Μήπως γνωρίζετε;

Μήπως γνωρίζετε τι είναι το συνημμένο;
Ολα λένε “Μάρκος” αλλά…

<center><table border=1><tr><td&gt QUESTION
[b]ti einai ayto.MP3[/b] (110.9 k)</td></tr></table></center>

Θα χρειαστεί να αλλάξετε το όνομα του αρχείου από
ti_einai_ayto-100482<font size="+1">.unk</font> σε ti_einai_ayto-100482<font size="+1">.mp3</font> ή να το ανοίξετε ως έχει με το (όποιο) πρόγραμμα ακούτε μουσική.
Δεν το έκανα εγώ! Το script του forum συμπεριφέρεται έτσι στα αρχεία.

Μάρκος με τίποτα, την πενιά του τη γνωρίζω καλά, ιδιαίτερα σε εισαγωγικά ταξίμια. ούτε και η φωνή κολλάει. και η κιθάρα κρατάει τον ήχο πολύ, οι επαγγελματίες της εποχής παίζανε στακάτο. Πρέπει να είναι σύγχρονη κομπανία.

Κάντο σε καλύτερο bitrate μπας και βγάλω άκρη.

Είναι ο Μάρκος γύρω στο 1966 ,παίζει κάποια προσχέδια τραγουδιών ανέκδοτα σε πρόχειρη ηχογράφηση σπίτι του.
Εχει γράψει καμμιά εικοσαρια εκεινη την μέρα άλλα οργανικά και άλλα με στίχους ατέλειωτα.

Ακου κι αυτό απο την ίδια ηχογράφηση<center><table border=1><tr><td>
[b]idiamera.unk.mp3[/b] (146.5 k)</td></tr></table></center>

Είναι πράγματι Μάρκος στα μέσα του '60. Κιθάρα παίζει ο Στέλιος ή ο Δομένικος. Ακούστηκαν κάπου, κάποτε, στο ραδιόφωνο. Η τύπισσα μιλάει πάνω σε κάθε τραγούδι για να αποφύγει το …κλοπιράιτ!
Είναι 23 προσχέδια τραγουδιών που ηχογράφησε ο Μάρκος στο μαγνητόφωνο για να μην τα ξεχάσει.
Αρκετά από αυτά φέρνουν σε παλιές μελωδίες, υπάρχουν όμως και μερικά πρωτότυπα. Ειδικά σε ένα παίζει κουρδισμένος σε κάποιο παλιό ντουζένι.
Αμα κατέβεις κατά κάτω θα τα πάρεις. Αν συνεχίσεις την εκεί πάνω “μονιμότητά” σου θα πάρεις τα …ια μου.

Ελπίζω να τα πάρω αύριο τα περισσότερα. Σήμερα μου έστειλαν τρία (και ένα του Σώτου 4) για έλεγχο “αξιοπιστίας”. Μάρκος καθαρός στα δύο αλλά αμφέβαλα για αυτό που ανέβασα. Με μπέρδεψαν οι γιοί του.

Δεν ήξερα πως είναι 23! Ωραία!

Αρη, θα τα πούμε τηλ/κώς για ραντεβού κλίκας.

Φρανκ, κοίτα το inbox σου.
Στο φόρουμ δεν ανεβαίνει τίποτα πάνω από 200ΚΒ.

Χαιρετώ και εγω με την σειρά μου απο την Αγγλία.

Μήπως θα μπορουσε καποιος απο τους παραπάνω συμ-φορουμίτες να ανεβάσει και άλλα απο τα καραντουζένια του Μάρκου.

Αν υπάρχει πρόβλημα χώρου, ας μου στείλετε ενα email και θα βρούμε τρόπο να τα ανεβάσουμε κάπου.

Συγχαρητήρια και πάλι σε όλους εσάς που συμμετέχεται στο φορουμ. Μια αστείρευτη πηγή γνώσης για μας τους νέους.

Να είστε όλοι καλά.
Θοδωρής