Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2015

Ομορφιές. Στις χειμωνιάτικες όλο και μαζευόμαστε περισσότεροι.
Τελείωσα και την επεξεργασία της ηχογράφησης. Στο youtube, μερικά αναμνηστικά τραγούδια της συνάντησης, με το πρώτο βίντεο για εικόνα σε χαμηλή ανάλυση.

Το σακάκι

//youtu.be/NWtUyqimmyU

Προσευχή του μάγκα (Θεέ μου μεγαλοδύναμε)

//youtu.be/ev4XpHfPTzg

Φαληριώτισσα

//youtu.be/715jIAVj_-8

Εγώ θέλω πριγκηπέσσα

//youtu.be/B4bYDLxR35c

Είναι ένα πολύ καλό στέκι προσωπικά έχω πάει πολλές φορές, και συγκεκριμένα σε συναντήσεις του Luthier.gr εκεί ειμαστε μόνιμα, μου αρέσει, λιγο η ατμόσφαιρα, λιγο οι συνοικίες αυτές που εκεί “χτίστηκε” το ρεμπέτικο και εν συνέχεια το λαϊκό τραγούδι, μου αρέσει πολύ αξίζει τον κόπο, ειδικά άμα ήταν με την παλιά του εμφάνιση όπως στο video clip θα ήταν φανταστικό, η βραδιές θα ήταν σίγουρα με εικόνες του 50-60, η παρέα ήταν πολύ καλή, με υπέροχα τραγούδια, να ειμαστε καλά να συναντηθούμε πάλι

Παιδιά τι θα λέγατε να μαζευτούμε τήν Πέμπτη 1 Οκτωβρίου στή ταβέρνα Ελατος;;
Ωραία θα είναι ,καί δέν θα εχουν πρόβλημα τα παιδιά πού μπορεί να παίζουν σε μαγαζιά ,Παρασκευή καί Σ/Κύριακο.

( Το επαναλαμβάνω ομως ,οτι αν γίνει κάπου αλλού,η τήν αλλη μέρα ,εγώ δέν εχω κανένα πρόβλημα).

Εγώ για μέρα θα πρότεινα την Παρασκευή μιας και ακολουθεί ΣΚ και οι περισσότεροι μουσικοί δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα να παίζουν σε σχήματα. Εάν πάλι όμως υπάρχει θέμα και για την Πέμπτη μια χαρά είναι.

Στην επιλογή μέρας μεταξύ Πέμπτης ή Παρασκευής ας βοηθήσουν λίγο και οι έχοντες (ή όχι) εργασία μια από τις μέρες αυτές …

Γεια σας και απο εμενα:)
Τι ωραια που περασατε…
Για Πεμπτη μετα τις 8.30 που τελειωνω ωδειο πιστευω θα ειμαι ενταξει αλλα δεν ξερω λογω της περιοχης αν θα μπορουμε λογω αμαξιου:(
Κερατσινι ειναι ο Ελατος;

παιδιά όποτε θέλετε, νομίζω είναι ευκαιρία να γίνει παρασκευή μια που δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα όλα τα μαγαζιά. από μένα λευκό για την ώρα και θα κοιτάξω να κανονίσω ό,τι προκύψει με βάση αυτό.

Ας περιμένουμε λιγάκι μέχρι την επόμενη εβδομάδα,για μέρα και τόπο.Άλλαξε η διεύθυνση της καντίνας στο Πέραμα και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.Προσπαθώ να έρθω σε επικοινωνία μαζί τους,αλλά αυτό θα γίνει την επόμενη εβδομάδα.Αν συμφωνείτε καλώς,αν όχι πάμε στον Έλατο ξανά.

Υ.Γ.Ο Κώστας έχει ξαναέρθει σε μάζωξη στην Καντίνα.

Μακάρι να κανονιστεί γιά τήν Πέμπτη,γιατί ετυχε κάτι, καί Παρασκευή δέν θα μπορέσω να ερθω!!!

Το κανονιζουμε για Πεμπτη.Απο Δευτερα τα ξαναλεμε.

μέσα για πέμπτη!!!

Λοιπόν, τι γίνεται, Πέμπτη; και ο τόπος; ας σκεφτούμε και ότι μάλλον έπεσαν οι βραδυνές θερμοκρασίες πλέον. Άντε, να ξέρουμε! καντίνα ή έλατος;

Εγώ προτείνω την Πέμπτη στον Έλατο και τη Παρασκευή στη καντίνα, για να είναι όλοι ευχαριστημένοι.

Δυο συνεχομενες; μεσα και εγω…

Η καντίνα είναι ξανά ανοιχτή και μας περιμένει.Περιμένει απλά τηλέφωνό μας με τα άτομα.Στείλτε π.μ.

Υ.γ. Είχα δεσμευτεί να απαντήσω την Δευτέρα,αλλά δυστυχώς υπάρχουν και τα ξαφνικά γεγονότα, οπότε…

Λοιπόν για να μπαίνουν τα πράγματα σε μια σειρά. Η συνάντηση πάει για Πέμπτη (μιας και ο Κώστας μπορεί μόνο Πέμπτη). Επίσης λόγω ότι οι θερμοκρασίες έπεσαν (βλέπε βροχή κλπ) αλλά και το βράδυ έχει ψύχρα, προτείνω η συνάντηση να γίνει στον Έλατο.

Εάν θέλετε να γίνει συνάντηση ΚΑΙ Παρασκευή τότε ας την κάνουμε στην Καντίνα. Αν και πιστεύω πως μάλλον η ιδέα για back2back συνάντηση έπεσε μεταξύ σοβαρού και αστείου (πιο πολύ αστείου), αλλά εμένα προσωπικά δε θα με πείραζε εάν γινόταν!

ρε μας δουλεύετε;;; πάμε και σερί το σάββατο σε μια καντίνα στο βουνό, κατω από τα έλατα!!!
ας κανονίσουμε την πέμπτη όπου θέλετε, είμαστε δύο άτομα κατ’αρχήν και θα κοιτάξω να μαζέψω λίγη παρέα ακόμα.

Δίκιο έχεις, αλλά φαίνεται ότι αρέσει η ιδέα. Κι εγώ μέσα βεβαίως και στις δύο.

Στην καντίνα θα είμαστε μέσα όπως το έχουμε κάνει πολλές φορές αν ο καιρός μας τα κάνει “μούσκεμα”.Αν θέτε Έλατο , πάλι είμαι μέσα,αλλά θα είναι πιο μικρός χώρος.Αποφασίστε όμως η μέρα έφτασε.

Αφενός πάνω από 20 άτομα δε νομίζω ότι θα είμαστε. Αφετέρου μιλάμε για Πέμπτη 01/10, άρα έχουμε πάνω από μία βδομάδα μπροστά μας (theoretically speaking). Όπως και να έχει όμως όσο νωρίτερα αποφασίσουμε τόσο το καλύτερο!