Τακτικές συναντήσεις του Φόρουμ 2017

μέσα κι εγώ!

Καί ’ γώ .

Καλησπέρα παιδιά! 5 Μάη έχω γενέθλια και από τη μια θα γούσταρα απίστευτα, από την άλλη το ψιλοσκέφτομαι.Έχω να ρθω σε μάζωξη από του Λελούδα, το Δεκέμβρη αλλά κανονίστε εσείς και το πολύ πολύ βγαίνω με τις παρέες άλλη μέρα ή το βράδυ πριν :smiley:

Παιδιά, επειδή είναι δύσκολο να πιάσουμε του καθενός την ιδιαιτερότητα, το κλείνουμε για Παρασκευή, 4 του Μάη. Ακούω προτάσεις για μαγαζί.

[FONT=&quot]Να πάμε πάλι στου Λελούδα, που τον θυμήθηκα απʼ το ποστ του Τζίτζη;

[/FONT]

Εγώ είμαι μέσα .

πέμπτη 4 μάη ή παρασκευή 5 μάη; αν είναι για του λελούδα, σάββατο 6 μάη παίζουμε ξανά με τον νικόλα.
ρώτησα στην ταβέρνα στην φιλαδέλφεια, αλλά έχει πρόβλημα με την φασαρία μετά τις 11… πάμε μόνο για φαί όποτε θέλετε!

update: δουλεύω και παρασκευή 5 του μηνός.
κανονίστε ανεξάρτητα έτσι κι αλλιώς.

Σειρά έχει ΠΣΚ, μην το ξεχνάμε. Έπεσε μια πρόταση για 4, 5, 6 Μαΐου, για την οποία διατυπώθηκαν μεμονωμένες ενστάσεις και προτάθηκε η Παρασκευή, 5 του Μάη, που λανθασμένα αναφέρθηκε ως Παρασκευή 4 του Μάη. Προτείνω να μείνουμε σε αυτήν την ημερομηνία, τη σωστή δηλαδή Παρασκευή 5 του Μάη. Σάββατο δεν γίνεται, ποτέ δεν μαζευτήκαμε Σάββατο. Μπορούμε αν θέλουμε να πάμε Λελούδα και ακούω και άλλες προτάσεις.

Γεια χαρά, φίλτατοι! Χωράει και “νέους” φίλους η μάζωξη;

σόρρυ, πέρασε καιρός και έχασα τις ημερομηνίες. όπως είπα και πριν, κανονίστε ανεξάρτητα από μένα και τα λέμε στην επόμενη.
αγησίλαε, όλοι είναι ευπρόσδεκτοι! για να γνωριστούμε και να γουστάρουμε γίνονται οι μαζώξεις, δεν είναι κανένα κλειστό κλαμπ!

Θα με τιμήσει ιδιαίτερα η συντροφιά, και οι πενιές που θα ρίξουμε παρέα παλικάρι μου. Σε ευχαριστώ για το κάλεσμα σου.

Να επαναλάβω: Συμφωνήσαμε την επόμενη συνάντησή μας για Παρασκευή 5 του Μάη, στις 9 το βράδυ. Ανοιχτό είναι ακόμα το θέμα του χώρου, με έλλειψη σχετικών προτάσεων από τα μέλη, με την εξαίρεση της ταπεινότητάς μου που προτείνει Λελούδα, ίσως για τελευταία για αυτή τη σεζόν φορά, αφού έρχεται καλοκαίρι.

Αγησίλαε, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να επαναλάβω κι εγώ, ως «υπεύθυνος διοργανώσεων», ότι με μεγάλη μας ευχαρίστηση θα σε καλωσορίσουμε στην παρέα μας με την ευκαιρία τούτης της μάζωξης, ελπίζοντας να επαναλαμβάνεται αυτό στο μέλλον από δώ κι εμπρός.

Νίκο με τιμάς με την πρόσκλησή σου. Σας διάβαζα καιρό αλλά δεν ήξερα πως να γίνω μέλος δε γνωρίζω από τεχνολογία υπολογιστών πολλά και μου έφτιαξε λογαριασμό ένα γείτονάκι. Διαβάζω πολλές παρεμβάσεις σου εδώ και να ξέρεις πως ασπαζομαι πλείστες από αυτές. Συγχαρητήρια για την παρέα σας, και για τις γνώσεις πολλών εδώ που είναι μουσικές ρεμπέτικες λαογραφικές και συχνά μερακληδικες. Θα σας δω όλους από κοντά στου Λελουδα ή όπου κατασταλαξετε. Χαιρετώ σας προς το παρόν.

