Προς Άρη Νικολαΐδη

Συνονοματε γεια σου,

απευθυνομαι σε σενα γιατι δουλευεις στον συγκεκριμενο σταθμο.

απο κει λοιπον ακουσα ενα βραδυ καποιο (ζωντανο μαλλον) δισκο που πρεπει να ηταν Ζαμπετας. (ηταν ο γνωστος ηλεκτρικος ηχος του Ζαμπετα,οποτε επαιζε με ηλεκτρικο ηχο). νομιζω τραγουδουσε και η Μερκουρη και καποια κοματια ηταν ορχηστρικα ισως και η Μανταλενα.
δεν το ειχα ξανακουσει και σαφως ηταν πολυ καλο.

ζητω λοιπον αν μπορεις να με διαφωτισεις περι τινος προκειται, τι ειναι, δισκος, εταιρια, και αν μπορω να το βρω καπου.

επισης, και για οποιον αλλο ξερει κατι,
υπαρχει ενα κονσερτο απ οτι εχω ακουσει του Λεμονοπουλου απο αμερικη. το ξερει κανεις ?

Αρη ευχαριστω προκαταβολικα

Νομίζω πως ακούσαμε την ίδια εκπομπή.Εγώ την πρόλαβα για μισή ώρα περίπου γιατί ήμουν στο αυτοκίνητο.Ήταν μία συνέντευξη -συζήτηση που είχε ο Μ.Χατζιδάκις με τον Γ.Ζαμπέτα ζωντανά στο ραδιόφωνο.Αυτό που μου έμεινε περισσότερο είναι ο αυτοσχεδιασμός που έκαναν και οι δύο μαζί στο τέλος. Πιάνο -μπουζούκι.Όντως αν υπάρχει δυνατότητα πρόσβασης σ’αυτήν την ηχογράφηση, θα με ενδιέφερε ιδιαιτέρως!Υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες;

Αντε Νικολαιδη, σε περιμενουνε. βοηθααααα…

Ρε μάγκες, δεν πάει το μυαλό μου (όσο μου 'χει μείνει). Είναι σίγουρα ζωντανή ηχογράφηση;
Και για το μέλλον: Οταν ακούτε κάτι που σας ενδιαφέρει και έχετε λίγα στοιχεία προς αναζήτηση να σημειώνετε μέρα και (περίπου) ώρα εκτέλεσης, έτσι ώστε να μπορώ να “τρέξω” το αρχείο.
Επίσης: Δεν δουλεύω στον 902. Συνεργάτης του είμαι.
ΑΝ