Καμμιά συνάντηση στην Κρήτη;

Καλησπέρα σε όλους!

Θα μπορούσαμε άραγε να οργανώσουμε κάποια συνάντηση εδώ στην Κρήτη; Θα προτιμούσα στα Χανιά, αλλά και Ρέθυμνο ή Ηράκλειο είναι συζητήσιμα. Αν υπάρχει
ενδιαφέρον πιστεύω το μέρος θα το βρούμε.

Εγω ειμαι Ηρακλειο. Ειμαστε και αλλοι απο Ηρακλειο αν θες να κανονισουμε συναντηση.

Μάγκες, από την ερχόμενη βδομάδα θα είμαι Κρήτη. Μιλάμε. Όλο και κάτι θα κάνουμε…

Να οργανώσουμε μία Χανιά και μία Ηράκλειο.

Αντε! Γουσταρω ρεμπετοπαρεα! Να γινει χαμος! Πανο το τηλεφωνο μου το εχεις. Ριξε συρμα!

Νομίζω η καλύτερη είναι και η μέση λύση δηλαδή συνάντηση στο Ρέθυμνο… Ρε μάγκες άμα είναι να περιμένουμε να κατέβει ο Καραγιώργος για να οργανωθούμε ζήτω που καήκαμε…

Λοιπόν αφού έχουμε αρκετούς ενδιαφερόμενους, το επόμενο είναι να βρούμε μέρος. Φίλε mitsaras που προτείνεις Ρέθυμνο, έχεις κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί υπόψην σου;

τελικά πότε θα γίνει η συνάντηση; θα προλάβω να κατέβω;

Πότε θα κατέβεις; Αν λέγαμε σαν πρώτη ιδέα κάποια στιγμή το επόμενο παρασκευοσαββατοκύριακο (13-14 ή 15 ανάλογα με το πότε βολεύει τους περισσότερους)
θα σε βόλευε;

δύσκολα…θα κατέβω γύρω στις 20. Κανονίστε εσείς και αν τα καταφέρω θα έρθω και εγώ… Εξάλλου ο Ρε Μινόρε και ο Μάρκος για πάντα θα φροντίσουν σίγουρα για τη διασκέδαση σας…:slight_smile:

Καμμια εξελιξη εχουμε…;; Θα γινει τελικα καμμια μαζωξη στην Κρητη… Θα ειμαι κι εγω εδω μεχρι τις 25/8 (20-25 στο Ρεθυμνο). Περιμενω νεοτερα…

Επειδή έτσι οργανωμένα δε φαίνεται να βγάζουμε άκρη :slight_smile:

Τι θα λέγατε για το σπίτι μου στα Χανιά, είναι διαθέσιμο από αύριο 21 ως και την
πέμπτη 26 του μήνα (οπότε μπορούμε να δούμε σαν πρώτη πρόταση την Κυριακή
22).

Η βεράντα είναι αρκετά μεγάλη για τουλάχιστον 10 άτομα (αν και δε βλέπω να μαζευόμαστε τόσοι έτσι όπως πάμε) και για τα εδέσματα μπορούν να φροντίσουν
2 τοπικά delivery που είναι οικογενειακά και τα εμπιστεύομαι. Το σπίτι είναι λίγο
έξω από την πόλη στο Ακρωτήρι, οπότε δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα με γείτονες κλπ.

Όποιος θέλει (ιδιαίτερα για τους Ηρακλειώτες επειδή είναι κάπως μεγάλη η απόσταση)
μπορώ να τον φιλοξενήσω κιόλας για το βράδυ. Το σπίτι είναι σχετικά μεγάλο οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Στο σπίτι υπάρχουν ήδη 2 μπουζουκάκια, 1 φάλτσος σκεβρωμένος μπαγλαμάς, 1 αρμόνιο και μια κλασική κιθαρίτσα αλλά οι μουσικοί ενθαρρύνεστε να φέρετε τα δικά σας όργανα για λόγους ευκολίας και γιατί τα περισσότερα από τα παραπάνω δεν είναι και καμμιάς σοβαρής ποιότητας :slight_smile:

Όποιος ενδιαφέρεται παρακαλείται να στείλει mail στο pktoss@gmail.com για να ανταλλάξουμε τηλέφωνα, οδηγίες κλπ.

Διαφορετικά, ακούω προτάσεις για χρόνο και μέρος :slight_smile:

Παντελής

Μετά από μια σύντομη εξαφάνιση, και έχοντας πλέον εγκατασταθεί μόνιμα στο Ηράκλειο, έχω την εξής πρόταση:

Συνάντηση την ερχόμενη Κυριακή Ηράκλειο, με το που πέσει ο ήλιος, ας πούμε στου Βαρδή ή όπου αλλού προτείνετε.

Εγώ και ο Περάκης είμαστε μέσα, περιμένω τους υπόλοιπους συνήθεις υπόπτους (Αγάπιος, Ρε Μινόρε, Μάρκος για πάντα, Μητσάρας και Σία)

Σας ακούω.

Μέσα κι ο έτερος Καππαδόκης :088:

Ερχόμενη Κυριακή, δηλαδή μεθαύριο;

Πού είναι ο Βαρδής;

Δεν μπορώ να υποσχεθώ 100% αλλά θα προσπαθήσω να έρθω

Pkt, πες μας και το όνομά σου να μην επικοινωνούμε με παρασυνθήματα.

Ναι, μεθαύριο, δηλαδή αύριο. Όσο για το πού είναι ο Βαρδής, πάρ’το απόφαση εσύ να έρθεις, και θα τα βρούμε. Αν έρχεσαι και με τουτού είμαστε φίνοι.

Παιδια κι εγω μεσα για Κυριακη!

Εγώ θα είμαι εκεί κατά τις 9 με μπουζουκομπαγλαμάδες ανά χείρας.