Άνω και κάτω Πατήσια

Παιδιά καλησπέρα! Εγώ μένω Ανω πατήσια και έχω αυτό το αγαπημένο μεζεδοπωλείο. Το προβλημά μου είναι οτι live μουσική έχει που και που και όχι πάντα. Γνωρίζετε εσείς καποιο καλό μαγαζί στα Άνω Πατήσια ή κοντά που να έχει ζωντανή μουσική κάποιες καθημερινές;

Για ταβέρνα-μεζεδοπωλείο κοντα σου, σου προτεινω την Παντιερα : Καβάφη 42α και Κουρτίδου/Κάτω Πατήσια Τηλ. 210 2233878 . Πολυ καλο ταβερνακι με ζωντανη ρεμπετικη μουσικη ΠΣΚ και πολυ οικονομικο.

επισης το Καλαμπαλικι στην Πατμου 80-82 κοντα στην πλατεια Κολιατσου, καποιες μερες μεσοβδομαδα. καλα ειναι να περασεις απο εκει γιατι νομιζω δεν εχει τηλεφωνο. παντως αξιζει και με το παραπανω απο πενιες, φαγητο, κρασι και τιμες. μετα το Πασχα και λογω του οτι ο καιρος ανοιγει, αρκετα μαγαζια θα διαφοροποιηθουν. οποτε σπευσε αν θελεις αυτη την εβδομαδα.

Στον ΠΕΙΝΑΚΑ τραγουδά μια κοπέλα με ωραία φωνή (την έχω ακούσει αλλού)… αν πας πες μας παραπάνω…

Ψηφίζω κι εγώ Καλαμπαλίκι. Ένα αυθεντικό μαγαζί.
Παίζουν σίγουρα Τετάρτες και Παρασκευές.
Και ωραίο φαγητό.

κλασσική αξία το καλαμπαλίκι! μικροσκοπικό, ζεστό, παρεΐστικο, καλό και φτηνό φαΐ, οι μουσικοί ωραίοι και τα γλέντια ατελείωτα.
στον πείνακα δεν ξέρω αν είναι το ίδιο σχήμα ακόμα με παραδοσιακά και έντεχνα -η τραγουδίστρια είχε όντως ωραία φωνή.

καλαμπαλικη με χιλια γνησιο παρεοκουτουκι

Καλαμπαλίκι στη Πάτμου …τουλάχιστον μέχρι τώρα είχε και Σάββατο βράδυ εκτός από Τετάρτη και Παρασκευή …