Κακώς πρότεινα τον Λελούδα και το παίρνω πίσω. Είχα βρει τη συμπεριφορά του μαγαζάτορα όχι αρμόζουσα σε πληρώνοντες πελάτες, όταν παραπονέθηκα (ήταν καταχείμωνο) για τη σχεδόν ανύπαρκτη θέρμανση που μας είχε και πήρα την απάντηση «έτσι είμασταν πάντα και δεν θʼ αλλάξουμε». Σκέφτηκα λοιπόν ότι, αυτή τη φορά, θέρμανση δεν θα χρειαστούμε. Όμως, δεν σκέφτηκα ότι θα χρειαστεί να γίνουν συνεννοήσεις με το μαγαζί για να μείνει ανοικτό και το βράδυ και, αυτό και μόνο, καθιστά την πρόταση ανεφάρμοστη: εγώ προσωπικά δεν διατίθεμαι να έρθω σε συνεννοήσεις με το μαγαζί. Προτείνω το «Όπως παλιά» στους Αγ. Αναργύρους, υπό την προϋπόθεση βεβαίως να μην έχουν προγραμματισμένη ζωντανή μουσική για εκείνη την ημέρα, πράγμα που ελπίζω θα το ξέρουμε σε μιά δυό μέρες. Φυσικά, είμαστε ανοιχτοί και σε οποιαδήποτε άλλη πρόταση. Σύντομα όμως, κοντοζυγώνουμε….

όπως νομίζει ο καθένας, πάντως δεν έχω ακούσει άλλο παράπονο παρά το γεγονός ότι η προσέλευση ήταν πολύ παραπάνω από την αναμενόμενη. προσωπικά μπορώ να βεβαιώσω πως ο δημήτρης ξηγιέται πολύ σωστά στους εργαζόμενους, πόσο μάλλον στους πελάτες.
το “όπως παλιά” είναι μια χαρά, αλλά έτσι κι αλλιώς θα δουλεύω εκείνο το βράδυ. καλά να περάσετε!

Στάσου πρώτα, Νίκο, να βεβαιωθούμε ότι στο «Όπως παλιά» δεν έχουν προγραμματίσει κάποια ζωντανή μουσική εκείνη την ημέρα. Και, παιδιά, ας πέσει και καμμιά ιδέα ακόμα, από κάποιον άλλον!

Νίκο, μου είχε κάνει άσχημη εντύπωση, γιαυτό και το λέω δημόσια, ότι όταν ως πελάτης διαπίστωσα και ανέφερα ότι ο χώρος που αρχικά, πριν γίνουμε τόσο πολλοί, είχε παραχωρήσει σʼ εμάς, δεν θερμαινόταν, και ακόμα περισσότερη ήταν η έκπληξή μου όταν μου δήλωσε περίπου (δεν θυμάμαι ολόκληρη την κουβέντα) «αυτοί είμαστε και σʼ όποιον αρέσουμε, δεν είμαστε και φετεινοί στην πιάτσα, απ’ το 1923 μας ξέρουν». Και, τρίτη και ακόμα αρνητικότερη εντύπωση δική μου: η συνομιλία μας αυτή κοινοποιήθηκε σε άλλους θαμώνες ως κάτι δυσάρεστο και αρνητικό για εκείνον που την κοινοποίησε. Να σημειώσω πάντως ότι, τελικά, δούλεψε κάποια σόμπα στο χώρο μας που νωρίτερα δεν δούλευε. Τα έχω σχεδόν ξεχάσει όλα αυτά σήμερα, αλλά το γεγονός ότι θα έπρεπε να συνεννοηθούμε με το μαγαζί για την εκτός συνήθους ωραρίου παράταση της λειτουργίας του, σε συνδυασμό με το ότι αυτή τη φορά θα είμαστε σαφώς πολύ λιγότεροι από ό,τι τότε, με έκανε να πάρω πίσω την πρόταση.

τί να πώ, ήταν η μοναδική φορά που υπήρξε πρόβλημα με πελάτη, απ’όσο ξέρω.

Φίλοι μου που καταλήγουμε εν τέλει;

Η συνάντησή μας της Παρασκευής 5 του Μάη θα γίνει στο μεζεδοπωλείο Όπως παλιά, στους Αγίους Αναργύρους, Ν. Πλαστήρα 30, κατά τις 9 το βράδυ. Παρακαλώ να μου στείλετε συμμετοχές με πμ.

καλά να περάσετε!!! θα σας ζηλεύω από μακριά…