"Απόσυρση" μπουζουκιού

Καλή χρονιά σε όλους!
Έχω ένα μπουζούκι τρίχορδο δυστυχώς όχι και τόσο καλή κατασκευή (για τα λεφτά που έδωσε ο πατέρας μου, τότε ήμουνα μικρός και ξεκινούσα οπότε δεν ήξερα…) το οποίο εκτός αυτού έχει και ραγισμένο καπάκι και γενικότερα θέλει ένα σουλούπωμα/σέρβις/ρεκτιφιέ.
Επειδή θα ανέβω Αθήνα θα ήθελα να μου πει αν γνωρίζει κάποιος κάποιο μαγαζί ή κάποιον οργανοποιό όπου θα μπορούσα να δώσω το μπουζούκι έναντι κάποιας αμοιβής (μικρής φαντάζομαι) προκειμένου να ανακατασκευαστεί και να πωληθεί.
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω ποιοι οργανοποιοί έχουν στοκ μπουζουκιών διότι χρειάζομαι άμεσα ένα τετράχορδο (δεν διατίθεμαι να περιμένω προκειμένου να ετοιμαστεί). Από ότι ξέρω Σπουρδαλάκης (απο κει έχω πάρει το τρίχορδο με το οποίο παίζω), Κλεφτογιάννης έχουν αρκετά στην έκθεση τους.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνετό θα ήταν, να ξεκινήσεις από τον σπουρδαλάκη.

Καλη χρονια σε ολους
Θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα Δημητρη.
Βεβαια ο Σπουρδαλακης κυριως φτιαχνει τριχορδα αλλα ακουσα και ενα τετραχορδο δικο του που ηταν ολα τα λεφτα

Ούτως ή άλλως από κει θα ξεκινούσα καθότι είναι και στον Πειραιά (καταφτάνω πρωινές ώρες ακτοπλοϊκώς οπότε βολεύει). Εκτός από αυτούς τους δύο που έχω αναφέρει, γνωρίζετε κάποιον άλλον κατασκευαστή με διαθέσιμα μπουζούκια?

Ο Καρελλας στου Ψυρρή.Λουκά Νίκα 14.
Είναι σωστός μάστορας,αλλά προσωπικά τον θεωρώ ‘‘τσουχτερό’’.
http://www.karellas.gr/

βασικά αν το ξύλο δεν έχει υγρασία μπορείς να το ρίξεις στο τζάκι αλλιώς την πατησες πρέπει να το βάλεις να λιαστεί και μετα αν ξέρεις να αναβεις καλα τη φωτιά θα σου φτάσει να ψήσεισς 2-3 μπριτζολίτσες:127::127::127:

Καλή η μ α λ α κ ι α σου…

Επίσης θα μπορουσα να το βάλω στον κώλο σου μήπως και κατεβάσεις καμιά αλλη καλή ιδέα…

Ζητώ συγνώμη από τους υπόλοιπους χρήστες, αλλά δεν τις μπορώ αυτές τις εξυπνάδες τη στιγμή που δεν το έπαιξα ούτε έξυπνος ούτε πονηρός.
Νομίζω ότι φάνηκε από το ύφος γραφής μου στο πρώτο μήνυμα.

Τελικά όργανο βρήκες;

ώπα φίλε όχι μαγκιές απο καλώδια και οθόνες
νομίζω ότι είναι πασιφανές ότι δεν είχα πρόθεση να σε θίξω αφού δεν σε ξέρω άλλωστε, επίσης αν ήθελα να πουλήσω εξυπνάδα θα την πούλαγα πιο ακριβά και όχι μ αυτό τον τρόπο, θα σε παρακαλούσα λοιπόν
να ζητήσεις συγνώμη για τους "****υς κτλ γιατί καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι αυτό το στυλάκι δεν αρμόζει ούτε στο ύφος του Φόρουμ και φαντάζομαι ούτε σε σένα τον ίδιο

Ακόμα δεν ανέβηκα. Το επόμενο ή το μεθεπόμενο ΠΣΚ θα ανέβω.

Ζήτησα ήδη από τους υπόλοιπους. Το τι είναι το φόρουμ το ξέρω πολύ καλά καθότι το παρακολουθώ εδώ και 2μιση χρόνια. Και μαγκιές πίσω από οθόνες και καλώδια δεν κάνω, αλλά ούτε δέχομαι μαγκιές και ειρωνείες από άλλους μάγκες σαν εσένα. Με ειρωνεύτικες, θα κάνω το ίδιο…
Αν έχεις κάτι σοβαρό να πεις πέσ το, αλλιώς απλά αγνόησε το thread…

λαλαλαλαλαλαλαλαλαλαλα

συγνώμη, στο τεστ ήθελα να το καταχωρίσω, ας απαλειφθεί

ΟΚ…

τι να σου πω ρε φίλε θα μπορύσε να ταν και χειρότερα

Φιλε δεν ειναι σωστο … για ολους εμας που διαβαζουμε τα ποστακια …
Ο Αρης , εκανε χιουμορ , εσυ παλι εχεις το προβλημα με το οργανακι σου
και καπου μπερδευτηκε η κουβεντα …
Καλο θα ειναι , μια και ο χωρος ειναι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ , να ειμαστε πιο
προσεκτικοι … στις εκφρασεις και οχι μονο …

Αγαπητέ φίλε Άρη, το χιούμορ είναι πολύ καλό, αλλά όχι σε όλες τις περιπτώσεις. Πίσω από τα καλώδια το χιούμορ για ένα θέμα το οποίο τυγχάνει να είναι σοβαρό για κάποιον, μπορεί να είναι πολύ σοβαρή αιτία εκνευρισμού. Χιούμορ μπορούμε να κάνουμε προς τους φίλους μας που ξέρουμε ότι δεν θα μας παρεξηγήσουν.

Αγαπητέ φίλε pater, όσο εκνευρισμένοι και να είμαστε δε βρίζουμε. Μπορείς να στείλεις σημείωση σε μένα χρησιμοποιώντας την αναφορά του μηνύματος, αλλά προς θεού, όχι βρισιές. Κατανοώ ότι σε πείραξε το μήνυμα, αλλά δεν κατανοώ την αντίδρασή σου.

Ελπίζω να δοθούν οι αναγκαίες εξηγήσεις γιατί είμαι σίγουρο ότι δεν έγινε κάτι εσκεμμένο.