Χαιρετώ τη παρέα!

Καλημέρα σας λέγομαι Μάνος Αβραάμ κ είμαι 24 χρονών!

Είχα δεί χρόνια την ύπαρξη του φόρουμ αλλα δεν είχα το χρόνο να ασχοληθώ!
Τώρα που έμεινα άνεργος κ ασχολούμαι με δικά μου πράγματα είχα κ το χρόνο να παρακολουθήσω με προσοχή το φόρουμ!

Λοιπόν είμαι Αιγυπτιώτης στη καταγωγή (οπότε τ ακούσματά μου είναι στραμμένα προς τα αραβικά) αλλα γέννημα θρέμμα εδω στην Ελλάδα! Ιεροψάλτης στο λειτούργημα κ προσπαθώ να γίνω μουσικός! Απο μικρός μ αρέσει να ανακαλύπτω μουσικές ωστόσο η αδυναμία μου είναι Αραβική μουσική πλέον μετά απο ενα μεγάλο πέρασμα στη Τουρκική μουσική πλέον μελετώ όσο μπορώ την Αραβική! Κ σ αυτη τη μελέτη κ προσπάθεια προσπαθώ να φτιάξω κ ενα μουσικό σχήμα… αλλα αργότερα αυτές οι συζητήσεις!
Προς το παρών χαίρω πολύ που βρήκα αυτη την ωραία παρέα σας κ εύχομαι να ανταλλάξουμε μουσικές απόψεις!!! :slight_smile:

Καλώς ήρθες Μάνο στην παρέα. Η μελέτη είναι μεγάλο πράγμα, ανοίγει ορίζοντες, διευρύνει τη σκέψη, κουρεύει τις προκαταλήψεις, σμιλεύει τις απόψεις να μην είναι στεγνές και εγω-κεντρικές… Θα χαρούμε πολύ να συζητάμε… :088:

Καλώς όρισες, πολλοί φίλοι μέλη έχουν τις ίδιες αναζητήσεις, οπότε σίγουρα θα έχουμε να συζητάμε…