Δισκογραφία Στράτου Παγιουμτζή στο Google Drive

Εδώ είμαι πάλι :slight_smile:
Δημιούργησα τη δισκογραφία του Στράτου Παγιουμτζή.
:diamonds:Πλήρης κατάλογος τραγουδιών, όπου υπάρχει συμμετοχή του.
:diamonds:Καταγραφή του αρχικού τίτλου και των μετέπειτα αλλαγών του.
:diamonds:Πρώτη έκδοση και επανεκδόσεις που ακολούθησαν μέχρι σήμερα (12/2020).
:diamonds:Επανεκτελέσεις από τον ίδιο.
:diamonds:Επανεκτελέσεις από άλλους καλλιτέχνες.
:diamonds:Ομότιτλα από άλλους συνθέτες.
:diamonds:Οι χρονολογίες χωρίζονται σε “Ηχογράφηση” ® και “Κυκλοφορία” ℗
:diamonds:Στην εταιρία αναφέρονται ο κωδικός σειράς, η όψη δίσκου Α ή Β, ο Κωδικός Μήτρας που δόθηκε από το στούντιο, ο Αριθμός Αδείας κυκλοφορίας και ο δεύτερος Κωδ.Μήτρας στις Αμερικάνικες ανατυπώσεις.
:diamonds:Στη Δ/ση Ορχήστρας τα στοιχεία είναι από την ετικέτα του δίσκου.
Έγινε πιστοποίηση στίχων.
Οπτικός έλεγχος από ετικέτες δίσκων (σε όσες είχα πρόσβαση).
Ακουστικός έλεγχος για εύρεση ρυθμού. Όμως…
Η διάρκεια σε κάποια τραγούδια 78 στροφών, είναι ελλειπής λόγω μη εύρεσης του αυθεντικού ολόκληρου, ή διαφοροποίησης των στροφών στην αναπαραγωγή, μεταξύ ανατυπώσεων ή το σταδιακό “σβήσιμο” στο τέλος του τραγουδιού (fade-out) που έγινε κατά την αναπαραγωγή σε LP ή CD.

Προτείνω για κάθε πληροφορία που θέλετε να χρησιμοποιήσετε την “αναζήτηση”.
Ακόμη και με μια λέξη κλειδί ή τον αρ. δίσκου θα βρεθείτε μπροστά στις πληροφορίες που ψάχνετε.

Βρίσκεται στο Drive Google: Παγιουμτζής Στράτος - Δισκογραφία (Γ.Τζανίδης) - Google Таблиці

Παγιουμτζής Στράτος - Δισκογραφία (Γ.Τζανίδης).xlsx (260,5 KB) (Έκδοση 9/1/2021)

Και σε μορφή pdf από εδώ: Δισκογραφία Εργογραφία Παγιουμτζής Στράτος- Ιαν.2021 Tzanidis.pdf (975,5 KB)

11 «Μου αρέσει»

Ναι αλλά δεν είναι προσβάσιμο. Τι πρέπει να κάνω;

4 «Μου αρέσει»

Μάλλον ξέχασε να το ανοίξει ο @tzanidisjohn

2 «Μου αρέσει»

Θα πρέπει να μου γράψεις το e-mail σου, για να σε βάλω συνδιαχειριστή (κοινή χρήση).
Αυτό προτείνει η Google
Συγνώμη που το κλείδωσα αλλά φαντάζεστε να μπαίνει όποιος θέλει και να αλλάζει τα δεδομένα; (και δεν αναφέρομαι φυσικά στους φίλους εδώ)
Στη διάθεσή σας για ότι μου υποδείξετε.

Το έχω στείλει ήδη σήμερα το πρωί σε μορφή excel και στο διαχειριστή της ρεμπετοσελίδας για να το ανεβάσει σε όποια μορφή θέλει εδώ ελεύθερα.

δεν υπάρχει ρύθμιση read only;

1 «Μου αρέσει»

Δε μου φαίνεται καλή ιδέα τότε το ανέβασμα Γιάννη. Ό,τι υποδείξεις και να λάβεις, θα πρέπει να τις περάσεις εσύ, ΑΜΑ θέλεις. Τέτοιο αρχείο δεν έχει καμιά δουλειά να το ανεβάζεις σε διευθύνσεις όπου μπορούν και άλλοι να το επεξεργαστούν.

