Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2014

Να με συμπαθατε… γιαυτό δεν προτείνω μέρες και μέρη! Κανονιστε εσείς και μακάρι να μπορέσω.

Ορίστε μια μέρα για να έρθει και το τσικό…

Μιας και απ’ ότι βλέπω το ενδεχόμενο για τις 2/5 δεν απέδωσε τα προσδοκώμενα, τί θα λέγατε να το κάνουμε την συνάντηση κάπου “πιο νότια” (πχ Γλάρος - Πέραμα) την Πέμπτη 8/5; Θα έχουμε συμμετοχή ή μπα;

Εγώ, μέσα.

τί να πω, δεν βλέπω ιδιαίτερη όρεξη… εγώ θα λείπω έτσι κι αλλιώς. μακάρι να βρεθείτε και να περάσετε όμορφα!

Ορίστε μία ημερομηνία και όσοι “πιστοί” προσέλθουν…

Συνήθως έτσι γίνεται, όμως σκοπός είναι να είναι βολικό προς όσους περισσότερους μπορούν. Η ίδια φιλοσοφία ισχύει και για την επιλογή του μέρους.

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βρίσκομαι εκείνες τις μέρες στην Λευκάδα (για εργασία).Αν όχι είμαι κι εγώ μέσα.

Τελικά τι γίνεται με τη μάζωξη???

Έχουμε την πρόταση του Alko, όπου η μοναδική μέχρι τώρα χωρίς “πιθανόν” οργανική συμμετοχή είναι η δική μου. Αν σιγουρέψουμε δύο – τρία όργανα, μπορούμε να το υλοποιήσουμε.

Κι εγώ μέσα

Ωραία! Σαν να αρχίσαμε να μαζευόμαστε!
Καταρχάς μπορεί κάποιος να επικοινωνήσει με το μαγαζί; Όχι τίποτα να αρχίσουμε να μαζεύουμε και τις συμμετοχές να δούμε εάν όντως μαζευόμαστε. Μέχρι τώρα ο κος Νίκος, ο PeVen κι εγώ όπως καταλαβαίνω είμαστε μέσα και εάν μπορέσει, ίσως και ο nikosn.

Έλα να οργανωνόμαστε σιγά σιγά (και με τις 2 έννοιες) :089:

Να υποθέσω ότι δεν γίνεται τελικά η συνάντηση?

Χάθηκε η ημερομηνία… Αυτοί που είμασταν στο “ναι”, να πούμε για την επόμενη Πέμπτη 15 του μήνα; Στο Γλάρο, ή στην καντίνα στο Πέραμα; Για το δεύτερο, έχω κάποιες κακές αναμνήσεις από ποιότητα φαγητού και εξυπηρέτηση, αλλά μπορεί τώρα να είναι μια χαρά.

Όταν αποφασίσετε ημερομηνία πείτε και μαγαζί και που βρίσκεται αυτό

Κι εγώ την ίδια εμπειρία έχω από την καντίνα. Από το Γλάρο όμως πολύ καλές εντυπώσεις.
Δεν υπάρχει τίποτα κοντά σε σένα Νίκο? Αν είμαστε μόνο εμείς, γιατί να τρέχουμε στο Πέραμα?
Πάντως μέσα είμαι, ότι και αν αποφασισθεί.

Κι εγώ σε γενικές γραμμές είμαι μέσα. Το θέμα είναι να μην “τρέχουμε” όλοι εκτός περιοχής. Εάν πιάσουμε νότια και γειτονιές του Πειραιά, φαντάζομαι όλοι βολευόμαστε. Σωστά; Όσο για το ποιοι θα είμαστε και το πόσοι, αυτό είναι άλλο θέμα … Μακάρι να μαζευτούμε όσοι περισσότεροι γίνεται !

Αν επιθυμείτε μιλάω με τον Μήτσο για Γλάρο,ή με τον Γιώργο για καντίνα.Κι εφ όσον γύρισα από την Λευκάδα, (διήμερο αφιερωμένο στον Λευκάδιο Χερν) , είμαι κι εγώ μέσα.

Θαυμάσια, Νικόλα. Οπότε μιλάς με το Γλάρο, λέω εγώ, εκτός αν πέσετε όλοι απάνω μου οπότε το αλλάζουμε. Εμείς στέλνουμε “δηλώσεις σημμετοχής” (π.μ.) στον Νίκο Ν. και ετοιμαζόμαστε για Πέμπτη, 9 - 9μιση. Την επόμενη φορά, με το καλό, που θα είναι και κανονικό καλοκαίρι, πάμε στην καντίνα που είναι ωραία έξω, το βράδυ.

ο Πέτρος, που τα καταφέρνει, παρακαλείται να μας ανεβάσει ένα σχεδιάγραμμα

Για πληροφορίες https://www.facebook.com/glaros.perama
Χάρτη μπορεί να βρει κανείς εδώ ή εδώ που φαίνεται λίγο πιο καθαρά.