Θύμιος Στουραϊτης (2009)

Που θα παίζει φέτος ρε παιδιά? Ξέρει κανείς?

Αφου και συ , ο πιο “δαιμονιος” ρεπορτερ , δεν γνωριζεις , προτεινω να καταφυγουμε στο …

ΑΠΩΛΕΣΘΗ ΘΥΜΙΟΣ …

Ο ΕΥΡΩΝ ΑΜΟΙΦΘΗΣΕΤΑΙ …

(και αν τον βρητε , καλεστε με και μενα) …:088:

Νομίζω πως παίζει Δευτέρες και Τρίτες στον Πίκο.

Μόλις έμαθα ότι ξεκινάει από αύριο και κάθε Παρασκευή - Σάββατο μαζί με την Μαρία Καπετανίδου και τον γιό της σε ένα μαγαζί (μπαράκι) στα Βριλλήσια, λεωφόρος Πεντέλης 109. Το μαγαζί έχει περίεργο όνομα και εδώ ζητώ την βοήθειά σας. Μου το είπανε “Μακίμπα” και δεν το βρήκα πουθενά στο ίντερνετ. Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας ενημερώσει.

Μιας και μένω σχετικά κοντά, θα κοιτάξω να περάσω απ’έξω -εάν δεν το ξεχάσω- κ να ενημερώσω το φορουμ αύριο.
Εαν κάποιος άλλος μπορεί να κάνει κάτι…

Λοιπόν, προσπάθησα να το εντοπίσω, αλλά δεν τα κατάφερα… Δεν είχα πολύ χρόνο να κοιτάξω, οδηγούσα, έβρεχε, χαμός…
Πάντως, το 109 είναι ψηλά, όχι προς Χαλάνδρι, αλλά προς Πεντέλη, στο ύψος της Ολύμπου… Εκεί κοντά, π.χ. στο 100 είναι το αργεντίνικο ΟRO TORRO…

Α ρε Μπάμπη σε ταλαιπώρησα και σένα. Λοιπόν μίλησα με τον Βάρλα ξανά μιας και αυτός μου έδωσε την πληροφορία, θα πάει σήμερα ο ίδιος στο μαγαζί, οπότε θα επανέλθω αύριο με στάνταρ πληροφορίες. :088:

Δεν με ταλαιπώρησες ΚΑΘΟΛΟΥ, ήθελα να το ψάξω, στο δρόμο μου ήταν, αλλά οδηγούσα στο αντίθετο ρεύμα κι οι συνθήκες δεν ήταν ιδανικές ώστε να παρκάρω και να το ψάξω με την ησυχία μου…
Μακάρι να μας κάτσει η φάση σαν στέκι…

Μπαμπη , σ` ευχαριστω πολυ , αληθεια …:109: … για τον κοπο και την ταλαιπωρια σου …:106:

λοιπον εχθες το βραδυ τα καταφερα και πέρασα να πιω ενα κρασι.
Το μαγαζι λεγεται ΜΑΚΙΒΑ κι ειναι όντως Λ.Πεντέλης 109.
Ό,τι έγραψα στο προηγούμενο δεν ισχύει: είναι ΧΑΛΑΝΔΡΙ κι όχι Βριλήσσια, εγώ το έψαχνα αλλού γι αλλού, η αριθμηση στην Πεντέλης είναι ό,τι να ναι…
το μπαράκι έχει ταμπέλα, δεν το χάνεις… κανά τρίλεπτο -τετράλεπτο με αμάξι κ άδειο δρόμο από την πλατεία Δούρου, όπως ανεβαίνεις αριστερά… Από Αττική οδό κανά δυό λεπτά από την έξοδο Λ. Πεντέλης, κατεύθυνση προς Χαλάνδρι.
Ε, όσο για το πρόγραμμα, μια χαρά (κυρίως ρεμπέτικα αλλά και πριγκηπέσσα και βραδιάζει.
ο Θύμιος, τον οποίο άκουσα πρώτη φορά λαιβ, είναι καλύτερος απ’ότι στα βίντεο. Ήχος ηλεκτρικός όμως όχι σκυλέ, ο κιθαρίστας παίζει με τα δάχτυλα, η όλη ένταση είναι χαμηλή, ευχάριστη και το κλίμα… εκκλησία. Για ακρόαση δηλαδή, σοβαρά πράγματα. Κ η τραγουδίστρια πολύ καλή.
Χώρος σκοτεινός, σαν καφετέρια-μπαρ, προσωπικό και ιδιοκτήτης συμπαθητικοί.
Τιμές: ποτήρι κρασί (σου φερνουν ατομικό μπουκαλάκι αλα αεροπλάνο) 9 ευρώ.
περιμένουμε τις εντυπώσεις κι από άλλους:088:

Μπαμπη σ` ευχαριστουμε πολυ !!!

δεν αναφερεις ομως ποιες μερες παιζει ο ανθρωπος , για καποιους που θελουν
να ερθουν απο αλλη πολη να τον ακουσουν … ειναι σημαντικο …:084:

Απ’ότι κατάλαβα Παρασκευή και Σάββατο.
Το τηλέφωνο του ΜΑΚΙΒΑ είναι 210 68 40 600

χθεσινοβραδυνη εξοδος σε Στουραιτη-Καπετανιδου στο ΜΑΚΙΒΑ στο Χαλανδρι.
το πραμα αξιζει με το παραπανω.
5 γεματες ωρες απο ζορικη πενια.
αρχισε στις 11:15, εφυγα 4:15 και συνεχιζε ακομα για 4-5 ατομα που ειχαν απομεινει.
5 ωρες σερι παιξιμο ουτε διαλειμμα , ουτε τιποτα.
πολυ δυνατη εντυπωση.
ευκολη προσβαση και παρκινγκ στους γυρω δρομους.

Μετά την πετυχημένη συνεύρεση μελών του Φόρουμ στο σχήμα Μυστακίδη - Τατασόπουλου - Κώτη, τί θα λέγατε να συνεχίσουμε με μία δεύτερη στον Θύμιο Στουραϊτη και την παρέα του στο ΜΑΚΙΒΑ που εμφανίζεται? Προτείνω να γίνει μέσα στον Νοέμβρη. :088:

Καλή ιδέα.
Εγώ είμαι μέσα. Κάποιος να το οργανώσει.
Ενημερώστε μας.

και κανενα βιντεακι παιδια για μας τους απομακρυσμενους :088:

[LEFT]Αγαπητοί φίλοι, προκειμένου να ακούσουμε όσοι περισσότεροι γίνεται από το φόρουμ το Θύμιο Στουραΐτη και την παρέα του, σκεφτήκαμε να κλείσουμε τραπέζι στο μπαράκι ΜΑΚΙΒΑ (Λεωφόρος Πεντέλης 109, Χαλάνδρι) όπου εμφανίζεται, για την Παρασκευή 27/11/2009. Δεν συζητήσαμε κάποια ιδιαίτερη χρηματική τιμή, παρά μόνο ότι θα υπάρχουν κάποιες θέσεις εξασφαλισμένες για το φόρουμ ώστε να γλεντήσουμε όλοι μαζί ακούγοντας το σχήμα αυτό.
[/LEFT]

Έτσι, όποιος θέλει να κλείσει τραπέζι, ας στείλει email στο kwstaspan@gmail.com μέχρι τις 23/11/2009 για να δούμε πόσοι φίλοι θα μαζευτούν.

'Ελα να βλέπω κίνηση για την Παρασκευή!!!:245:

Αχ, τυχεροι! Μακαρι να μπορουσαμε κι εμεις τα στρατευμενα νιατα να ερθουμε:106:! Πιειτε μια και για μας!