μπιθικωτσης

γεια σας και παλι παιδια μηπως καποιος εχει τραγουδια του μπιθικωτση σε 78 στροφες και συγκεκριμενα¨

“Κυπριωτοπούλα” (Μπ. Μπακάλη), “Ο Χρήστος” (Θ. Δερβενιώτη-Χρ. Κολοκοτρώνη), “Σε όλα τα στέκια θα μπουκάρω” (Β. Τσιτσάνη).

1957

“Ο κατατρεγμένος” (Μπ. Μπακάλη), ", “Όποιος αγαπάει παιδεύει” (Μπ. Μπακάλη-Κ. Βίρβου), “Αθήνα ντερμπεντέρισσα” (Μπ. Μπακάλη-Κ. Βίρβου), ", “Δεν έχει πάει ποτέ σε ράφτη” (Μπ. Μπακάλη-Κ. Μάνεση), “Αυτή θα ζήσει με άλλονε” (Γρ. Μπιθικώτση-Δ. Γκούτη).


1958

, “Μπεκρής ξεμυαλισμένος” (Μπ. Μπακάλη-Δ. Γκούτη), “Να ζήσεις με τον άντρα σου” (Μπ. Μπακάλη), “Τα βάσανα του ορφανού” (Μπ. Μπακάλη).

1959

“Σαν κερδίσω το ΠΡΟ-ΠΟ” (Μπ. Μπακάλη).

1960

[LEFT] "Το παιδί’ (Γ. Μητσάκη), “Τα πρώτα βήματα” (Γ. Μητσάκη), “Ο άρχοντάς μου κι ο πασάς” (Ν. Μεϊμάρη), “Μάτια ματάκια μου” (Γρ. Μπιθικώτση), “Βασίλεψε ο ήλιος” (Γ. Μητσάκη), “Δεν αγάπησα άλλη γυναίκα” (Ν. Μεϊμάρη), “Στα Τρίκαλα” (Θ. Δερβενιώτη-Κ. Βίρβου), “Η πρώτη μου γυναίκα” (Π. Πετσά), “Ποδόσφαιρο και χωρισμός” (Μπ. Μπακάλη), “Καταραμένη τράπουλα” (Γ. Μητσάκη).

Μήνυμα από συντονιστή:
Στο πρώτο σου post έλαβες παρατήρηση από τον Admin
“Αγαπητέ φίλε kiske καλώς ήρθες στο ρεμπέτικο φόρουμ. Στο χώρο αυτό (ρεμπέτικο φόρουμ) απαγορεύεται η διακίνηση αρχείων που καλύπτονται από πνευματικά δικαιώματα.”
Λοιπόν κάτσε και διάβασε τους κανόνες λειτουργίας του forum και φρόντισε να τους τηρείς… [/LEFT]

Απαγορεύεται η ανταλλαγή αρχείων στο Ρεμπέτικο Φόρουμ!!!