Γιάννης Σταμούλης (Μπιρ Αλλάχ)

Άκουσα το τραγούδι “Βαρβάρα” του Χατζηχρήστου. Τραγουδάει ο Γιάννης Σταμούλης! ξέρουμε άλλα κομμάτια που έχει πει?

Αν μπείς στο stixoi.info και κάνεις αναζήτηση,βγάζει καμια δεκαπενταριά με ερμηνευτή τον Σταμούλη.
Δοκίμασε το:088:

Δεν ξέρω κανένα τραγούδι που να τραγουδάει πρώτη φωνή ο Μπιρ Αλλάχ. Ο άνθρωπος ήταν τόσα χρόνια πάνω στα πάλκα, με τους καλύτερους παρέα, κι ούτε ένα τραγούδι!!!
Δεύτερες-τρίτες φωνές κάνει σ’ ένα σωρό τραγούδια. Μερικά από αυτά πασίγνωστα: Μινόρε της αυγής, Φέρε μας καπελά κρασί, Η φτώχεια, Η Μανούλα, Η Μαρίτσα, Το παιδί που είχες φίλο, Αρρώστησα στα ξένα μακριά σου, Απόψε θα 'ρθω να στα ψάλλω, Η καρδιά του μάγκα, Φτώχεια που σέρνεις τον πόνο, Το μαγκαλάκι, Στης Αλβανίας τα βουνά (του '40), Κόρη μάγισσα, Ελα να πάμε τσάρκα, Τα χανουμάκια, Σάπιο σανίδι πάτησα κ.ά.

Κατ’ αρχήν να ζητήσω συγνώμη που ξεθάβω μετά από πολλά χρόνια το θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς την ημερομηνία που πέθανε ο σταμούλης. Όσο και να έχω ψάξει, δεν έχω βρει ημερομηνία θανάτου. Να ζει το αποκλείω, θα ήταν 103 χρονών. Αν ξέρει κανείς ας μου πει, ευχαριστώ πολύ