Άντε να μαζευτούμε (23/1/2009)

Ορίστε, δύο μικρά βίντεο, φρέσκα-φρέσκα

http://www.youtube.com/watch?v=pZ1tJlkfyYQ&feature=channel_page

http://www.youtube.com/watch?v=J6gYqmxrBUY&feature=channel_page

είσαι θεός θέλω κι άλλα
υστ.αν δεν κλάψει το μωρό η μάνα δεν του δίνει
(αν δεν σπασεις αρ----α :):):):):)):091::127::127::127::127::127:

Πάρτε και από μένα!

1 «Μου αρέσει»

Τα Μπράβο στην Τίνα!

Και άλλο…:slight_smile:

1 «Μου αρέσει»

όσοι καταφέραμε και βρεθήκαμε στο Πέραμα περάσαμε μια ωραία βραδιά.
Εκτός απ’τα παιξίματα και τους χορούς υπήρχε μια ζεστή φιλική ατμόσφαιρα, η οποία δεν ξέρω αν χωράει να “περάσει” από τα βίντεο και τις φώτο…
Τώρα περιμένουμε την επόμενη φορά!

:)Μπράβο παιδιά! Πάντα τέτοια!!!:slight_smile:

Ενα τεράστιο μπράβο σε όλους παιδιά. Ήταν πολύ όμορφα όλα…

Μέχρι και η βροχή, γιατί παρόλες τις κακές καιρικές συνθήκες ήρθαμε οι περισσότεροι που λέγαμε. Εγώ προσωπικά έχασα τον δρόμο και έκανα το γύρο της Αθήνας για να καταφέρω να έρθω… 1 ώρα και 10 λεπτά έκανα…:slight_smile:
Τουλάχιστον έμαθα τις περιοχές από Νίκαια και κάτω απέξω…:78:

Τι να πω κι εγώ που εκανα 2:30 χωρίς να χάσω το δρόμο;;!!!
Αλλά άξιζε…

Αυτός ο άνθρωπος είναι μονιμος στο μαγαζί. Βιοπορίζεται με το να κάνει μουράγια,ρεμέντζα,κ.λ.π. με τίποτα ψευτοτσιμέντα και τέτοια,στους έχοντες κάποιο σκάφος στο λιμανάκι του αρμού.Επειδή τυχαίνει να πηγαίνω αρκετές φορές εκεί είτε για καφέ, είτε για κανένα κρασάκι,τόξερε ότι θα γινόταν συνάντηση του φόρουμ εκεί και το περίμενε πως και πως.Δεν θέλει και πολύ για να “ξεφύγεις”.Πάντως περάσαμε ωραία και γνωρίσαμε και φίλους.Μόνο που την έκανα νωρίς ένεκα το μαγαζί.Αλήθεια τι ώρα διαλύθηκε το τσιμπούσι;

Να πω ότι ήταν υπέροχα; Τι να πω. Με γοήτευσε η βραδιά, η ζεστασιά, η φάση. Γνώρισα ενδιαφέροντες ανθρώπους και ξαναείδα επίσης ανθρώπους που εκτιμώ μέσα από τα γραφόμενά τους στο φόρουμ. 'Ενα μεγάλο μπράβο στον Άρη που είχε την ιδέα, αλλά και σε όλα τα παιδιά που ήρθανε. Την επόμενη φορά θα πάμε και για κοψίδια (άσε που έχω την αίσθηση ότι θα είναι πολύ γρήγορα). :slight_smile:

Υπέροχη συμμάζωξη.

