Μαγνήτης για τρίχορδο

Φίλε μου Φάνη ευχαριστώ.http://www.thebouzoukishop.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1176&category_id=138&manufacturer_id=31&option=com_virtuemart&Itemid=280&lang=el Εδώ φράφει Ιδανικός για χρήση σε πολύ λαικό πρόγραμμα.Μήπως για αυτό μου είπαν ότι είναι σκηλάδικος?Εγώ όμως θα τον βάλω σε τρίχορδο για ρεμπέτικο πρόγραμμα .Αν έχει κάποιος b-voice kai emg η να έχει χρησιμοποιήσει και τους 2 και μπορεί να βοηθήσει ας μου πεί.

Φίλε μου καλησπέρα,σου προτείνω τον b-voise τον μαύρο με μπαταρίες.Είναι πιο φυσικός και πιο ιδανικός για κονσόλα,άκου και τον Μανώλη Πάππο που έχει τον ίδιο μαγνήτη εδώ στο you tube.
ΜΑΝΩΛΗΣ ΠΑΠΠΟΣ (MANOLIS PAPPOS): “Ατακτη”

Η ρύθμιση αυτού είναι εύκολη στο ποτενσιόμετρο ?

Βάλτο στη μέση και θα είναι εντάξει.

Βασικά θα πάω σε ένα κατάστημα να τους δοκιμάσω όλους.Και θα σας πω που κατέληξα.Και 2 τελευταίες ερωτήσεις σχετικά με τον tap energy έχει δυνατό σήμα εξόδου,επειδή ο κατασκευαστής του λέει ότι είναι κατάλληλος για ηχογράφηση μήπως δεν αποδίδει καλά σε live, επίσης μου είπαν ότι δεν αποδίδει καλά στις μουργκάνες ισχύει αυτό? Αυτά παιδιά αρκετές ερωτήσεις έκανα …Ευχαριστώ!!!

Έχει κάποιoς b-voice nickel σε τρίχορδο?

Πήγα και δοκίμασα μαγνήτες και κατέληξα σε emg δοκίμασα και τον 9ν και τον 12ν από ήχο είναι το ίδιο αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ποιος από τους 2 έχει περισσότερη διάρκεια μπαταρίας?

Αύριο θα αγοράσω μαγνήτη τον emg 2 φίλοι μου μου είπαν να πάρω με 9v .Χωρίς να έχουν δοκιμάσει τον άλλο βέβαια.Σκεφτόμουν ίσως αυτός με 12 ν είναι ποιο καλός επειδή είναι ποιο καινούριο μοντέλο.Πείτε μου και εσείς την γνώμη σας αν μπορείτε.Ευχαριστώ κάθε γνώμη δεκτή.Ποιον λέτε? (Σε τετράχορδο θα μπει)

οσο μεγαλυτερη μπαταρια τοσο περισσοτερο ρευμα αρα και πιο ηλεκτρικος ηχος…και βεβαια μπαινει και σε τετραχορδο…

παιδια κοιταξτε και τον fishman με το μικροφωνο νομιζω λεγεται earth κατι και κανει 360 ευρω.εχει ρυθμιση που μπορεις να απομωνονεις το ενα ή το αλλο ή και τα δυο μαζι και απο ηχο νομιζω ανωτερος απο emg kai tap που εχουν και πολλα πριμα κατα την αποψη μου.

Προσοχή μεγάλη με τους EMG μεγάλο κατάστημα στην Αθήνα πουλάει τους κινέζικους για Emg αμερικάνικους και στους δίνει συνδεδεμένους με μονωτική οι 9voltοι εχουν καταργηθεί εδώ και χρόνια απο την EMG

Παιδιά ο b-voive nickel πόσες μπαταρίες παιρνεί? 3v 2032x4?

Βαλε Ideal και καθαρισες!!!

Δεν υπαρχει πλεον emg 9volt O ενας ηταν ο emg απλος και τωρα βγαινει o emg b με τεσσερις μπαταριες των 3 volt (2032) η καθε μια αν θες 9 voltο παρε prodigy καλυτερος απο τον emg για μενα. Ποιο πριμος ποιο δυνατος (δεν εχει μονο σχεση η ενισχυση της μπαταριας αλλα και τα πηνια και η περιελιξη τους). Αυτα…