Καλοκαίρι 2008

Καλό μήνα σε όλους! Μιας και μπήκε και τυπικά το καλοκαίρι και μιας και έπεσα μετά από μία αναζήτηση στα στέκια, φέτος θα ακούσουμε τίποτα? Όποιος γνωρίζει να μην το κρατάει για πάρτυ του! Είναι αδικία! Γιατί σίγουρα θα είναι μετρημένα!:241:

Υ.Γ. Εξερούνται τα στέκια χωρητικότητας 3000 ατόμων, για αυτά ήδη γνωρίζουμε, μιας και τα Μ.Μ.Ε. στηρίζουν το παλιό καλό λαικό μας τραγούδι!:093:

δεν γινεται ρε παιδια καπου θα υπαρχει ενα καλοκαιρινο στεκακι και για μας:mad:

Συνεχίζουν Παρασκευή Σάββατο (νομίζω και κυριακή μεσημέρι) στην ΠΟΙΚΙΛΗ ΣΤΟΑ, τέρμα Ηφαίστου στο Μοναστηράκι, Άλκης Μαύρος (μπζ), Μίμης Συντρίδης (ακ) και Κώστας Σταυρόπουλος (κιθ).
Σε ταράτσα παρακαλώ, με θέα την ακρόπολη. Ρεμπέτικα, σμυρναίικα και κανά λαϊκό. Μόνο που δεν “τραβάει” πολύ αργά…

Ξερουμε ωρες μερες και τιμες?
Μαγκες,
ή πολυ μυστικοπαθεια υπαρχει σε αυτο το site
ή δεν υπαρχουν ρεμπετικα μαγαζια στην αθηνα
ή δεν σας αφηνουν οι γυναικες σας να τα ανακαλυψετε και σας
τραβανε στα μπουζουκια και στα ορθαδικα

Ήθελα και να ξερα, αν μερικοί μερικοί ακούνε τις καμπάνες που βαράνε. :019:

Την επόμενη βδομάδα θα είναι εδώ μία μικρή ομάδα από το BBC 4 (ραδιόφωνο) να ετοιμάσει μία εκπομπή για το ρεμπέτικο. Ρωτάνε αν υπάρχει κάποιο στέκι να επισκεφτούν. Τι να τους πώ;

φιλε Νικο κοιτα στου Χαμιλου ειναι ανοιχτος και θα παιξουν αμα θελουν θα παω σημερα εκει και θα ξερω αμα παιζει και καλοκαιρινο γιατι κατι ετοιμαζε ο ιδιοκτητης

Αυτή η παραπάνω πρόταση είναι καλή:
“Συνεχίζουν Παρασκευή Σάββατο (νομίζω και κυριακή μεσημέρι) στην ΠΟΙΚΙΛΗ ΣΤΟΑ, τέρμα Ηφαίστου στο Μοναστηράκι, Άλκης Μαύρος (μπζ), Μίμης Συντρίδης (ακ) και Κώστας Σταυρόπουλος (κιθ).
Σε ταράτσα παρακαλώ, με θέα την ακρόπολη. Ρεμπέτικα, σμυρναίικα και κανά λαϊκό. Μόνο που δεν “τραβάει” πολύ αργά…”.

Ευχαριστώ Άρη!

ολόκληρη Αθήνα και μόνο ένα μαγαζάκι παίζει ρε παιδιά; Κρίμα.:106:

συνφορουμίτες sos sos
βρίσκομαι στην πανκαμμένη Αθήνα
Έχουν φύγει ολοι διακοπές
Δεν την παλεύω αλλο
Σήμερα 18/7/2008 έχω ρεπό μετά απο 20 μέρες και χρειάζομαι τα έξης

[ol]
[li]τη γυναίκα μου (δεν μπορείτε να βοηθήσετε εσεις σ αυτο το λύνω μόνος μου)[/li][li]Υπέροχη ρετσίνα[/li][/ol]
3. και κυρίως ένα ρεμπετικο στέκι να βγάλουμε κανα νταλκα

Δια την επιθυμίαν Νο 3 οποιος γνωρίζει κάτι να απαντήσει αμεσσα sos ίσως προβώ σε πρόταση γάμου υπο τους ήχους που πρέπει…:039::039::039::039:

ΥΓ θέλω ακριβείς πληροφορίες έτσι.΄… διευθηνση τηλ κλπ

σχετικά με την “ποικίλη στοά”, απ’ότι ξέρω ένας εκ των μουσικών τράβηξε γι’αλλού, χάριν καλοκαιρίας.
Μάλλον η φάση συνεχίζεται με αντικαταστάτη…

Γιατι ρε Αδερφια δεν την κανετε για κρητη παιζουν πολλα μαγαζια …

…πολλά στο Ηράκλειο, λίγα στα Χανιά…μα κανένα στο Ρέθυμνο…(πάλι εμείς κι εμείς θα τη βγάλουμε το καλοκαίρι…) - άσχετο, ο Πάπος θα είναι στα Χανιά στις 24 &25 του μήνα (μπορεί και στις 26)

Σε 40 λεπτα θα εισαι Ηρακλειο πινεις τα ποτακια σου ακους τα ρεμπετικακια σου και μετα γυριζεις πισω…Μια χαρα θα σου ερθει ουτε του παππα…