι, στο σόλο του Μήτσου, δημιουργείται η εντύπωση ότι είτε παίζει, είτε τραγουδάει, είτε βάζει ψυχή, ο κόσμος το χαβά του. Λές και η μουσική ήταν από κονσέρβα βιομηχανική…. Κρίμα.

Το πλαίσιο του KOSTAS P εχει τίτλο ¨απο τη βραδιά¨ και το αλλο είναι τελειως λευκό:245:

Δημήτρης Μυστακίδης

Νίκος Τατασόπουλος

Μπάμπη καλύτερα τώρα?

ωωωωχ!! Eυχαριστωωωωωω:)

Ο Πάρης Μήτσου και το Δίκτυο διοργανώνουν βραδιές ζωντανών εμφανίσεων, μακριά από τη λογική της «πίστας» και της μαζικής κατανάλωσης, με πρωταγωνιστές το μπουζούκι και τους μπουζουξήδες.

Από τη Δευτέρα 9 Μαρτίου και κάθε Δευτέρα, στη μουσική σκηνή Χίλιες και δυο νύχτες (Καραϊσκάκη 10, Ψυρρή), οι κορυφαίοι μπουζουξήδες του καιρού μας και άλλοι σπουδαίοι μουσικοί, θα παρουσιάζουν το λαϊκό τραγούδι όπως σπάνια το ακούμε.

Για το πρόγραμμα δείτε εδώ .

Ωραία!
Αυτό ήταν η χαριστική βολή. Η αίτηση διαζυγίου θα κατατεθεί από τη γυναίκα μου μία Τρίτη* πρωί.
:256:

  • Καπάκι, Τρίτη βράδυ θα πάω στο Θύμιο να σβήσω τον πόνο μου.

Μη στεναχωριέσαι Άρη. Θα έρθει όλο το φόρουμ στο δικαστήριο με τα μπουζούκια ως μάρτυρες υπεράσπισης.

Τότε είναι που σωθήκαμε!
Με βλέπω να δουλεύω σε τρεις δουλειές για να πληρώνω τη διατροφή!

Αρη μου , σου χαριζω το " Διαζυγιο " , σε εκτελεση Ιορδανη Τσομιδη , απο Σαλαμινα !!!:092: … για μενα ειναι κομματι … ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ …:109:… ειπαμε γουστα …:088:

Έλα ρε φίλε μη κάνεις έτσι! Δηλώνω δημόσια ότι θα είμαι μαζί σου κάθε βράδυ που θα πας εκεί. Άλλωστε είναι τρε πασσέ να βγαίνεις πλέον ΠΣΚ. :089:

ΥΓ: πάρε και το Διαζύγιο σε “αλλανιάρικη” εκτέλεση:

//youtu.be/6VBHHezrbfY