Νταλάρας, Γεώργιος

}
Όμορφη η κουβέντα και οι απόψεις .Θα συμφωνήσω με τον φίλο Άρη γιατί το ίδιο συμβαίνει και με μένα και τα σχήματα που παίζουμε.Το ωραίο τους χθές ,παραμένει ωραίο και ακούγοντας κάτι άλλο,σε μια άλλη φάση σου αυτό γίνεται το ωράιο.Και παλι τα ίδια…Εγω ,λειτουργώντας και αμυντικά απέναντι στην εμπερευματοποίση,κάθε μήνα αλλάζω αυτές τις προτεραιότητες προσθέτωντας νέα κομμάτια ,λιγότερο “τουριστικά”.Με καταλαβαίνετε ,για το ιδίωμα…Το σ}ημερινό μου για παράδειγμα μη τουριστικό είναι το ΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΛΠΙΚΙΑ ΤΗ ΛΙΡΑ του Κούλη Σκαρπέλη.

…ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΝΤΑΛΑΡΑ…ΕΛΕΟΣ…
…ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ…
…ΛΟΥΚΑ ΝΤΑΡΑΛΑ ΝΑΙ…ΜΕ ΤΡΕΛΛΑ…

you should listen to this guy. I wouldnt say that you have to forget Dalara but you should first check the original stuff. E , tote boreis na rixeis k mia matia k ekei. opoios katalave katalave…Giwrgare eisai dunatos sklhropurhnikos alaniarhs rebetofilos gi auto k se paw…

Φίλε Φώτη, έδωσες απάντηση σε ένα ερώτημα 7 ετών…
Κατά τα λοιπά, προσπάθησε να μη γράφεις με greeklish. :089:

Σε λίγες ημέρες θα κυκλοφορήσει η ζωντανή ηχογράφηση της παράστασης που έδωσε τον Ιούλιο στο Ηρώδειο με τίτλο «Τραγούδια για ουσίες». Πρόκειται για ένα μουσικό ταξίδι που περιλαμβάνει διαφορετικά είδη από ρεμπέτικο, λαϊκό και σμυρναίικο μέχρι οπερέτα και σύγχρονο". Στη συναυλία συμμετείχαν εκτός από τον Γιώργο Νταλάρα , ο οποίος είχε το ρόλο του κεντρικού ερμηνευτή, και οι Χρήστος Θηβαίος, Μπάμπης Τσέρτος, Μάρθα Φριντζήλα, Νίνα Λοτσάρη, Χαρά Κεφαλά, Θέμις Σερμιέ, Ζαχαρίας Καρούνης και Στέλιος Βαμβακάρης".

                           CD: Ζωντανή ηχογράφηση 

DVD: 2 ώρες οπτικό υλικό από τις συναυλίες.
BOOK: Βιβλίο 60 σελίδων με σπάνιο αρχειακό και ιστορικό, υλικό 80 χρόνων, για τα τραγούδια και τους συνθέτες

Θα υπάρχουν 2 εκδόσεις

  1. 2 CD + DVD + BOOK
  2. 2 CD + BOOK

Πρέπει να είναι μια καταπληκτική έκδοση η συγκεκριμένη.

Φαντάζομαι πως θα είναι εξ ίσου καταπληκτική η έκδοση, με τη συναυλία!

Προσπάθησα να γράψω κάποιο ισορροπημένο, ευγενικό σχόλιο, αλλά έχω κάποιες επιφυλάξεις που κατέστησαν την τοποθέτηση μου αιχμηρή και εριστική, οπότε θα σιωπήσω για να μην εκτεθώ… Κάποιες γωνίες, ούτε στον τόρνο ή τον τροχό (την κορδέλα κλπ) δεν μπορείς να τις κόψεις, να τις λειάνεις…

Αρχισαν τα όργανα!
Παναγιώτη, χθες βράδυ ο Νέαρχος έστειλε ένα άρθρο για το επόμενο τεύχος της Κλίκας, με αφορμή αυτή τη συναυλία, όπως παρουσιάστηκε από τις εφημερίδες. Ούτε αυτός κατάφερε τίποτα στον τόρνο, στη λίμα και σε όλα τα γυαλόχαρτα…:slight_smile: