Έφυγε ο μπουζουξης Βαγγέλης Λιολιος

Πριν λίγο ο Νίκος Τατασοπουλος έκανε γνωστό μέσω Facebook ότι έφυγε ο μπουζουξης Βαγγέλης Λιολιος… Vaggelis Liolios solo - YouTube

5 «Μου αρέσει»

απο τι? ποσο ετων ηταν?

Πόσο κρίμα, ήταν ιστορική η συνεισφορά του και μέσα από την δισκογραφία αλλά και μέσα από την διδασκαλία…

5 «Μου αρέσει»

Μόλις 65…!!!
Πολύ νέος …Πραγματικά κρίμα…Κουράγιο στο Δημητράκη…!!!

4 «Μου αρέσει»

Η κηδεία θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 10:00 στο νεκροταφείο Περιστερίου - Αγίου Βασιλείου.

4 «Μου αρέσει»

Από τους πλέον “αναγνωρίσιμους” παίκτες με ιδιαίτερο ύφος και χρώμα. Καλή του ανάπαυση.

4 «Μου αρέσει»

Δάσκαλος σε όλα , ένας γλυκύτατος άνθρωπος , σεμνός έχοντας γνώση της αξίας του, για την τέχνη του έχουν μιλήσει και εδώ και αλλού πολλοί αξιώτεροι απο μένα . Ας είναι ελαφρύ το χώμα Δάσκαλε.

2 «Μου αρέσει»

για όποιον ενδιαφέρεται, σήμερα το βράδυ (22/9), στην εκπομπή του Γ. Τσάμπρα στο 2ο πρόγραμμα θα παιχτεί παλιότερη εκπομπή με τον Β. Λιόλιο

από την ανάρτηση:
… Το παίξιμο του, σημαδεύει το «Χαράτσι», το «Μέσω νεφών» αλλά και το «Όταν κινδυνεύεις παίξε την πουρούδα» και την «Μά’ισσα σελήνη».
*Αλλά και ότι άλλο ηχογράφησε όλα αυτά τα χρόνια – από την εποχή ακόμη του «Χωρίς δεκάρα», με την Ελένη Βιτάλη στο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης 1974 μέχρι το δικό του «Οργανάκι» ή τις «Χόρες και ταξίμια». *
*Με λόγια όμως, μίλησε λίγες φορές δημόσια… Γι αυτό ακριβώς, θελήσαμε να ανατρέξουμε στην εκπομπή που κάναμε εδώ, στις 17 Απριλίου του 2013"

7 «Μου αρέσει»

Μπουζούκι από τα πολύ λίγα.
Να παίζει live κάτι σόλο 7λεπτα για σεμινάριο, δύσκολα πράγματα, με τις τρίλιες του τις χαρακτηριστικές πάντα, χωρίς ούτε μισή πράσινη ενδιάμεσα…
Συλλυπητήρια στους δικούς του ανθρώπους.

1 «Μου αρέσει»