Ψάχνοντας για μεροκάματο

Καλησπερα !
Ειμαστε μια νεα κομπανια κιθαρα , μπουζουκι , φωνη ( παιζουμε περιπου 6 μηνες μαζι ) και μετα απο αρκετες ωρες προβες , παιξιματος στο δρομο κλπ κλπ λεμε να κινηθουμε λιγο πιο επαγγελματικα . Το ρεπερτοριο μας αποτελειται απο ρεμπετικα και παλια λαικα ( μεχρι 55 ) . Ο λογος που ανεβαζω την αγγελια ειναι

  1. δεν ξερουμε που να απευθυνθουμε και πρωτη ιδεα ειναι απλα να βγουμε και να ρωταμε σε μαγαζια ( πραγμα που θα κανουμε ) , υπαρχει κατι που να ειναι φιλικο σε νεους μουσικους , ξερει καποιος καποιο τετοιο μαγαζι

  2. Αν υπαρχει καποιος που χρειαζεται μουσικους για το μαγαζι του μπορει να επικοινωνησει μαζι μου ειτε για συναντηση ειτε για να στειλω καποια βιντεο ( Ζαχαριας 6987301469 , zax_bin@windowslive.com )

! Επειδη καθε αρχη και δυσκολη οποιαδηποτε συμβουλη καλοδεχουμενη !

! Επισης αν απαγορευονται οι αναρτησεις με επαγγελματικο περιοχομενο συγνωμη εκ των προτερων , διαγραψτε την αναρτηση

Ευχαριστω παρα πολυ !

Καλό ξεκίνημα. Εγώ, η μόνη συμβουλή που έχω να δώσω, είναι να έχετε πολλή υπομονή, γιατί επαγγελματικά, στην χωρά αυτή οι μουσικοί την βγάζουν τριτοκοσμικά. Οπότε υπομονή και μη σπάζεστε με κανέναν. Παίξτε καλά και μη συμβιβαστείτε εύκολα…

1 «Μου αρέσει»

και το παίξιμο στον δρόμο μια χαρά επαγγελματικό είναι. αν γίνει σωστά και με σοβαρότητα αμοίβεται, καλύτερα και από μαγαζί πολλές φορές.
στο μαγαζί πρέπει να έχετε αρκετό ρεπερτόριο, όχι μόνο 100 τραγουδια και κάθε βράδυ τα ίδια χιτάκια. και φυσικά να διεκδικήσετε τουλάχιστον την ελάχιστη αμοιβή, ας πούμε 50 ευρώ και ένσημο (και ωράριο, 4 ώρες). αυτό είναι πολύ σημαντικό και για εσάς αλλά και για όλους τους υπόλοιπους που κάνουμε αυτή τη δουλειά.
αν δεν νοιώθετε αρκετά έτοιμοι για να τα διεκδικήσετε, βελτιώστε και άλλο το σχήμα ώστε να μπορείτε. μην κάνετε εκπτώσεις στην αμοιβή, ο μαγαζάτορας μπορεί να νομίζει ότι του αρκούν οι καλαμπόρτζηδες αλλά εσείς δεν πρέπει να αρκεστείτε στο χαρτζιλίκι.
καλή δύναμη και γερό στομάχι!

1 «Μου αρέσει»

ευχαριστω παρα πολυ παιδες για τις πληροφοριες . καλ συνεχεια !