Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2014

Καλημέρα…επομένως έκλεισε για Πέμπτη στο γλάρο?

Ναι, έκλεισε, στέλνουμε πμ στον nikosn όσοι θα έρθουμε, δηλώνοντας πόσοι θα είμαστε.

καλά να περάσετε όσοι μπορέσετε να πάτε, εμείς θα τα πούμε από κοντά στη μάζωξη του ιουνίου! ελπίζω να κανονιστεί με λιγότερη δυστοκία την επόμενη φορά…

Το βράδυ κατά τις 9,00 θα τα πούμε.

εγώ, μάλλον θ’ αργήσω λιγάκι…

Σχετικά με τη διαφωνία που είχαμε Νίκο.

//youtu.be/dNzGv6MZk5I

Εγώ πάντως PeVen σε πίστευα μιας και ξέρω ότι είσαι πιστός στις αυθεντικές εκτελέσεις, αφού μάλιστα είχες και την φωνή και το είπες και σε αυτό τον τόνο … “Μπράβο σου!” :089:

Καλημέρα.Ναι το ομολογώ !!!Λάθος μου μέγα… και ασυγχώρητο.Πάντως περάσαμε καλά,παρ όλα τα απρόοπτα,ήρθαν φίλοι εντός και εκτός φόρουμ,και τώρα κοιτάμε για την επόμενη μάζωξη.

Ζεστή παρέα,γλυκές νότες,τα πάντα ήτανε τέλεια

Από τις ελάχιστες βραδιές που και οι λίγοι θαμώνες έκαναν ησυχία για να ακούσουν. Ένα ηχογραφημένο στιγμιότυπο της βραδιάς.

//youtu.be/XmD4GbOSGAg

Υπάρχει το ηχητικό ντοκουμέντο από όλη τη βραδιά. Όποιος το θέλει μπορεί να μου στείλει ΠΜ να του το στείλω.

μπράβο ρε παιδιά! πέτρος και θανάσης, έτσι;
γουστάρω που περάσατε όμορφα, στην επόμενη θα είμαι κι εγώ ξανά στην παρέα!

Μας πήρανε χαμπάρι.

Άλλο ένα τραγούδι από τη βραδιά

//youtu.be/A9A3A1oE_OI

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 06:40 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 06:09 —

Και ήταν αισθητή η απουσία σου.

γιατί, περίσσεψε φαΐ;
ωραία κομμάτια διαλέξατε πάντως (αν εξαιρέσουμε το νόμπελ στιχουργικής του μητσάκη)!

Τι θα λέγατε να κάναμε μια τελευταία συνάντηση πριν το καλοκαίρι κατά τις 19/6 (ημέρα Πέμπτη); Για μέρος δεν έχω να προτείνω αλλά ανάλογα τη συμμετοχή, όλο και κάτι θα βρεθεί φαντάζομαι!

Εγώ, μέσα.

Κι εγώ μέσα με επιφύλαξη, αν δεν έχω φύγει.

Λογικά κι εγώ μέσα.

μέσα κι εγώ, άνευ απροόπτου. τί λέτε για υπαίθρια μάζωξη; κάθε χρόνο το λέμε και ποτέ δεν το κάνουμε. προτείνω παλιά και δοκιμασμένη συνταγή, φιλοπάππου ή ερμού προς το γκάζι. κεντρικό σημείο και γνωστό.
θα χαρώ πολύ όμως άμα κάποιος έχει να προτείνει κάποια ωραία πλατεία με δέντρα και παγκάκια στη γειτονιά του. επίσης αν τελικά συμφωνήσουμε, ας βάζουμε και διαθεσιμότητες για φαγητά/ξύδια και ίσως κανένα τραπέζι/τέντα κλπ χρειαζούμενα.

Αν βρεθεί μαϊμού ή αρκούδα, θα φέρω και το ντέφι.