Άρη, τώρα ξέρω γιατί κάτω απο το avatar, γράφει: ‘‘είναι η ψυχή της παρέας’’. Νά’σαι καλά.
Admin, φωνάρα και ‘’καρδιά της παρέας’’.
Τίνα σε ευχαριστώ. Yπήρξες η επίσημη χορηγός τσιγάρων σε όλη την βραδιά. Εγώ βλέπετε είχα ξεχάσει να πάρω. Έτσι στην αρχή τα έστριβε, για πάρτη μου. Μετά τα κόλλαγε για πάρτη μου. Βρε Τίνα, μήπως τελικά τα κάπνιζες για πάρτη μου? Ευχαριστώ. :043:
Για τον Lixouriotis, τι να πώ! Μεγάλη ψυχή, λεβέντη μου. Μπράβο σου. Τεράστιος ο κόπος σου. Χάρηκα που σε γνώρισα.
Μπάμπη Καπούλα, θα μάθω πότε παίζει ο Πέτρος Λούκας Χαλκιάς ή ο Σταύρος Καψάλης και….βούρρρρρρρρρρρρρ.
Tsitsibidas, φοβερό μπουζούκι.
Giorgos-86, όταν παίζει ο Γιώργος, δεν ακούγεται τίποτε άλλο. Είναι απίστευτο το πώς βγάζει τέτοιο ήχο. Έπαιζαν 7 μπουζούκια και ακουγόταν μόνο του Γιώργου. (Υ.Γ. Την Τετάρτη από κοντά)
Βαρλά, να είσαι καλά με τις μπουζουκάρες σου και τα ζειμπέκικά σου. Θα περάσω να τα πούμε από κοντά.
Κ. Νίκο Πολίτη, η γνωριμία μας, με τιμά. (Νίκο είχες απόλυτο δίκιο. Ο γαύρος θέλει πολύ λιγότερη ώρα στο ξύδι).
Babis, να είσαι καλά με την κιθάρα σου.
Ευχαριστώ, όλους για την βραδιά (Tountas priest, voreioanatolikos, Kostas p). Ίσως κάποιους ξέχασα. Ευχαριστώ και όσους δεν αναφέρω στο μήνυμά μου.

Ο τύπος στο πίσω τραπέζι, πρέπει να ήπιε –όλο το Βόσπορο- και όχι ο Αλκίνοος Ιωαννίδης, όπως διατείνεται στο ομώνυμο τραγούδι. (Άρη πρέπει να σε κατασυμπάθησε- όλο αγκαλιές και φιλιά ήτανε μαζί σου).

Σύντομα στην επόμενη συνάντηση.

Η Έλενα και εγώ σας ευχαριστούμε.

Παιδιά μπράβο :109:συγχαρητήρια. Είναι η πρώτη φορά που λείπω από μάζωξη και τώρα που βλέπω τα βιντεάκια ζορίζομαι:mad:.
Παναγιώτη εσύ φταίς!!:044:

Nτροπή ρε Φώτη. Σε περίμενα, έπρεπε να έρθεις, περάσαμε καταπληκτικά. Ελπίζω να μην έπεσε παντόφλα :slight_smile:

Γιώργο κάπως έτσι:089:. Ειχαμε βγεί το προηγούμενο βράδυ συμφορουμίτες :246: οπότε καταλαβαίνεις!:106::112:!!

Πάνο ξέχασες τον Ευρυπίδη (majorakias) που καθόταν από πισω σου!!! Απίστευτη κιθάρα, μπουζούκι , τζουρά και μπαγλαμά!!!

Παιδιά και πάλι σας ευχαριστώ όλους. Ρε παιδιά επειδή τα έχω χάσει λίγο με τα ονόματα.
Ρε συ lixourioti ποιος ήσουν;;;;

Είναι λογικό να ξεχάσει κόσμο να αναφέρει και γι’ αυτό δεν είναι παρεξηγήσιμο…
Ευχαριστώ ρε Γιώργη για τα καλά σου λόγια αλλά νομίζω υπερβάλλεις λίγο!!!
Άντε να ξανά μαζευτούμε γρήγορα γιατί ήταν ωραία!!!

Συγχαρητήρια σε όλους σας… :088:…εικονολήπτες:088:. .μουσικούς:088:… τραγουδιστές:088:…χορευτές:088:…θεατές(φαγοπότες)… …πάντα τέτοια να γίνονται:088::088::088:

Να σημειώσουμε ότι, κάποια ώρα (περασμένη), εμφανίστηκε και ο Άγγελος Σκορδίλης (κιθαρίστας με συνεργασίες Παπάζογλου, αφών Κατσιμίχα), έπαιξε κιθάρα και τραγούδησε μπλούζ (με ποτήρια και τέτοια) δίνοντας μια άλλη νότα στη μπουζουκοσύναξη!!!

Ήταν ένα βράδυ αλλιώτικο !Θέλω να συγχαρώ τον Άρη για το
τρέξιμο του, έτσι ώστε να γίνει αυτή η μάζωξη . Χάρηκα παρα πολύ που γνώρισα ,και προσωπικά συμφορουμίτες με τους οποίους εχω ανταλλάξει σκέψεις, απόψεις, πληροφορίες.
Ελπίζω σύντομα στην επόμενη.