Καλή ανάσταση! (2008)

[b][SIZE=4]Εγκάρδιες ευχές,
για “ανάσταση” ψυχών τε και σωμάτων μας…

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ !!!
(με πολλά “άγια πάθη”…)

[/b][/SIZE]

Πρώτον να αναστηθούν οι καλές σκέψεις και να σταυρωθούν οι κακές…
Δεύτερον να αναστηθούν οι αγνές προθέσεις και να χαθούν οι κακές…
Τρίτον να αναστηθούν όλα όσα ωραία υπάρχουν στη ζωή και να χαθούν οι κακίες και τα πάθη…
Τέταρτον εκείνο το ρημάδι το λαχείο θα το πιάσουμε καμιά φορά;

Καλή ανάσταση.

Βάλτε και κανένα αρνί βρε παιδιάααααα!!!Όλο αυγά…!!

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ(σε όσους πιστεύουν) και ΚΑΛΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ(σε όλους).:102:

Ρε Δημήτρη, αυτό σκέφτηκα και γω… μας καθίζουν που μας καθίζουν το αρνί στα 11 ευρώ, ε να μην το απολαμβάνουμε (*) τουλάχιστον σε φωτογραφία; :019:

Καλό πάσχα σε όλους! καλά να τα περάσετε μ’ αυτούς π’ αγαπάτε!
Καλά τσιμπούσια (με ρέγουλα… μην μετρήσει το φόρουμ απώλειες!) και καλές πενιές!

… και προσοχή οι εκδρομείς, έτσι;

  • Πέρα από την πλάκα, ορισμένοι οικονομικοί αναλυταράδες απεφάνθησαν πως πρέπει να μειώσουμε την κατανάλωση του κρέατος κατά δέκα τοις εκατό τουλάχιστον, ώστε να ισοσταθμίσουμε την αύξηση ορισμένων καταστροφικών για το περιβάλλον ρύπων. Να, εγώ ως ενεργός και ευαισθητοποιημένος πολίτης ήδη άρχισα. Από χτες κιόλας έκοψα το καγκουρώ, την αυστραλιανή χήνα και το γιακ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ! :257:

Μεγάλη θυσία! Θαυμάζω τη θέληση και την αυταπάρνηση σου!
Εχει κανένας επιστήμων υπολογήσει κατά πόσο θα μειωθούν τα αέρια που ευνοούν το φαινόμενο του θερμοκηπίου αμα κόψουμε το εθνικό μας φαγητό τη φασολάδα; :112:

Καλή Ανάσταση σε όλους κι από μένα απ΄τα ξένα!

Καλή Ανάσταση σε όλους!

:246:

"Ω γλυκύ μου έαρ, γλυκύτατόν μου τέκνον, που έδυ Σου το κάλλος…

…Ω φως των οφαλμών μου, γλυκύτατόν μου τέκνον, πως τάφω νυν καλύπτη;"

Και μη ξεχνάτε

“Αινείτε αυτόν εν τυμπάνω καί χορώ, αινείτε αυτόν εν χορδαίς καί οργάνω

Καλό ταξίδι σε όσους ταξιδεύουν και να προσέχετε τους κλασικούς νεοέλληνες οδηγούς:019:, γιατί οι μέρες αυτές είναι περίεργες!!! ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!!

Υ.Γ. Και εννοείτε και καλά φαγοπότια!!!:127:

με την ευχή όλοι μας να βρεθούμε (και πάντα να είμαστε)μαζί με όσους επιθυμούμε και μας επιθυμούν από καρδιάς.καλό πάσχα σε όλους με υγεία και αγάπη!

Καλή Ανάσταση, με Αγάπη και Υγεία

Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση σε όλους!

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ να έχουμε όλοιΙ!

Άντε και του χρόνου να είμαστε καλά και “Καλές Επιστροφές” οι εκδρομείς, περιηγητές, συγχωριανοί κτλ !!

Αφού το ζήτησες ρέ Δημήτρη Ν . . .νά το αρνάκι(ὁ ἀσεμνος ἀμνός) :019::019::

Να αλλάξεις τον διάλογο και να το προσαρμόσεις για τα Χριστούγεννα.Να πάρει εκδίκηση και το αρνί…:019:

Καλη Ανασταση,με υγεια και ειρηνη,σε ολους.

“Να αλλάξεις τον διάλογο και να το προσαρμόσεις για τα Χριστούγεννα.Να πάρει εκδίκηση και το αρνί…:019:” Μπά ! Δεν είναι ανάγκη ρέ Δημήτρη . Έχω έναν φίλο κρητήκαλο πού χθές Μεγάλη Παρασκευή του εκάναμε βίζιτα , καί αυτός προσπαθούσε να μας κεράσει γουρουνόπουλο τιγανιτό , καί όταν τον ρώταγα εάν δεν νύστευε γελούσε και μας εξήγαγε πος αυτό το γουρουνόπουλο όχι μόνο του καναν περιτομή( υπήρχε και ο κύριος Ζούλαρ ,ένας φίλος μας ἑβραίος στην παρέα) αλλά και το βαπτήσαν Μπακαλιάρο οπότε . . .

Χριστός Ανέστη,

καλό πάσχα σε όλους με υγεία και αγάπη!

φεύγουμε για :127::102::247: