ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!

Συναυλία συμπαράστασης στους Χαλυβουργούς

Κυριακή, 18 Δεκέμβριος 2011 στις 9:30 μ.μ

Πυρήνας, Μιχαλακοπούλου & Διοχάρους 11 Χίλτον, τηλ. 210 7237150, Αθήνα

Μια παράσταση με θέμα το εργατικό τραγούδι, κατόπιν πρωτοβουλίας μιας ομάδας μουσικών για τη στήριξη του αγώνα των εργαζόμενων στη Χαλυβουργία, οι οποίοι βρίσκονται σε απεργία διαρκείας ( 50 ημέρες ) και που πολλοί απ΄αυτούς θα κάνουν Χριστούγεννα με τις οικογένειές τους εκεί, στηρίζοντας τον αγώνα τους!
Τα έσοδα της εκδήλωσης θα διατεθούν για την ενίσχυση του αγώνα των χαλυβουργών.
Τιμή εισιτηρίου: 8 ευρώ

Παίζουν οι μουσικοί:

Γρηγόρης Βασίλας, μπουζούκι, τραγούδι
Θοδωρής Στούγιος, μπουζούκι, τραγούδι
Ηλίας Παναγόπουλος, μπουζούκι
Κώστας Σταυρόπουλος, κιθάρα, τραγούδι
Παναγιώτης Τσίτσικας, κοντραμπάσο, τραγούδι
Φίλιππος Παχνιστής, πιάνο
Σύλβια Καπερνάρου, τραγούδι
Κατερίνα Παραβάλου, τραγούδι

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 15:18 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 15:17 —

Στη διάρκεια μιας πυρκαγιάς στο δάσος, λέει ένα αφρικάνικο παραμύθι, όλα τα ζώα τρέχουν να ξεφύγουν από τη φωτιά εκτός από ένα κολιμπρί, το οποίο παίρνει μια σταγόνα νερό στο ράμφος του και τη ρίχνει στη φωτιά.
«Είσαι τρελός, δεν θα σταματήσεις την πυρκαγιά», του λέει ένα ζώο. «Το ξέρω», απαντά το κολιμπρί, «όμως κάνω αυτό που μου αναλογεί».

Μπραβο Τινα!!!Μακαρι να μπορουσα να ερθω και εγω!!!Υπαρχει κ ενα τραγουδι που γραφτηκε για τους ανθρωπους αυτους!!!

Πραγματικά μπράβο στους μουσικούς αυτούς που στέκονται έμπραχτα αλληλέγγυοι με τον αγώνα των χαλυβουργών, και μπράβο σε τόσους και τόσους άλλους μουσικούς, ηθοποιούς, που έχουν βρεθεί κι αυτοί στο εργοστάσιο όλες τις προηγούμενες μέρες, με συναυλίες, μουσικές παραστάσεις, στίχους, τραγούδια.

Πάλι καλά που το “παίζουν” το θέμα όλα τα ΜΜΕ, τα οποία χαρακτηρίζει βαθιά πολυφωνία.

ευτυχώς υπάρχει ένα κύμα συμπαράστασης στους απεργούς, από πολλούς και διάφορους χώρους. κρατάτε γερά!

Και ένα βιντεάκι από τη βραδιά με την Κατερίνα, την γλυκύτατη γυναίκα του δικού μας Δημήτρη Α. και υπέροχη φωνή!!!

ΥΓ. Σ έδωσα Μητσάκο!!! :092:

Μαζί με τους καλούς μουσικούς, δεν μπορώ να μη σταθώ και στον υπέροχο φωτισμό και στα ωραία πλάνα. Συγχαρητήρια σε ολους για αυτήν την εκδήλωση.

xal..jpg

ωραίες πενιές!!!αν δεν ήταν και τα ποτά περίεργα θα ήταν μια τέλεια βραδιά

Περιέργο…μια χαρά μου φανηκαν τα ποτά…κ δεν είναι η 1η φορά που πηγαίνω στο συγκεκριμένο μαγαζι…

τι να σου πω τινα, η γυναίκα μου το βράδυ ξέρναγε και εγώ το πρωί ήμουν σαν άρρωστος

'Ολα τα λεφτά …!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1Nsld1ziLcE#!