Καλύτερα ανέβασέ το εδώ, όπως άλλωστε ήδη έκανες, και με τον καιρό, ανάλογα με το φιντμπακ, περνάς όποια αλλαγή θες και κάνεις ένα καινούργιο, τη β’ έκδοση. Όπως με του Βαμβακάρη.

2 «Μου αρέσει»

Μπορεί να μπει και χωρίς να είναι ανοικτό προς επεξεργασία. Έχω ήδη επικοινωνήσει με τον Γιάννη να το φτιάξουμε :slight_smile:

4 «Μου αρέσει»

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου
Εδώ το ανέβασα και έστειλα και στον διαχειριστή της ρεμπετοσελίδας στο mail του, το αρχείο σε excel για να το ανεβάσει σε όποια μορφή θέλει να το μετατρέψει (excel, pdf ή google drive)
Το ανέβασα κλειδωμένο ώστε να μπορούν να το δουν όλοι και σε όποιον έχει “κοινή χρήση” να φαίνονται οι αλλαγές που θα κάνει. Να αναλάβει δηλ. και την ευθύνη των όποιων αλλαγών γίνουν.
Αν θέλεις πολύ ευχαρίστως να ορίσω “κοινή χρήση” και σε σένα.
Γράψε μου στο tzandisjohn@gmail.com και θα γίνει.
Ευχαριστώ για τις υποδείξεις.
Σε περιμένω στο mail

1 «Μου αρέσει»

Πως γίνεται read only;
Επειδή δουλεύω το excel δεν ξέρω λεπτομέρειες από τα φύλλα της Google.

1 «Μου αρέσει»

Όσοι θέλουν μπορούν να επισκεφθούν την πλήρη δισκογραφία του Στράτου Παγιουμτζή.

2 «Μου αρέσει»

@tzanidisjohn ηθελα να σου πω συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου και ενα Ευχαριστώ για την λιστα του Μαρκου και ενα Ευχαριστώ προκαταβολικά για του Στρατού (μακάρι να ετοιμασεις και Τσιτσάνη - Παπαϊωάννου).
Θα σου στειλω σε μήνυμα το email μου.
Απλά οταν μοιράζονται τέτοιες προσπάθειες το λιγότερο απο πλευρα μου θα ηταν ενα δημόσιο Ευχαριστώ.

3 «Μου αρέσει»

Το φύλλο είναι προσβάσιμο προς όλους, το ανέβασα και στο φόρουμ ώστε να υπάρχει και άλλο αντίγραφο σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο θέμα…

Πραγματικά συγχαρητήρια @tzanidisjohn! Η δουλειά σου είναι σημαντική. Σε ευχαριστούμε που την μοιράζεσαι μαζί μας.

5 «Μου αρέσει»

Χρήστο μπορούμε να το κατεβάσουμε από καποιο σημείο του φορουμ ?

1 «Μου αρέσει»

Ναι προσέθεσα σύνδεσμο στο μήνυμα του Γιάννη…

5 «Μου αρέσει»

Με συγκινείς για άλλη μια φορά.
Σε ευχαριστώ Χρήστο.

5 «Μου αρέσει»

Να είσαι καλά Πάνο.
Από τη πρώτη φορά με τη δισκογραφία Βαμβακάρη, διαπίστωσα την αγάπη σας.
Πόσο όμορφα περιβάλλατε μια δημιουργία μου.
Και γι’ αυτό συνέχισα. Πάντα θυμόμουν τις πρώτες θετικές σας φράσεις.
Να είστε όλοι καλά. Με υγεία θα προχωρήσουμε.
Χαρά μου να μοιράζομαι.

6 «Μου αρέσει»

Λεπτομέρειες για να είμαι ειλικρινής δε ξέρω ούτε εγώ. Ψάχνοντας λίγο, βρίσκω ότι πατώντας το κουμπί share πάνω δεξιά μου βγάζει παράθυρο Share with people and groups , για κάθε όνομα/email σου δίνει επιλογές editor, commenter, viewer , μετά κάνοντας κλικ στο γρανάζι Share with people settings μπορείς να περιορίσεις κι άλλο τις δυνατότητες των viewers. Αν επιλέξεις get link δε βλέπω κάτι αντίστοιχο του viewer, θα έπρεπε να υπάρχει.

1 «Μου αρέσει»

Το βρήκα, εκεί που λέει restricted το αλλάζεις σε anyone with the link, και τότε εμφανίζεται η επιλογή viewer, commenter, editor.

1 «Μου αρέσει»