Γιαννης Παξημαδακης

Τελικα αρχησε η κυκλοφορια του νεου CD του Γιαννης Πακημαδακη με την συμετοχη του Ψαραντωνη σε…Ομορφα κοματια νεα μαζι με παλια σε επανεκτελεση με ενα ειδος αρμονιας και εντασης μεταξη των κομματιων…Με Ψαραντωνη να τραγουδαει για πρωτη φορα στην Ιστορια Ρεμπετικα τσιφτετελια… Πρεπει να το Ακουσετε σαν το συστινο ανεπιφυλακτα… :):):slight_smile:

Γεια σου συντοπιτη! Ο Ψαραντωνης σε ρεμπετικα τσιφτετελια:082:; Σαν ποια δηλαδη; Δωσε κανενα παραδειγμα. Ελπιζω να αξιζουν. Μην τα σκασω τζαμπα τα λεφτα!

Μάλλον μιλάμε γι’ αυτό:
http://xilouris.gr/catalog/product_info.php?products_id=3765

Σωστος ο Αρης…θα βρεις τραγουδια οπως : Αραπινα μου σκερτσοζα, Εσπασες τα πιατα, Να χαμηλωναν τα βουνα, απο Ψαραντωνη…Εγω πιστευω αξιζει…:088::088::088:

Χμμμμμ! Αν θυμαμαι καλα νομιζω οτι εχει ξαναπει ρεμπετικα στο “απο καρδιας”. Και μ’ ολο το σεβασμο στο μεγαλο καλιτεχνη, δεν ξετρελλαθηκα!

Ποια ειναι ρεμπετικα απο αυτον τον δισκο; Τα μονα που μοιαζουν με ρεμπετικα νομιζω ειναι το “Αχαΐρευτο” και το “Αυτα τα γλυκα ματια” που δεν το λεει καν ο Ψαραντωνης, αλλα η Νικη Ξυλουρη. Παντως, αν το “Αχαΐρευτο” ειναι ρεμπετικο μου φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα η διασκευη:088:.

Το “αν θυμαμαι καλα” σημαινει μαλλον οτι δεν θυμαμαι καλα:).
Περιμενε να ξανακουσω το δισκο αυριο και επανερχομαι.