Ταβέρνα ο Κορομηλάς

Μία καλή περίπτωση για να ακούσουμε είναι ο Κορομηλάς στην Αγία Παρασκευή.

Κάθε Πέμπτη παίζουν μπουζούκι οι Νίκος Μπάμπαλης, Θανάσης Γεωργάρας και κιθάρα ο Νίκος Παπαδόπουλος.

Κάθε Παρασκευή και Σάββατο Μάριος Παπαδέας σαντούρι και Δημήτρης Κουκουλιτάκης κιθάρα.

Κώστα μου είχε αναφέρει ο Κουκουλιτάκης τον Κορομηλά αλλά ήμουν λίγο επιφυλακτική γιατι μου έκανε κάτι σε ‘‘οικογενειακή ταβέρνα’’. Εσύ πήγες?

Στο site του λέει πως τις Τετάρτες παίζουν ο Τσεκούρας και Ο Βασίλας…ισχύει?

Ναι ισχύει Τίνα. Είναι οικογενειακή φάση χωρίς να σημαίνει ότι δεν μπορείς να πας με την παρέα σου. Πιστεύω ότι ο Δημήτρης στο είπε αυτό γιατί είναι μεγάλη και αν πας για ν’ ακούσεις, θα πρέπει να καθήσεις κοντά στα όργανα. Εγώ πήγαινα εκεί όταν έπαιζαν Βασίλας, Νώε και Τσεκούρας. Τώρα παίζουν αυτοί που είπα και στο πρώτο μου μήνυμα.

Πάρε μία γεύση με Βασίλα και Νώε στον Κορομηλά. Οικογενειακή αλλά όταν έσκαγε ταξίμι ο Βασίλας… σιγή!!!

Πήγα –τυχαία- στην ταβέρνα αυτή την προηγούμενη Παρασκευή. Τώρα (άνοιξη 2009), κάθε Παρασκευή και Σάββατο παίζει ντουέτο σαντούρι – κιθάρα (το σχήμα που ενέφερε ο KWSTASP παραπάνω;) με σμυρνέικο ρεπερτόριο (Τούντας, κλπ) . Εμένα μου άρεσε.