Άντε να μαζευτούμε (23/1/2009)

Ναι, αλλά έχεις δει τον Τατά να προσπαθεί να στερεώσει νάρθηκα;

και θέλω να κόψω και τα δυό μου τα χέρια. Είναι παντελώς άχρηστα. )[/quote]

Και με τι θα τρως βρε voulpan ?

Και με τι θα τρως βρε voulpan ?[/quote]

Προφανώς θα τον ταΐζει η γυναίκα του και θα παίζει μπουζούκι με τα πόδια:019::019:
Και στις μαζώξεις θα τον ταΐζουμε εμείς αφότου χορτάσουμε πρώτα και αν μείνει τίποτα:019:

Γεια σου ρε voulpan!!!

Μήν έρθει, τώρα, κανενός στο μυαλό η φαεινή ιδέα να μας ξαναπαρουσιάσει το βίντεο με εκείνο τον τύπο που “παίζει” μπουζούκι με τα πόδια, γιατί δεν αντέχω να το ξαναδώ.

Πάνω σ΄ αυτό, μπορώ να σας πω πολλές ιστορίες. Από το 2003 έχω οργανώσει πάνω από 40 τέτοιες συγκεντρώσεις.
Μετά από 30 λοιπόν εκδηλώσεις, αποκτάς την πείρα και μπορείς να προσφέρεις ποιοτική εκδήλωση (φαγητό, ποτά, ανέσεις ατμόσφαιρα…) αλλά και πάλι η τέλεια εκδήλωση είναι σχεδόν ουτοπική γιατί απαιτεί και προϋποθέσεις, που δεν προγραμματίζονται αλλά απλά, καλιάζουν.:slight_smile:

Ε, ρε Πάτρα αθάνατη! Χρόνια είχα να το ακούσω αυτό το ρήμα… :slight_smile:

Έχεις κάνει Πάτρα ή υπάρχει οικογενειακός δεσμός;:slight_smile:

Και τα δυο!

εαν το τσιπουρο εχει και γλυκανισο και για το οποιο τρελαινομαι θα βγαλουμε τρελλο προγραμματακι:088:
ο τατασο ειχε ερθει ραφηνα σε μια εκδηλωση.τον κοιτουσα σα χαζος.δε πιανεται…ο τυπος

Ότι θα βγει/βγάλετε τρελό πρόγραμμα αυτό είναι σίγουρο…:088:

Αλλά όσο για το τσίπουρο φίλε sakis2, με συμπαθάς αλλά είναι καλύτερο άνευ…

Άμα θέλεις γλυκάνισο πίνεις ούζο, που είναι κάτι σαν εξευγενισμένος απόγονος του τσίπουρου μέτριας -όχι τόσο καλής απόσταξης, (εξ’ ου και ο γλυκάνισος που βάζανε για να καλύπτεται η ενλόγω αδυναμία, και μετά έγινε μόδα το “τσίπουρο με γλυκάνισο”):080:

Αλλά όσο για το τσίπουρο φίλε sakis2, με συμπαθάς αλλά είναι καλύτερο άνευ…

Άμα θέλεις γλυκάνισο πίνεις ούζο, που είναι κάτι σαν εξευγενισμένος απόγονος του τσίπουρου μέτριας -όχι τόσο καλής απόσταξης, (εξ’ ου και ο γλυκάνισος που βάζανε για να καλύπτεται η ενλόγω αδυναμία, και μετά έγινε μόδα το “τσίπουρο με γλυκάνισο”)

παιδια γουστα ειναι αυτα. Εχει σημασια και πως το μαθαινει κανεις το τσιπουρακι. Η Θεσσαλια απο οπου καταγομαι (Λαρισα) κυριως πινει με γλυκανισο. Επειδη εχω τριγυρισει λογω επαγγελματος στο μεγαλυτερο μερος της Ελληνικης Επικρατειας επι 20 χρονια κι εξακολουθω να τριγυρνω, μπορω να αναφερω ως διαπιστωση οτι καθενας απο εκει που καταγεται αντιστοιχα μαθαινει να τιμα το προιον του τοπου του. Εχω πιει αριστης ποιοτητας τσιπουρακι, ρακη, ουζο, απο πολλες περιοχες (Τυρναβος, Καρδιτσα, Γιαννενα, Κοζανη, Μυτιληνη, Κρητη, κλπ).
Πολυ ωραια ολα τους (και με αποτυχιες φυσικα) ωστοσο εξακολουθω να εχω σε πρωτη προτιμηση το Θεσσαλικο Τσιπουρακι με γλυκανισο.
Ο καθενας σας βεβαια θα εχει και την αντιστοιχη σεβαστη αποψη.
ευχαριστω, Βαγγελης

Nikita προφανώς και δεν σε ξέχασα…Εξάλλου δεν γίνεται να ξεχάσω αυτόν που καθόταν μπροστά μου και υπόμενε εμένα να παίζω στο μαξιμουμ της έντασης…Να’σαι καλα Νικήτα και εύχομαι την άλλη φορά να κάτσεις παραπάνω.

Βουλπάν όντως από συγχρονισμό θα μας πάρει χρόνια…

Σε σωστό link αυτή τη φορά, από φίλο με premium account!
http://rapidshare.com/files/209789643/nikitas.WMA

ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ

Υ.Γ.Ευχαριστούμε την Τίνα που το ανέβασε.

Για όσους φίλους μου το ζήτησαν:) (μου χρωστάτε 1/12 ώρα απο τη ζωή μου!!)

Από συντονιστή:Ναι και μένα 15 δευτερόλεπτα από την δική μου, μιας και η Τίνα μετά από μαθήματα ωρών, ακόμα δεν έχει μάθει να ποστάρει βίντεο στο Φόρουμ:044:

To βίντεο που έπαιζε με την κιθάρα μια διασκευή του “Γιάννη μου το μαντίλι σου” τελικά δεν υπάρχει?

Τελικά ποτέ δεν είναι αργά…ειλικρινά,δεν πίστευα ότι υπάρχει κι άλλο βίντεο από κείνη τη μάζωξη και μάλιστα 2 μήνες μετά…
είναι η επιβεβαίωση του κανόνα “το καλό πράγμα αργεί να γίνει”?

Υπάρχει και ένα άλλο…δε θυμάμαι αν είναι αυτό που λες…αν είσαι καλό παιδί κάτι θα γίνει!:slight_smile:

Αγαπητέ Κώστα σου χρωστάω ένα ταξίμι του Βασίλα στο κινητό αλλά μόνο για 15’'!!!:044:

Θα’ λεγα καλύτερα πως είναι η επιβεβαίωση του κανόνα ‘‘αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα…αστο για αύριο!!!’’:slight_smile:
Αντε πάρτε κ το τελευταίο

1 «Μου αρέσει»

:110::110::110::109::109::109:Τίνα δεν φτάνει μόνο ένα μπράβο. Τέτοιες στιγμές σπάνια ζούμε.
ΕΥΓΕ!!!

ΥΓ. Ολα τα λεφτά το ύφος του Αρη. Χαμένος, εκστασιασμένος απ΄τη μαγεία της στιγμής.