Γιάννης Καρβούνης

Και εγώ αυτό τον καιρό ψάχνω ένα 3χορδο και του Καρβούνη ακούγονται ωραία σε βιντεάκια που τα έχω δει, αλλά από τη μία ότι μου πέφτει μακρυά, από την άλλη το μιν 1500άρι (για καρυδιά;) που καταλαβαίνω ότι είναι αρχική τιμή, με αποθαρρύνουν.

Ο Καρβούνης ανήκει βέβαια στους κορυφαίους οργανοποιούς που είναι σωστοί επαγγελματίες και έντιμοι άνθρωποι, οπότε ισχύει και γι αυτόν το «ό,τι δίνεις, παίρνεις!» που έλεγε και η γιαγιά μου. Ένα χειροποίητο όργανο κορυφαίας κλάσης από επώνυμο οργανοποιό, δεν γίνεται βεβαίως να κοστίζει κάποια κατοστάρικα. Από εκεί και πέρα, ο καθένας μας θα ψάξει εκεί όπου του επιτρέπει το μπάτζετ που διαθέτει.

Πόσο συχνά αγοράζεις όργανο;

2 «Μου αρέσει»

Δεν αντιλέγω, μπορεί να τα αξίζει τα 1500+. Απλά και εγώ ως ερασιτέχνης αναρωτιέμαι πόσο θα μπορέσω να το αξιοποιήσω. .Όπως είπα τα έχω ακούσει μόνο σε βιντεάκια και όχι από κοντά.

Δεν αγοράζω συχνά σίγουρα, απλά μπορεί να θέλεις να το δει ο μάστορας για κάποιο λόγο και εγώ μένω βόρεια.

1 «Μου αρέσει»

Υπάρχουν αρκετές αγγελίες με μεταχειρισμένα όργανα καρβουνη σε χαμηλότερη τιμή, ψάξε το

5 «Μου αρέσει»

Μόνο μία αγγελία στο facebook έχω δει στα 1500 που με τόσα μάλλον θα έπαιρνα καινούριο. Αν υπάρχει κάτι κάπου αλλού ας μου πείτε.
Πήγα μια βόλτα πάντως, για να έχω μια ιδέα. :wink:

1 «Μου αρέσει»

Τις είδα τις παραπάνω, ευχαριστώ. Όπως είπα είναι 1400+, οπότε δεν τις θεωρώ και ευκαιρία.

το πρωτο ειναι 1000 ευρω και πραγματικα ειναι υπερβολικα καλη τιμη για οργανο του γιαννη

Σχετικά με το 1ο (δεν μου είχε απαντήσει ο άνθρωπος ακόμα) η τιμή που μου έδωσε είναι 1200ε.

1 «Μου αρέσει»

Φίλε συγγνώμη έχεις δίκιο, θυμόμουν λαθος τώρα που είδα το μήνυμα που είναι πριν 2-3 μήνες όντως 1200 είπε

Δεν τίθεται θέμα συγνώμης :wink:
Απλά έχω ήδη ένα “παλιό” οργανάκι και θα ήθελα να πάρω κάτι σχετικά φρέσκο και του γούστου μου. Αν βρω κάτι ευκαιρία θα το εξετάσω βέβαια.