Rapidshare

Υπάρχει κανενας τρόπος άραγε να κατεβαζει κανείς από το Rapidshare χωρις χρονικούς περιορισμούς;;; :092:

ναι να πληρωσεις πιστεψε με αξιζει … μπορεις να κανεις restart το ρουτερ σου ωστε να αλλαζεις ip συχνα τα τσακαλια του ραπιντ αφηνουν bug για να ασχολητε ο κοσμος παντως… cool τωρα γινεται και μεσω mozilla ff kai proxy αλλα δεν πιστευω οτι αξιζει να κατεβαζεις μεσω proxy server θα χασεις σε ταχυτητα γιατι δε δοκιμαζεις κανενα torrent σε κοβω να θες να κατεβασεις κατι μεγάλο ανω των 100 mb :slight_smile: και μην ξεχνας το u torrent
αυτα απο μενα καλνυχτα…

Η πιο ωραία απάντηση που έχω διαβάσει εδώ και καιρό στο φόρουμ… :090:

Και βέβαια υπάρχει…:092: :092:

Αγαπητή Ειρήνη,
Όπως λέει πολύ σωστά και ο φίλος Ωχτάχορδος η καλύτερη λύση είναι να αγοράσεις συνδρομή στο rapidshare…

Υπάρχουν βέβαια προγράμματα που κάνουν αυτόματα αλλαγή ip ή που κρύβουν την ip σου. Επίσης υπάρχουν και προγράμματα που εντοπίζουν το χρόνο που δίνει το rapidshare ελεύθερα ( όντως το rapidshare, κάποιες ώρες τις μέρας δίνει χωρίς χρονικό περιορισμό)

Τα πλεονεκτήματα που υπάρχουν με την συνδρομή είναι πολλά .

  1. Δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός.
  2. Μπορείς απο το σάιτ της εταιρείας να κατεβάσεις ένα προγραμματάκι το οποίο σε βοηθά να κατεβάζεις ταυτόχρονα πολλά λινκς.
  3. Δεν έχεις περιορισμό στην ταχύτητα

Ο μόνος περιορισμός που υπάρχει είναι ότι μπορείς να κατεβάσεις ΜΕΧΡΙ 25 GB τις πέντε μέρες.
Το οποίο πιστεύω ότι είναι τεράστιο.

Το κόστος για μια ετήσια συνδρομή είναι γύρω στα 54 ευρώ.
Αν το κοιτάξεις ανα μήνα τα λεφτά είναι πενιχρά. Φαντάσου πόσο κόπο, χρόνο και χρήματα θα γλιτώσεις ( γιατί όλοι ξέρουμε γιατί το θες το rapidshare :))

Η συμβουλή μου είναι η εξής. Κάνε την συνδρομή με ένα ή 2 φίλους σου. Θα μοιραστείτε το κόστος το οποίο θα γίνει τραγικά μικρό και θα μείνετε όλοι ευχαριστημένοι. Δεν νομίζω 2 άτομα να κατεβάζετε 25 γίγα τις 5 μέρες…

Αυτό θα γίνει μόνο τις 2 πρώτες βδοάδες που θα έχετε …εξάψεις…:slight_smile:

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Σε ποιό αξίζει να πληρώσεις;
Στο rapidshare.com ή στο rapidshare.de
Κάποια links που κυκλοφοράνε είναι για το ένα και κάποια για το άλλο…
Δεν έχω καταλάβει τι γίνεται εδώ.