Τέσσερις επανεκτελέσεις με καλή παρέα (μπογδάνου-κοντάλιπος-σαρηγιάννης)

Τίτλος Τραγουδιού - Επανεκτέλεσης:
το ραντεβουδάκι: στίχοι-μουσική: ζακ ιεχασκέλ, εκτέλεση: στέλλα χασκήλ, βασίλης τσιτσάνης 1947 (Parlophone Ελλάδος B-74102)
σάμπα μου ξηγιέσαι: στίχοι-μουσική: μανώλης χιώτης, εκτέλεση: λίτσα χαρμαντά-μανώλης χιώτης 1950 (Columbia 6820)
το κουρασμένο βήμα σου: μουσική: μπάμπης μπακάλης, στίχοι: κώστας βίρβος εκτέλεση: τάκης μπίνης-στέλλα χασκήλ 1951 (ODEON GA 7646)
η καρδιά σου θα γίνει χρυσή: στίχοι-μουσική: βασίλης τσιτσάνης εκτέλεση: πρόδρομος τσαουσάκης, μαρίκα νίνου, βασίλης τσιτσάνης 1950 (COLUMBIA DG 6819)

Βίντεο - Ηχογράφηση:




Συμμετέχοντες:
ηχογράφηση στο studio “ηχοβρύχιο”, πρωταπριλιά 2018. ηχολήπτες: γιάννης οικονόμου-γιώργος παυλίδης.
τραγούδι: ιωάννα μπογδάνου, μπουζούκι: νίκος κοντάλιπος (τρελάκιας), κιθάρα: νίκος σαρηγιάννης

Λίγα λόγια για την επανεκτέλεσή σου:
ζωντανή ηχογράφηση μια κι έξω, χωρίς overdub και editing. η ηχογράφηση έγινε για λόγους διαφημιστικής προώθησης (demo) με πολλή αγάπη και καθόλου πρόβα. δυστυχώς οι καινούριες χορδές στην απαρτιάν δεν είχαν στρώσει ακόμα.

18 «Μου αρέσει»

Καταπληκτικές είναι και οι τέσσερις ηχογραφήσεις. Μου αρέσουν πολύ. Είστε και οι δύο (οι Νικολήδες) εξαιρετικοί στο παίξιμο, ενώ και η φωνή της κοπελιάς είναι υπέροχη, με χροιά που ταιριάζει εξαιρετικά στα τραγούδια. Μπράβο παιδιά. Περιμένουμε και τα επόμενα!

3 «Μου αρέσει»

ευχαριστούμε πολύ, μας τιμάει η εκτίμηση ενός καλού και συγκροτημένου παίκτη σαν κι εσένα!
η ιωάννα έχει έρθει και σε μαζώξεις του φόρουμ παλιότερα. μες το φθινόπωρο προγραμματίζουμε και άλλη μια session, θα ανέβουν οπωσδήποτε.

6 «Μου αρέσει»

Εξαιρετικοί !!!.“Καθαρά” παιξίματα,πολύ καλή φωνή.

2 «Μου αρέσει»

Καθυστερημένα κι από μένα, μια και μόλις τώρα άκουσα τα κομμάτια. Πραγματικά, εξαιρετική δουλειά απ’ όλους. Μπράβο και πάλι μπράβο!

2 «Μου αρέσει»

σας εχαριστούμε!
τέσσερις νίκοι σε ένα νήμα πάει πολύ…

2 «Μου αρέσει»

Πολύ ωραίες και καθαρές ηχογραφήσεις ,και πολύ ωραία φωνή Νίκο…
Μεγάλη δουλειά το στούντιο τελικά!!

2 «Μου αρέσει»

είδες που σου έλεγα; άντε, και στα δικά σου!

2 «Μου αρέσει»

Ωραία παιξίματα, αλλά το μιξάρισμα μου φαίνεται να διαχωρίζει το μπουζούκι από την κιθάρα με αφύσικο τρόπο, λες και δεν ήταν στο ίδιο δωμάτιο.

1 «Μου αρέσει»

ευχαριστούμε στέλιο! παρ’ό,τι παίζαμε λάιβ, είχαμε ξεχωριστά μικρόφωνα. θα το κοιτάξουμε στην επόμενη ηχογράφηση.

Μπράβο παίδες με σεβασμό, έτσι του πρέπει. Για σου νικο με τα σεκόντα σου!!!

3 «Μου αρέσει»

γεια σου θανάση μου! το ήξερα ότι θα σου αρέσει ο τσιτσάνης!

3 «Μου αρέσει»

Ωραίες εκτελέσεις ,ωραία φωνή και γενικά τα τραγούδια ακούγονται υπέροχα.Μπράβο παιδιά.

3 «Μου αρέσει»

ευχαριστούμε πολύ! έχουμε ήδη στο νου μας τα επόμενα.

1 «Μου αρέσει»

Τώρα τις άκουσα , μου άρεσαν πάρα πολύ , μπράβο σας και σε εσάς τους οργανοπαίκτες και στην πολύ γλυκιά φωνή της τραγουδίστριας !

2 «Μου αρέσει»

ευχαριστούμε πολύ για τα καλά λόγια!

Μπορούμε να τους δούμε και να τους ακούσουμε κάπου;

καλημέρα!
γενικά ανεβάζω στο φόρουμ όπου παίζω, οπότε μπορείτε να παρακολουθείτε την κατηγορία “στέκια”.
δυστυχώς λόγω υποχρεώσεων δεν μπορούμε πια να παίζουμε μαζί και οι τρεις, αλλά παίζω περίπου μια φορά τον μήνα με τον νικόλα ή με την ιωάννα ξεχωριστά.
αν έχετε facebook μπορείτε να μας βρείτε και εκεί.

Ωραία, Νίκο σ΄ευχαριστώ.

1 «Μου αρέσει»