Μεζεδοπωλείο "ζούλα" στα εξάρχεια (2012-2013)

Θέλω να πω ένα μπράβο στα παιδιά για τα όμορφα βράδια που μας προσφέρουν. Απόψε ήταν η τρίτη φορά που τους επισκέπτομαι και θέλω να πω ότι το μεγάλο ρεπερτόριό τους είναι σταθερά ρεμπέτικο προπολεμικό και πολύ ψαγμένο. Πραγματικά με εντυπωσιάζει το κέφι τους και η διάθεση τους να ικανοποιήσουν τους θαμώνες στις παραγγελιές τους και ότι στην τελική απολαμβάνουν αυτό που κάνουν και αυτό το νιώθει ο κόσμος, πραγματικά ακούραστοι. Να είστε καλά μάγκες και πάντα τέτοια.

Υ.Γ Επίσης το μαγαζί έχει εξαιρετικά φιλικές τιμές, αυτό το βάλιου φορ μανι που λένε ισχύει νομίζω στον υπέρτατο βαθμό

…κοκκίνησα σαν την κιθάρα μου!
οκ, φτάνουμε μέχρι τον εμφύλιο (όλο με πολέμους χρονολογούμε τα τραγούδια, δεν είναι τυχαίο). να έρχεσαι και να πιάνεις το μπουζούκι μια που παίζεις!

συνεχίζουμε κανονικά και αυτήν την κυριακή, από νωρίς, 7-12 περίπου.

και εκτάκτως απόψε παρασκευή, στα “παλιατζίδικα” με τον γιώργο τσιμπουξή στο μπουζούκι και την λαμπρινή γιώτη στο τραγούδι. το βάζω εδώ για να μην ανοίγω καινούριο θέμα.

ακριβώς τα ίδια κι αυτήν την εβδομάδα, παρασκευή στα παλιατζίδικα και κυριακή στη ζούλα.

Μπράβο και στην ορχήστρα και στη χορωδία και στους εκλεκτούς καλεσμένους! Πολύ ωραία περάσαμε.

γεια σου αλέξανδρε με το βιολί σου! μας έφτιαξες χτες! η μικτή χορωδία άνω και κάτω ζούλας ήταν όλα τα λεφτά.
πρόσεχε, πλησιάζεις επικίνδυνα τα 666 μηνύματα…

//youtu.be/SBzeN3J9UAM

Ένα μικρό ντοκουμέντο παρμένο με κινητό από κάτω Ζούλα. Απολαύστε !!

Όπα!Μας έφτιαξες βραδιάτικα ρε Αλέξανδρε!Θα πρέπει να έρθω να σας θαυμάσω και από κοντά κάποια στιγμή!Πολύ ωραίοι με πολύ καλό ύφος!Γεια σας μάγκες!

Πω πω πενιές και μεράκια! Μπράβο μάγκες μας φτιάξατε.

άντε, σας περιμένουμε! έχουμε πάντα έξτρα όργανα για φίλους, δεν θέλω ντροπές!
υπ’όψιν -αν θέλετε να με αποφύγετε, ελάτε την άλλη κυριακή που θα λείπω εκτάκτως.

Χτες ειδα αυτο τυχαια και τρελαθηκα…Υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι σιγουρα θα ερθω καποια στιγμη, δυστυχως σημερα δε μπορω

Πολύ ωραία παιξίματα με τους Νικολάκηδες και τους φίλους τους, παρείστικη ατμόσφαιρα και πολύ καλές τιμές!

εκτάκτως αύριο κυριακή, λόγω απουσίας του νικόλα (liga rosa), το μεσημέρι (13,30) στον καφενέ στο ίλιον θα είμαι με τον θανάση τον μπαλτά και το βράδυ (19.30) στη ζούλα με το μάκη (max).

σπεύσατε οργαν(ο)μένοι…

Την προηγουμενη κυριακη ηταν ιδανικα με εξτρα βιολι κιθαρα λαουτο και τρελο κεφι…
Νικο περιμενα να βαλεις κ κανα βιντεακι …(αν δε θελεις δεν πειραζει)

σ’ευχαριστώ! έχεις δίκιο, όλα θα γίνουν με τη σειρά τους. τώρα έχω άλλα τρεχάματα (για τα οποία θα λείπω αύριο)…

//youtu.be/LCzV3IuYZ2A

καλά περάσατε βλέπω, άξιος αντικαταστάτης ο μάκης! τα λέμε κανονικά σε μια βδομάδα.
θενξ για την αφιέρωση…

Ακόμα ένα βιντεάκι από χτες

//youtu.be/gmeBH6EZCHo

επανέρχομαι κι εγώ, και θά’μαστε ξεκούραστοι μια που στα λιόσια παίζουμε πλέον παρασκευές!

Τις θερμές μου ευχαριστίες στον Liga rosa,τον Τρελλάκια αλλά και τον τρίτο Νίκο
και την υπόλοιπη παρέα για την εξαιρετική χτεσινή βραδυά στην Ζούλα.
Ρε σεις,αυτοί είναι προχωρημένοι!