Τρίχορδος ή τετράχορδος

Δεν ξερω αν το θεμα εχει τεθει ξανα, παντως ειναι ερωτηση πολλων νεων που θελουν να ασχοληθουν με το μπουζουκι. Χωρις να γνωριζουν την διαφορα και χωρις να εχουν πολλα ακουσματα και απο τα δυο οργανα.

Το ένα από τα δύο νομίζω έχει περισσότερες χορδές.

Pepe ερωτηση του ανεψιου μου ειναι 13 χρονων, εσυ τι θα του ελεγες?

Και το γιατι? Αν εισαι (χ) χρονων και σαρεσουν τα ρεμπετικα καλως, εαν ομως εισαι 10+ και δεν ξερεις σε τι ειδος θα μεινεις απο τι πρεπει να ξεκινησεις ??

Εγώ προσωπικά; Τρίχορδο!!

… Φιλε βασιλη τα περισσοτερα θεματα που εχεις ανοιξει υπαρχουν 2 κ 3 φορες μεσα στο φορουμ… Εγω συντονιστης δεν ειμαι,στο λεω με ολη την καλη διαθεση,απλα το παρατηρησα με την παροδο του χρονου κ ειναι λιγακι ενοχλητικο… Δεν το λεω για κακο,ουτε κανω παρατηρηση,δεν εχω και αρμοδιοτητα τετοια…Απλα τσεκαρε λιγο στην αναζητηση…

Ευχαριστω το βρηκα και παρακαλω τους διαχειρηστες να κλεισουν εδω το θεμα.

Φιλε βασιλη τα περισσοτερα θεματα που εχεις ανοιξει υπαρχουν 2 κ 3 φορες μεσα στο φορουμ…Εγω συντονιστης δεν ειμαι,στο λεω με ολη την καλη διαθεση,απλα το παρατηρησα με την παροδο του χρονου κ ειναι λιγακι ενοχλητικο…Δεν το λεω για κακο,ουτε κανω παρατηρηση,δεν εχω και αρμοδιοτητα τετοια…Απλα τσεκαρε λιγο στην αναζητηση…

Η αναζητηση μου ηταν τριχορδος και οχι 3χορδος

Παιδιά χαλαρά. Δεν τρέχει και τίποτα όταν κάποιο νέο μέλος ανοίγει κάποιο θέμα το οποίο έχει ξανασυζητηθεί. Βασίλη μιας και ο φίλος Γιάννης έδωσε το λινκ το κλείνω, οπότε μπορείς να τοποθετηθείς εκεί (που το έχεις κάνει ήδη :088:). Προχωράμε…