Καλοκαιρινό στέκι εντός Αθηνών (2013-2015)

Γνωρίζω πώς πλέον ο κόσμος όλος έχει το μυαλό του στις διακοπές και το ίδιο ισχύει και για τούς μουσικούς αλλά μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα στέκι το οποίο είτε Σάββατο βράδυ η Κυριακή μεσημέρι μπορεί να ακούσει καμιά πενιά της προκοπής;

στην πλατεία υμηττου η ταβέρνα του βαρδη πέμπτη βράδυ και Κυριακή μεσημερι.επισης πάλι στην πλατεία υμηττου η ταβέρνα νικης γεύσεις,παρασκευη βραδυ. καλα ακουσματα!

Στο ΔΙΠΥΛΟ στην Ερμού, καλή φάση με Νάπο Σαριπανίδη (μπουζούκαρο), Φώτη Τσορανίδη (κιθαράρα) και Πανάγο (αυθεντικός μπαγλαματζής και φωνή ρεμπέτικια).

Σάς ευχαριστώ!

Ρεμπετοκαφενες στο Αιγαλεω αλλα ειναι για Δευτερες βραδυ, αν ενδιαφερεσαι εκτος σαββατοκυριακου!

εισαι σιγουρος για Ρεμπετοκαφενε; πχ για σημερα βραδυ…

ειμαι σιγουρος βασιζομενος στα λογια του παιδιου που γραφει για το ρεμπετοκαφενε στο φορουμ και παιζει κιολας εκει: ‘’,ξεκινάμε απο τις 27 Μαϊου τις καλοκαιρινές Δευτέρες βράδυ έξω στον “κήπο”, ως τις αρχές Αυγούστου.

Είστε όλοι καλεσμένοι και οι παίχτες κουρδισμένοι!’’

Επισης πριν 2-3 βδομαδες πηγα δευτερα βραδυ και ηταν ολα οπως τα λεει :stuck_out_tongue:

Στον Ρεμπετοκαφενέ στο Αιγάλεω πήγα εχθές το βράδυ και έπαιζαν κανονικά!

Έχω μερικές προτάσεις για διάφορες ημέρες της εβδομάδας:

  • Κάθε Τρίτη μετά τις 17:30’ το απόγευμα ο Άγγελος Καλοριζικάκης (κιθάρα) με τον Θάνο Μπουκουβάλα (μπουζούκι) συνεχίζουν κανονικά στα Κανάρια (Κεραμεικού 88 & Πλαταιών, Κεραμεικός) και το καλοκαίρι (όσο πάει…).

  • Από Τετάρτη βράδυ έως Σάββατο βράδυ (για Κυριακές δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμα) έως αρχές Αυγούστου στο Μουσικό Καφενείο στην Φειδίου 2 (Αθήνα):
    Τετάρτη- Πέμπτη 21.30: Στράτος Στρατηγόπουλος (πιάνο- φωνή), Χρήστος Στρατηγόπουλος (μπουζούκι- φωνή), Κατερινιού Καλομοίρα (κρουστά- φωνήΠαρασκευή- Σάββατο 21.30: Στράτος Στρατηγόπουλος (πιάνο- φωνή), Χρήστος Στρατηγόπουλος (μπουζούκι- φωνή), Δάφνη Λέμπερου (ακορντεόν, κλαρίνο, φωνή)Κυριακή 19.30: Στράτος Στρατηγόπουλος (πιάνο- φωνή), Χρήστος Στρατηγόπουλος (μπουζούκι- φωνή), Δάφνη Λέμπερου (ακορντεόν, κλαρίνο, φωνή)

ξέρετε αν εμφανίζετε πουθενά ο Γιωργος Κουτουλάκης το καλοκαιρι?

Για δες στο Δια Ταυτα στο Μοναστηράκι! τηλ. 210321 2347

Παιδια εχω διαβάσει μερικά ποστ αλλά είναι αρκετά παλιά.
Μήπως μπορειτε να μου πείτε που μπορεί μια παρέα να ακούσει ωραία παραδοσιακή ρεμπέτικη μουσικη στην Αθήνα;

Θέλεις να μας πεις για πότε (μεσημέρι, βράδυ, μέρες κλπ) ψάχνεις και πού (κέντρο, προάστια, εκτός Λεκανοπεδίου κλπ)?

http://www.aptaliko.gr/

Κομπανίες & Στέκια

με ενδιαφερει και εμενα το θεμα γιατι θα ειμαι αθηνα παρασκευη και σαββατο
την παρασκευη πρωι πρωι στου καρβουνη για να παραλαβω το τριχορδο που παραγγειλα
μεχρι τωρα επαιζα τζουρα μπαγλαμα